apartment · resale
Orteliusstraat 142
1057BH Amsterdam · Orteliusbuurt-Midden · wijk Hoofdweg e.o. · Amsterdam
Kenmerken
| Type | apartment (resale) |
|---|---|
| Woonopp. | 46 m² |
| Kamers | 3 (2 slaap) |
| Energielabel | A |
| Status | none |
| Op funda sinds | |
| Makelaar | Voortman & Fransen Makelaars (NVM) |
Prijsverloop
Nog maar één snapshot bekend.
Prijspositie t.o.v. vergelijkbare woningen
€/m² van deze woning vergeleken met 128 apartments in Amsterdam met 32–59 m².
Iets boven mediaan. Deze woning zit in het 75e percentiel (+5.0% t.o.v. mediaan van € 9.091/m²). Bekijk peer-segment in zoeken →
Buurt in cijfers — Amsterdam
| Inwoners | 1.850 |
|---|---|
| Dichtheid | 30340 per km² |
| Gem. huishoudensgrootte | 1.6 |
| Gemiddelde WOZ (buurt) | € 452.000 deze listing -3% t.o.v. gem. WOZ |
| % huurwoning in buurt | 69% |
| Afstand basisschool | 0.7 km |
| Afstand supermarkt | 0.5 km |
| Afstand huisarts | 0.4 km |
| Afstand kinderdagverblijf | 0.4 km |
Bron: CBS Open Data
· Kerncijfers Wijken en Buurten 2025
· Buurtcode BU0363EM01
· Waarom verschilt WOZ van vraagprijs?
Voorzieningen in de buurt
| Basis-/middelbare school | De Visserschool — 0.38 km · 33 totaal binnen zoekradius |
|---|---|
| Kinderdagverblijf | BSO De Roos — 0.62 km · 3 totaal binnen zoekradius |
| Supermarkt | Dirk — 0.2 km · 26 totaal binnen zoekradius |
| Apotheek | Mercator Apotheek — 0.31 km · 11 totaal binnen zoekradius |
| Huisartsenpraktijk | Terra — 0.89 km · 6 totaal binnen zoekradius |
| Ziekenhuis | Reade (JBI) — 0.45 km · 5 totaal binnen zoekradius |
| OV-station | Jan van Galenstraat — 1.1 km · 11 totaal binnen zoekradius |
| Restaurant | Bar Lusconi — 0.16 km · 45 totaal binnen zoekradius |
Hypotheek-indicatie
| Maandlasten | ~€ 2.096 / maand |
|---|---|
| Benodigd bruto-inkomen | ~€ 93.261 per jaar |
| Groen-label-aftrek | +€ 10.000 extra leenruimte vanwege energielabel A |
| NHG-eligibel | Ja (onder NHG-grens € 450.000) |
Energierekening & CO2 (schatting)
Indicatie voor een gemiddeld huishouden op basis van energielabel A en 46 m² woonoppervlak. Bron: Milieu Centraal + NIBUD vuistregels 2026.
| Geschatte energiekosten | ~€ 736 per jaar (~€ 61/maand) |
|---|---|
| Geschatte totaalkosten/maand | ~€ 2.157 (hypotheek + energie, exclusief OZB/onderhoud/verzekering) |
| CO2-uitstoot | ~598 kg per jaar |
| Gas-verbruik (geschat) | ~184 m³ per jaar |
Verbouwings-equivalente woningen in Amsterdam
Vergelijkbare woningen in dezelfde gemeente, met geschatte verbouwingskosten om
op label A te komen. Alleen woningen waar de
totaalprijs (vraagprijs + verbouwing) binnen ±20% van deze woning ligt.
Schatting o.b.v. €/m² per labelstap (D→C, C→B, …). Per-component data
(al geïsoleerd, warmtepomp aanwezig, zonnepanelen) komt uit detail-pagina
scraping en trekt overbodige stappen eruit.
