Kenmerken
| Type | house (resale) |
|---|---|
| Woonopp. | 119 m² |
| Perceel | 83 m² |
| Kamers | 5 (4 slaap) |
| Energielabel | A++ |
| Status | none |
| Op funda sinds | |
| Makelaar | Jos van der Linden Makelaardij & Taxaties (NVM) |
Prijsverloop
Nog maar één snapshot bekend.
Prijspositie t.o.v. vergelijkbare woningen
€/m² van deze woning vergeleken met 18 houses in Houten met 83–154 m².
Onder de markt. Deze woning zit in het 22e percentiel (-7.7% t.o.v. mediaan van € 5.000/m²). Bekijk peer-segment in zoeken →
Andere woningen in Fossa Italica
Sterkste vergelijking — zelfde straat en postcode.
| Adres | m² | Label | Vraagprijs | €/m² |
|---|---|---|---|---|
| Fossa Italica 124 | 119 | A+ | € 579.000 | € 4.866 |
Buurt in cijfers — Houten
| Inwoners | 900 |
|---|---|
| Dichtheid | 11655 per km² |
| Gem. huishoudensgrootte | 2.2 |
| Gemiddelde WOZ (buurt) | € 436.000 deze listing +26% t.o.v. gem. WOZ |
| % huurwoning in buurt | 46% |
| Afstand basisschool | 2.1 km |
| Afstand supermarkt | 0.2 km |
| Afstand huisarts | 1.7 km |
| Afstand kinderdagverblijf | 0.2 km |
Bron: CBS Open Data
· Kerncijfers Wijken en Buurten 2025
· Buurtcode BU03211236
· Waarom verschilt WOZ van vraagprijs?
Voorzieningen in de buurt
| Basis-/middelbare school | Basisschool de Stek — 0.19 km · 14 totaal binnen zoekradius |
|---|---|
| Kinderdagverblijf | Kids Lodge — 1.04 km |
| Supermarkt | Albert Heijn — 0.1 km · 2 totaal binnen zoekradius |
| Apotheek | Apotheek Medisch Centrum Hofspoor — 0.9 km |
| Huisartsenpraktijk | Medisch Centrum Hofspoor — 0.9 km · 2 totaal binnen zoekradius |
| OV-station | Houten Castellum — 0.17 km · 2 totaal binnen zoekradius |
| Restaurant | Vino e Pane — 0.1 km · 5 totaal binnen zoekradius |
Hypotheek-indicatie
| Maandlasten | ~€ 2.621 / maand |
|---|---|
| Benodigd bruto-inkomen | ~€ 112.826 per jaar |
| Groen-label-aftrek | +€ 30.000 extra leenruimte vanwege energielabel A++ |
| NHG-eligibel | Nee (boven NHG-grens € 450.000) |
Energierekening & CO2 (schatting)
Indicatie voor een gemiddeld huishouden op basis van energielabel A++ en 119 m² woonoppervlak. Bron: Milieu Centraal + NIBUD vuistregels 2026.
| Geschatte energiekosten | ~€ 1.428 per jaar (~€ 119/maand) |
|---|---|
| Geschatte totaalkosten/maand | ~€ 2.740 (hypotheek + energie, exclusief OZB/onderhoud/verzekering) |
| CO2-uitstoot | ~1071 kg per jaar |
| Gas-verbruik (geschat) | ~238 m³ per jaar |
Verbouwings-equivalente woningen in Houten
Vergelijkbare woningen in dezelfde gemeente, met geschatte verbouwingskosten om
op label A++ te komen. Alleen woningen waar de
totaalprijs (vraagprijs + verbouwing) binnen ±20% van deze woning ligt.
Schatting o.b.v. €/m² per labelstap (D→C, C→B, …). Per-component data
(al geïsoleerd, warmtepomp aanwezig, zonnepanelen) komt uit detail-pagina
scraping en trekt overbodige stappen eruit.
Hoe we dit berekenen
| Adres | m² | Label | Vraagprijs | + verbouwing | Effectief | Δ t.o.v. dit | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Stadsmuur 6 Muren | 108 | A+ | € 550.000 |
+€ 10.800
1 stap(pen)
|
€ 560.800 | +€ 11.800 | |
| Fossa Italica 124 Castellum West | 119 | A+ | € 579.000 |
+€ 11.900
1 stap(pen)
|
€ 590.900 | +€ 41.900 | |
| Narcissentuin 15 Tuinen | 117 | A++ | € 595.000 | +€ 0 | € 595.000 | +€ 46.000 | |
| Mijnspoor 43 Sporen | 114 | A | € 585.000 |
+€ 20.520
2 stap(pen)
|
€ 605.520 | +€ 56.520 | |
| Geiserwater 7 Waters | 123 | A | € 595.000 |
+€ 22.140
2 stap(pen)
|
€ 617.140 | +€ 68.140 | |
| Ereprijshof 8 Hoven | 147 | B | € 575.000 |
+€ 42.630
3 stap(pen)
|
€ 617.630 | +€ 68.630 | |
| Muntslag 4 Slagen | 130 | A | € 595.000 |
+€ 23.400
2 stap(pen)
|
€ 618.400 | +€ 69.400 | |
| Prins Clausstraat 29 Oude Dorp | 135 | C | € 589.000 |
+€ 51.300
4 stap(pen)
|
€ 640.300 | +€ 91.300 | |
| Meerkoetweide 79 Weiden | 132 | C | € 599.000 |
+€ 44.220
4 stap(pen)
|
€ 643.220 | +€ 94.220 | |
| Grachtmuur 17 Muren | 121 | A | € 625.000 |
+€ 21.780
2 stap(pen)
|
€ 646.780 | +€ 97.780 |
Alle vergelijkbare woningen (12)
Zelfde gemeente, zelfde type, m² binnen ±30%, kamers ±1.
| Adres | m² | Kamers | Label | Vraagprijs | €/m² |
|---|---|---|---|---|---|
| Fossa Italica 124 Castellum West | 119 | 5 | A+ | € 579.000 | € 4.866 |
| Narcissentuin 15 Tuinen | 117 | 5 | A++ | € 595.000 | € 5.085 |
| Mijnspoor 43 Sporen | 114 | 5 | A | € 585.000 | € 5.132 |
| Stadsmuur 6 Muren | 108 | 5 | A+ | € 550.000 | € 5.093 |
| Geiserwater 7 Waters | 123 | 6 | A | € 595.000 | € 4.837 |
| Grachtmuur 17 Muren | 121 | 6 | A | € 625.000 | € 5.165 |
| Muntslag 4 Slagen | 130 | 6 | A | € 595.000 | € 4.577 |
| Meerkoetweide 79 Weiden | 132 | 4 | C | € 599.000 | € 4.538 |
| Fluweelmos 64 Mossen | 134 | 5 | A | € 650.000 | € 4.851 |
| Prins Clausstraat 29 Oude Dorp | 135 | 6 | C | € 589.000 | € 4.363 |
| Kasteeltuin 6 Tuinen | 139 | 5 | A | € 649.500 | € 4.673 |
| Ereprijshof 8 Hoven | 147 | 6 | B | € 575.000 | € 3.912 |