house · resale
Riesenberg 19
3825GD Amersfoort · Park van de Tijden-Oost · wijk Vathorst-De Velden · Amersfoort
Kenmerken
| Type | house (resale) |
|---|---|
| Woonopp. | 152 m² |
| Perceel | 178 m² |
| Kamers | 6 (5 slaap) |
| Energielabel | A++ |
| Status | none |
| Op funda sinds | |
| Makelaar | HelderinHuizen.nl (NVM) |
Prijsverloop
Nog maar één snapshot bekend.
Prijspositie t.o.v. vergelijkbare woningen
€/m² van deze woning vergeleken met 46 houses in Amersfoort met 106–197 m².
Onder de markt. Deze woning zit in het 13e percentiel (-10.0% t.o.v. mediaan van € 4.568/m²). Bekijk peer-segment in zoeken →
Buurt in cijfers — Amersfoort
| Inwoners | 2.080 |
|---|---|
| Dichtheid | 6742 per km² |
| Gem. huishoudensgrootte | 2.8 |
| Gemiddelde WOZ (buurt) | € 510.000 deze listing +23% t.o.v. gem. WOZ |
| % huurwoning in buurt | 37% |
| Afstand basisschool | 0.8 km |
| Afstand supermarkt | 1.4 km |
| Afstand huisarts | 0.9 km |
| Afstand kinderdagverblijf | 0.4 km |
Bron: CBS Open Data
· Kerncijfers Wijken en Buurten 2025
· Buurtcode BU03072802
· Waarom verschilt WOZ van vraagprijs?
Voorzieningen in de buurt
| Basis-/middelbare school | De Marke — 0.25 km · 14 totaal binnen zoekradius |
|---|---|
| Kinderdagverblijf | Kinderdagverblijf Benjamin — 0.76 km |
| Supermarkt | Albert Heijn — 1.18 km · 4 totaal binnen zoekradius |
| Apotheek | Benu — 0.52 km · 2 totaal binnen zoekradius |
| Huisartsenpraktijk | Medisch Centrum Vathorst — 0.52 km · 3 totaal binnen zoekradius |
| Ziekenhuis | Meander Medisch Centrum Amersfoort — 4.52 km |
| OV-station | Amersfoort Vathorst — 1.54 km · 2 totaal binnen zoekradius |
| Restaurant | Restobar BUUR — 0.31 km · 5 totaal binnen zoekradius |
Hypotheek-indicatie
| Maandlasten | ~€ 2.984 / maand |
|---|---|
| Benodigd bruto-inkomen | ~€ 129.348 per jaar |
| Groen-label-aftrek | +€ 30.000 extra leenruimte vanwege energielabel A++ |
| NHG-eligibel | Nee (boven NHG-grens € 450.000) |
Energierekening & CO2 (schatting)
Indicatie voor een gemiddeld huishouden op basis van energielabel A++ en 152 m² woonoppervlak. Bron: Milieu Centraal + NIBUD vuistregels 2026.
| Geschatte energiekosten | ~€ 1.824 per jaar (~€ 152/maand) |
|---|---|
| Geschatte totaalkosten/maand | ~€ 3.136 (hypotheek + energie, exclusief OZB/onderhoud/verzekering) |
| CO2-uitstoot | ~1368 kg per jaar |
| Gas-verbruik (geschat) | ~304 m³ per jaar |
Verbouwings-equivalente woningen in Amersfoort
Vergelijkbare woningen in dezelfde gemeente, met geschatte verbouwingskosten om
op label A++ te komen. Alleen woningen waar de
totaalprijs (vraagprijs + verbouwing) binnen ±20% van deze woning ligt.
Schatting o.b.v. €/m² per labelstap (D→C, C→B, …). Per-component data
(al geïsoleerd, warmtepomp aanwezig, zonnepanelen) komt uit detail-pagina
scraping en trekt overbodige stappen eruit.
