Kenmerken
| Type | house (resale) |
|---|---|
| Woonopp. | 146 m² |
| Perceel | 196 m² |
| Kamers | 6 (5 slaap) |
| Energielabel | C |
| Status | none |
| Op funda sinds | |
| Makelaar | Broekman Makelaars-De Mare (NVM) |
Prijsverloop
Nog maar één snapshot bekend.
Prijspositie t.o.v. vergelijkbare woningen
€/m² van deze woning vergeleken met 38 houses in Alkmaar met 102–189 m².
Iets onder mediaan. Deze woning zit in het 36e percentiel (-4.2% t.o.v. mediaan van € 4.110/m²). Bekijk peer-segment in zoeken →
Buurt in cijfers — Alkmaar
| Inwoners | 4.240 |
|---|---|
| Dichtheid | 1276 per km² |
| Gem. huishoudensgrootte | 2.2 |
| Gemiddelde WOZ (buurt) | € 447.000 deze listing +29% t.o.v. gem. WOZ |
| % huurwoning in buurt | 24% |
| Afstand basisschool | 0.7 km |
| Afstand supermarkt | 0.8 km |
| Afstand huisarts | 0.9 km |
| Afstand kinderdagverblijf | 0.6 km |
Bron: CBS Open Data
· Kerncijfers Wijken en Buurten 2025
· Buurtcode BU03611003
· Waarom verschilt WOZ van vraagprijs?
Voorzieningen in de buurt
| Basis-/middelbare school | De Balein — 0.52 km · 2 totaal binnen zoekradius |
|---|---|
| Supermarkt | PLUS — 0.61 km |
| Huisartsenpraktijk | Huisartsenpraktijk Grootes en Allick — 0.65 km · 2 totaal binnen zoekradius |
| OV-station | (naamloos) — 1.71 km · 3 totaal binnen zoekradius |
| Restaurant | De Walvis — 0.78 km · 3 totaal binnen zoekradius |
Hypotheek-indicatie
| Maandlasten | ~€ 2.745 / maand |
|---|---|
| Benodigd bruto-inkomen | ~€ 125.000 per jaar |
| NHG-eligibel | Nee (boven NHG-grens € 450.000) |
Energierekening & CO2 (schatting)
Indicatie voor een gemiddeld huishouden op basis van energielabel C en 146 m² woonoppervlak. Bron: Milieu Centraal + NIBUD vuistregels 2026.
| Geschatte energiekosten | ~€ 3.650 per jaar (~€ 304/maand) |
|---|---|
| Geschatte totaalkosten/maand | ~€ 3.049 (hypotheek + energie, exclusief OZB/onderhoud/verzekering) |
| CO2-uitstoot | ~3212 kg per jaar |
| Gas-verbruik (geschat) | ~1314 m³ per jaar |
| Bij upgrade naar label A | bespaar je ~€ 1.314 per jaar en 1314 kg CO2. Bekijk verbouwkosten → |
Verbouwings-equivalente woningen in Alkmaar
Vergelijkbare woningen in dezelfde gemeente, met geschatte verbouwingskosten om
op label C te komen. Alleen woningen waar de
totaalprijs (vraagprijs + verbouwing) binnen ±20% van deze woning ligt.
Schatting o.b.v. €/m² per labelstap (D→C, C→B, …). Per-component data
(al geïsoleerd, warmtepomp aanwezig, zonnepanelen) komt uit detail-pagina
scraping en trekt overbodige stappen eruit.
Hoe we dit berekenen
| Adres | m² | Label | Vraagprijs | + verbouwing | Effectief | Δ t.o.v. dit | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Donkstraat 3 De Nollen | 115 | A | € 575.000 | +€ 0 | € 575.000 | € 0 | |
| Mirasstraat 5 Oudorp-Centrum | 121 | B | € 565.000 | +€ 0 | € 565.000 | € -10.000 | |
| Kerkbuurt 7 Zuidschermer | 136 | B | € 595.000 | +€ 0 | € 595.000 | +€ 20.000 | |
| Rembrandtstraat 56 Bergerwegkwartier | 112 | C | € 595.000 | +€ 0 | € 595.000 | +€ 20.000 | |
| Oostgraftdijk 22 Oost-Graftdijk | 150 | F | € 575.000 |
+€ 25.500
3 stap(pen)
|
€ 600.500 | +€ 25.500 | |
| Wytemalaan 37 Kooimeer | 135 | B | € 545.000 | +€ 0 | € 545.000 | € -30.000 | |
| Prunuslaan 55 Oudorp-Noord en Oudorp-Oost | 138 | D | € 525.000 |
+€ 9.660
1 stap(pen)
|
€ 534.660 | € -40.340 | |
| Heiligland 43 Schermereiland en Omval | 136 | F | € 599.000 |
+€ 23.120
3 stap(pen)
|
€ 622.120 | +€ 47.120 | |
| Binnenkruier 96 Stompetoren | 121 | A | € 525.000 | +€ 0 | € 525.000 | € -50.000 | |
| Pieter Langendijkstraat 18 Overdie-West | 125 | B | € 498.000 | +€ 0 | € 498.000 | € -77.000 | |
| Hoeverkade 4 Bloemwijk en Zocherkwartier | 116 | D | € 489.000 |
+€ 8.120
1 stap(pen)
|
€ 497.120 | € -77.880 | |
| Gijsbrechtstraat 11 Dillenburg en Stadhouderskwartier | 117 | B | € 495.000 | +€ 0 | € 495.000 | € -80.000 |
Alle vergelijkbare woningen (12)
Zelfde gemeente, zelfde type, m² binnen ±30%, kamers ±1.
| Adres | m² | Kamers | Label | Vraagprijs | €/m² |
|---|---|---|---|---|---|
| Prunuslaan 55 Oudorp-Noord en Oudorp-Oost | 138 | 6 | D | € 525.000 | € 3.804 |
| Oostgraftdijk 22 Oost-Graftdijk | 150 | 5 | F | € 575.000 | € 3.833 |
| Kerkbuurt 7 Zuidschermer | 136 | 5 | B | € 595.000 | € 4.375 |
| Heiligland 43 Schermereiland en Omval | 136 | 5 | F | € 599.000 | € 4.404 |
| Wytemalaan 37 Kooimeer | 135 | 5 | B | € 545.000 | € 4.037 |
| Sluiswaard 152 Huiswaard-1-Zuid | 142 | 5 | B | € 475.000 | € 3.345 |
| Pieter Langendijkstraat 18 Overdie-West | 125 | 5 | B | € 498.000 | € 3.984 |
| Mirasstraat 5 Oudorp-Centrum | 121 | 5 | B | € 565.000 | € 4.669 |
| Binnenkruier 96 Stompetoren | 121 | 5 | A | € 525.000 | € 4.339 |
| Buitenkruier 67 Stompetoren | 121 | 5 | A++ | € 489.500 | € 4.045 |
| Lamoraalstraat 4 Nassaukwartier en Hout | 141 | 5 | C | € 795.000 | € 5.638 |
| Achtergeest 2 De Nollen | 138 | 5 | C | € 795.000 | € 5.761 |