house · resale
Straat van Gibraltar 168
3825XW Amersfoort · De Bron-Zuid · wijk Vathorst-De Bron · Amersfoort
Kenmerken
| Type | house (resale) |
|---|---|
| Woonopp. | 154 m² |
| Perceel | 208 m² |
| Kamers | 6 (5 slaap) |
| Energielabel | A+ |
| Status | none |
| Op funda sinds | |
| Makelaar | HelderinHuizen.nl (NVM) |
Prijsverloop
Nog maar één snapshot bekend.
Prijspositie t.o.v. vergelijkbare woningen
€/m² van deze woning vergeleken met 44 houses in Amersfoort met 107–200 m².
Iets boven mediaan. Deze woning zit in het 72e percentiel (+12.3% t.o.v. mediaan van € 4.599/m²). Bekijk peer-segment in zoeken →
Buurt in cijfers — Amersfoort
| Inwoners | 2.385 |
|---|---|
| Dichtheid | 9412 per km² |
| Gem. huishoudensgrootte | 3.0 |
| Gemiddelde WOZ (buurt) | € 538.000 deze listing +48% t.o.v. gem. WOZ |
| % huurwoning in buurt | 32% |
| Afstand basisschool | 0.6 km |
| Afstand supermarkt | 0.9 km |
| Afstand huisarts | 0.6 km |
| Afstand kinderdagverblijf | 0.6 km |
Bron: CBS Open Data
· Kerncijfers Wijken en Buurten 2025
· Buurtcode BU03073001
· Waarom verschilt WOZ van vraagprijs?
Voorzieningen in de buurt
| Basis-/middelbare school | Atlantis — 0.29 km · 14 totaal binnen zoekradius |
|---|---|
| Supermarkt | Lidl — 0.58 km · 5 totaal binnen zoekradius |
| Apotheek | Apotheek Heideweg — 0.6 km · 3 totaal binnen zoekradius |
| Huisartsenpraktijk | Huisartsenpraktijk Vathorst — 0.59 km · 4 totaal binnen zoekradius |
| Ziekenhuis | Meander Medisch Centrum Amersfoort — 4.28 km |
| OV-station | Amersfoort Vathorst — 0.73 km · 2 totaal binnen zoekradius |
| Restaurant | Corazon Park — 0.39 km · 8 totaal binnen zoekradius |
Hypotheek-indicatie
| Maandlasten | ~€ 3.795 / maand |
|---|---|
| Benodigd bruto-inkomen | ~€ 168.478 per jaar |
| Groen-label-aftrek | +€ 20.000 extra leenruimte vanwege energielabel A+ |
| NHG-eligibel | Nee (boven NHG-grens € 450.000) |
Energierekening & CO2 (schatting)
Indicatie voor een gemiddeld huishouden op basis van energielabel A+ en 154 m² woonoppervlak. Bron: Milieu Centraal + NIBUD vuistregels 2026.
| Geschatte energiekosten | ~€ 2.156 per jaar (~€ 180/maand) |
|---|---|
| Geschatte totaalkosten/maand | ~€ 3.975 (hypotheek + energie, exclusief OZB/onderhoud/verzekering) |
| CO2-uitstoot | ~1694 kg per jaar |
| Gas-verbruik (geschat) | ~462 m³ per jaar |
Verbouwings-equivalente woningen in Amersfoort
Vergelijkbare woningen in dezelfde gemeente, met geschatte verbouwingskosten om
op label A+ te komen. Alleen woningen waar de
totaalprijs (vraagprijs + verbouwing) binnen ±20% van deze woning ligt.
Schatting o.b.v. €/m² per labelstap (D→C, C→B, …). Per-component data
(al geïsoleerd, warmtepomp aanwezig, zonnepanelen) komt uit detail-pagina
scraping en trekt overbodige stappen eruit.