Hoe we dit berekenen
| Adres | m² | Label | Vraagprijs | + verbouwing | Effectief | Δ t.o.v. dit | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Noordewierweg 165 Rivierenbuurt-West | 139 | B | € 595.000 |
+€ 40.310
3 stap(pen)
|
€ 635.310 | +€ 10.310 | |
| Afrikaring 105 Woudzoom e.o. | 121 | B | € 575.000 |
+€ 35.090
3 stap(pen)
|
€ 610.090 | € -14.910 | |
| Baak van Hellevoetsluis 15 De Baken | 132 | A | € 625.000 |
+€ 23.760
2 stap(pen)
|
€ 648.760 | +€ 23.760 | |
| Weertmanplein 1 Rustenburg-Zuid | 120 | B | € 565.000 |
+€ 34.800
3 stap(pen)
|
€ 599.800 | € -25.200 | |
| Uitdamstraat 25 Zuiderzeestedenbuurt-West | 139 | A | € 635.000 |
+€ 25.020
2 stap(pen)
|
€ 660.020 | +€ 35.020 | |
| Stille Steeg Oost 43 Donken en zanden | 129 | A | € 550.000 |
+€ 23.220
2 stap(pen)
|
€ 573.220 | € -51.780 | |
| Sagenlaan 18 Koperhorst | 128 | B | € 535.000 |
+€ 37.120
3 stap(pen)
|
€ 572.120 | € -52.880 | |
| Gangboord 94 Kattenbroek-Noord | 155 | A | € 535.000 |
+€ 27.900
2 stap(pen)
|
€ 562.900 | € -62.100 | |
| Kornwerderzand 6 Donken en zanden | 121 | A | € 535.000 |
+€ 21.780
2 stap(pen)
|
€ 556.780 | € -68.220 | |
| Elsenburg 11 Camera Obscurastraat e.o. | 111 | B | € 519.000 |
+€ 32.190
3 stap(pen)
|
€ 551.190 | € -73.810 | |
| Laan van Duurzaamheid 63 Stadskwartier | 129 | A | € 525.000 |
+€ 23.220
2 stap(pen)
|
€ 548.220 | € -76.780 | |
| Queekhoven 43 Queekhoven e.o. | 119 | A | € 525.000 |
+€ 21.420
2 stap(pen)
|
€ 546.420 | € -78.580 |
Alle vergelijkbare woningen (12)
Zelfde gemeente, zelfde type, m² binnen ±30%, kamers ±1.
| Adres | m² | Kamers | Label | Vraagprijs | €/m² |
|---|---|---|---|---|---|
| Vivaldistraat 26 Componistenbuurt-Zuid | 148 | 6 | A+ | € 695.000 | € 4.696 |
| Gangboord 94 Kattenbroek-Noord | 155 | 5 | A | € 535.000 | € 3.452 |
| Uitdamstraat 25 Zuiderzeestedenbuurt-West | 139 | 5 | A | € 635.000 | € 4.568 |
| Noordewierweg 165 Rivierenbuurt-West | 139 | 5 | B | € 595.000 | € 4.281 |
| Straat van Gibraltar 168 De Bron-Zuid | 154 | 6 | A+ | € 795.000 | € 5.162 |
| Schone van Boskoopgaarde 51 Hoge Hoven | 144 | 5 | C | € 725.000 | € 5.035 |
| Gesloten Stad 4 Wintertuinen | 165 | 5 | A | € 695.000 | € 4.212 |
| Nieuwlandsedreef 8 Kruidenbuurt | 131 | 6 | B | € 695.000 | € 5.305 |
| De Kreek 9 Kattenbroek-Noord | 162 | 5 | A | € 745.000 | € 4.599 |
| Stille Steeg Oost 43 Donken en zanden | 129 | 6 | A | € 550.000 | € 4.264 |
| Terschellingkade 62 Waddeneilandenbuurt | 151 | 5 | A | € 789.000 | € 5.225 |
| Baak van Hellevoetsluis 15 De Baken | 132 | 5 | A | € 625.000 | € 4.735 |