Hoe we dit berekenen
| Adres | m² | Label | Vraagprijs | + verbouwing | Effectief | Δ t.o.v. dit | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bentinckstraat 14 Fannius Scholtenbuurt | 44 | E | € 425.000 |
+€ 14.520
4 stap(pen)
|
€ 439.520 | +€ 520 | |
| Woestduinstraat 152 Aalsmeerwegbuurt-West | 46 | D | € 425.000 |
+€ 12.420
3 stap(pen)
|
€ 437.420 | € -1.580 | |
| Tweede Kostverlorenkade 134 Lootsbuurt | 48 | C | € 425.000 |
+€ 9.600
2 stap(pen)
|
€ 434.600 | € -4.400 | |
| Makassarstraat 52 Makassarpleinbuurt | 46 | C | € 425.000 |
+€ 9.200
2 stap(pen)
|
€ 434.200 | € -4.800 | |
| Tweede Weteringdwarsstraat 44 Weteringbuurt | 45 | C | € 435.000 |
+€ 9.000
2 stap(pen)
|
€ 444.000 | +€ 5.000 | |
| Jacob van Lennepstraat 259 Borgerbuurt | 44 | C | € 425.000 |
+€ 8.800
2 stap(pen)
|
€ 433.800 | € -5.200 | |
| Van Ostadestraat 392 Willibrordusbuurt | 43 | C | € 425.000 |
+€ 8.600
2 stap(pen)
|
€ 433.600 | € -5.400 | |
| Jan Lievensstraat 4 Diamantbuurt | 46 | C | € 425.000 |
+€ 7.130
2 stap(pen)
|
€ 432.130 | € -6.870 | |
| Makassarstraat 38 Makassarpleinbuurt | 47 | D | € 435.000 |
+€ 12.690
3 stap(pen)
|
€ 447.690 | +€ 8.690 | |
| Rietwijkerstraat 74 Aalsmeerwegbuurt-West | 45 | B | € 425.000 |
+€ 4.950
1 stap(pen)
|
€ 429.950 | € -9.050 | |
| Olympiaweg 68 Marathonbuurt-West | 41 | B | € 425.000 |
+€ 4.510
1 stap(pen)
|
€ 429.510 | € -9.490 | |
| Vrolikstraat 257 Oosterparkbuurt-Zuidwest | 50 | A | € 425.000 | +€ 0 | € 425.000 | € -14.000 |
Alle vergelijkbare woningen (12)
Zelfde gemeente, zelfde type, m² binnen ±30%, kamers ±1.
| Adres | m² | Kamers | Label | Vraagprijs | €/m² |
|---|---|---|---|---|---|
| Woestduinstraat 152 Aalsmeerwegbuurt-West | 46 | 3 | D | € 425.000 | € 9.239 |
| Makassarstraat 52 Makassarpleinbuurt | 46 | 3 | C | € 425.000 | € 9.239 |
| Makassarstraat 38 Makassarpleinbuurt | 47 | 3 | D | € 435.000 | € 9.255 |
| Van Ostadestraat 388 Willibrordusbuurt | 45 | 3 | D | € 449.500 | € 9.989 |
| Djambistraat 23 Timorpleinbuurt-Noord | 46 | 3 | C | € 415.000 | € 9.022 |
| Marco Polostraat 41 Columbusplein e.o. | 48 | 3 | C | € 450.000 | € 9.375 |
| Bentinckstraat 14 Fannius Scholtenbuurt | 44 | 3 | E | € 425.000 | € 9.659 |
| Van Hogendorpstraat 92 Fannius Scholtenbuurt | 44 | 3 | C | € 400.000 | € 9.091 |
| Henrick de Keijserstraat 23 Van der Helstpleinbuurt | 49 | 3 | C | € 480.000 | € 9.796 |
| Van Spilbergenstraat 81 Orteliusbuurt-Zuid | 49 | 3 | C | € 395.000 | € 8.061 |
| Solebaystraat 82 Gibraltarbuurt | 44 | 3 | E | € 375.000 | € 8.523 |
| Stuyvesantstraat 11 Paramariboplein e.o. | 50 | 3 | C | € 450.000 | € 9.000 |