Hoe we dit berekenen
| Adres | m² | Label | Vraagprijs | + verbouwing | Effectief | Δ t.o.v. dit | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Terschellingkade 62 Waddeneilandenbuurt | 151 | A | € 789.000 |
+€ 12.080
1 stap(pen)
|
€ 801.080 | +€ 6.080 | |
| Utrechtseweg 66 Westerstraat e.o. | 144 | A | € 795.000 |
+€ 11.520
1 stap(pen)
|
€ 806.520 | +€ 11.520 | |
| Schone van Boskoopgaarde 51 Hoge Hoven | 144 | C | € 725.000 |
+€ 33.840
3 stap(pen)
|
€ 758.840 | € -36.160 | |
| De Kreek 9 Kattenbroek-Noord | 162 | A | € 745.000 |
+€ 12.960
1 stap(pen)
|
€ 757.960 | € -37.040 | |
| Anton Mauvestraat 19 Vermeerkwartier-Oost | 142 | C | € 795.000 |
+€ 39.760
3 stap(pen)
|
€ 834.760 | +€ 39.760 | |
| Loonwerkerhof 16 De Ham | 140 | A | € 825.000 |
+€ 11.200
1 stap(pen)
|
€ 836.200 | +€ 41.200 | |
| Timorstraat 24 Indische Buurt | 124 | E | € 800.000 |
+€ 50.840
5 stap(pen)
|
€ 850.840 | +€ 55.840 | |
| Nieuwlandsedreef 8 Kruidenbuurt | 131 | B | € 695.000 |
+€ 24.890
2 stap(pen)
|
€ 719.890 | € -75.110 | |
| Gesloten Stad 4 Wintertuinen | 165 | A | € 695.000 |
+€ 13.200
1 stap(pen)
|
€ 708.200 | € -86.800 | |
| Vivaldistraat 26 Componistenbuurt-Zuid | 148 | A+ | € 695.000 | +€ 0 | € 695.000 | € -100.000 | |
| Uitdamstraat 25 Zuiderzeestedenbuurt-West | 139 | A | € 635.000 |
+€ 11.120
1 stap(pen)
|
€ 646.120 | € -148.880 | |
| Schilberg 1 Park van de Tijden-Oost | 172 | A+ | € 950.000 | +€ 0 | € 950.000 | +€ 155.000 |
Alle vergelijkbare woningen (12)
Zelfde gemeente, zelfde type, m² binnen ±30%, kamers ±1.
| Adres | m² | Kamers | Label | Vraagprijs | €/m² |
|---|---|---|---|---|---|
| Vivaldistraat 26 Componistenbuurt-Zuid | 148 | 6 | A+ | € 695.000 | € 4.696 |
| Terschellingkade 62 Waddeneilandenbuurt | 151 | 5 | A | € 789.000 | € 5.225 |
| Riesenberg 19 Park van de Tijden-Oost | 152 | 6 | A++ | € 625.000 | € 4.112 |
| De Kreek 9 Kattenbroek-Noord | 162 | 5 | A | € 745.000 | € 4.599 |
| Utrechtseweg 66 Westerstraat e.o. | 144 | 7 | A | € 795.000 | € 5.521 |
| Anton Mauvestraat 19 Vermeerkwartier-Oost | 142 | 5 | C | € 795.000 | € 5.599 |
| Schone van Boskoopgaarde 51 Hoge Hoven | 144 | 5 | C | € 725.000 | € 5.035 |
| Loonwerkerhof 16 De Ham | 140 | 5 | A | € 825.000 | € 5.893 |
| Gesloten Stad 4 Wintertuinen | 165 | 5 | A | € 695.000 | € 4.212 |
| Snoeckgensheuvel 61 Vermeerkwartier-Oost | 139 | 6 | C | € 975.000 | € 7.014 |
| Schilberg 1 Park van de Tijden-Oost | 172 | 6 | A+ | € 950.000 | € 5.523 |
| Nieuwlandsedreef 8 Kruidenbuurt | 131 | 6 | B | € 695.000 | € 5.305 |