databuurt cijfers per buurt
10046 listings 335 gemeenten snapshot

apartment · resale

Prinsengracht 495

1016HR Amsterdam · Felix Meritisbuurt · wijk Grachtengordel-West · Amsterdam

€ 1.250.000
€ 7.267 / m²
172 5kamers G
Foto 1 van Prinsengracht 495 Foto 2 van Prinsengracht 495 Foto 3 van Prinsengracht 495 Foto 4 van Prinsengracht 495 Foto 5 van Prinsengracht 495 Foto 6 van Prinsengracht 495 Foto 7 van Prinsengracht 495 Foto 8 van Prinsengracht 495 Foto 9 van Prinsengracht 495 Foto 10 van Prinsengracht 495 Foto 11 van Prinsengracht 495 Foto 12 van Prinsengracht 495

Kenmerken

Typeapartment (resale)
Woonopp.172 m²
Kamers5 (4 slaap)
EnergielabelG
Statusnone
Op funda sinds
Makelaar De Graaf & Groot Makelaars (NVM)

Prijspositie t.o.v. vergelijkbare woningen

€/m² van deze woning vergeleken met 54 apartments in Amsterdam met 120–223 m².

Iets onder mediaan. Deze woning zit in het 25e percentiel (-18.9% t.o.v. mediaan van € 8.966/m²). Bekijk peer-segment in zoeken →

Buurt in cijfers — Amsterdam

Inwoners2.115
Dichtheid13098 per km²
Gem. huishoudensgrootte1.5
Gemiddelde WOZ (buurt) € 868.000 deze listing +44% t.o.v. gem. WOZ
% huurwoning in buurt59%
Afstand basisschool0.8 km
Afstand supermarkt0.3 km
Afstand huisarts0.4 km
Afstand kinderdagverblijf0.4 km

Bron: CBS Open Data · Kerncijfers Wijken en Buurten 2025 · Buurtcode BU0363AC03 · Waarom verschilt WOZ van vraagprijs?

Voorzieningen in de buurt

Basis-/middelbare school Altra College Centrum — 0.25 km · 28 totaal binnen zoekradius
Kinderdagverblijf Kindergarden — 0.27 km · 6 totaal binnen zoekradius
Supermarkt Jumbo — 0.07 km · 45 totaal binnen zoekradius
Apotheek Medicijnman Apotheek Spuistraat — 0.34 km · 14 totaal binnen zoekradius
Huisartsenpraktijk Huisartsenpraktijk Herengracht — 0.55 km · 23 totaal binnen zoekradius
Ziekenhuis OLVG, locatie Oost — 2.45 km · 6 totaal binnen zoekradius
OV-station Busstation Elandsgracht — 0.52 km · 14 totaal binnen zoekradius
Restaurant De Struisvogel — 0.08 km · 518 totaal binnen zoekradius

Hypotheek-indicatie

Maandlasten~€ 5.968 / maand
Benodigd bruto-inkomen~€ 271.739 per jaar
NHG-eligibel Nee (boven NHG-grens € 450.000)

Reken voor mijn inkomen

Energierekening & CO2 (schatting)

Indicatie voor een gemiddeld huishouden op basis van energielabel G en 172 m² woonoppervlak. Bron: Milieu Centraal + NIBUD vuistregels 2026.

Geschatte energiekosten ~€ 9.460 per jaar (~€ 788/maand)
Geschatte totaalkosten/maand ~€ 6.756 (hypotheek + energie, exclusief OZB/onderhoud/verzekering)
CO2-uitstoot ~8256 kg per jaar
Gas-verbruik (geschat) ~3784 m³ per jaar
Bij upgrade naar label A bespaar je ~€ 6.708 per jaar en 6020 kg CO2. Bekijk verbouwkosten →

Detail-kenmerken (van Funda's volledige advertentie)

Bouwjaar1880
BouwBestaande bouw
Soort objectTussenverdieping
IsolatieGedeeltelijk dubbel glas
VerwarmingCv-ketel
Warm waterCv-ketel
CV-ketelGas gestookt combiketel uit 2018, eigendom
Energielabel (officieel)G
Inhoud608 m³
Indeling5 kamers (4 slaapkamers)
Op funda sindsMei 21, 2026

Verbouwings-equivalente woningen in Amsterdam

Vergelijkbare woningen in dezelfde gemeente, met geschatte verbouwingskosten om op label G te komen. Alleen woningen waar de totaalprijs (vraagprijs + verbouwing) binnen ±20% van deze woning ligt.

Hoe we dit berekenen

AdresLabel Vraagprijs+ verbouwing EffectiefΔ t.o.v. dit
Singel 399 Spuistraat-Zuid 138 C € 1.249.000 +€ 0 € 1.249.000 € -1.000
Okeghemstraat 16 Valeriusbuurt-West 131 F € 1.235.000 +€ 0 € 1.235.000 € -15.000
Boterbloemstraat 35 Buiksloterham-Noord 157 A € 1.285.000 +€ 0 € 1.285.000 +€ 35.000