databuurt cijfers per buurt
10046 listings 335 gemeenten snapshot

apartment · resale

De Kempenaerstraat 72

1051CR Amsterdam · Buyskade e.o. · wijk Staatsliedenbuurt · Amsterdam

€ 395.000
€ 7.900 / m²
50 4kamers A
Foto 1 van De Kempenaerstraat 72 Foto 2 van De Kempenaerstraat 72 Foto 3 van De Kempenaerstraat 72 Foto 4 van De Kempenaerstraat 72 Foto 5 van De Kempenaerstraat 72 Foto 6 van De Kempenaerstraat 72 Foto 7 van De Kempenaerstraat 72 Foto 8 van De Kempenaerstraat 72 Foto 9 van De Kempenaerstraat 72 Foto 10 van De Kempenaerstraat 72 Foto 11 van De Kempenaerstraat 72 Foto 12 van De Kempenaerstraat 72

Kenmerken

Typeapartment (resale)
Woonopp.50 m²
Kamers4 (2 slaap)
EnergielabelA
Statusnone
Op funda sinds
Makelaar Mar. J. Heule Makelaardij BV (NVM)

Prijspositie t.o.v. vergelijkbare woningen

€/m² van deze woning vergeleken met 160 apartments in Amsterdam met 35–65 m².

Onder de markt. Deze woning zit in het 21e percentiel (-10.2% t.o.v. mediaan van € 8.800/m²). Bekijk peer-segment in zoeken →

Buurt in cijfers — Amsterdam

Inwoners3.125
Dichtheid27643 per km²
Gem. huishoudensgrootte1.7
Gemiddelde WOZ (buurt) € 541.000 deze listing -27% t.o.v. gem. WOZ
% huurwoning in buurt69%
Afstand basisschool0.5 km
Afstand supermarkt0.7 km
Afstand huisarts0.3 km
Afstand kinderdagverblijf0.4 km

Bron: CBS Open Data · Kerncijfers Wijken en Buurten 2025 · Buurtcode BU0363EH06 · Waarom verschilt WOZ van vraagprijs?

Voorzieningen in de buurt

Basis-/middelbare school Cartesius Lyceum — 0.4 km · 26 totaal binnen zoekradius
Kinderdagverblijf Madelief kinderopvang — 0.62 km · 4 totaal binnen zoekradius
Supermarkt Dirk — 0.38 km · 32 totaal binnen zoekradius
Apotheek Medicijnman Apotheek Staatslieden — 0.21 km · 12 totaal binnen zoekradius
Huisartsenpraktijk SAG — 0.21 km · 19 totaal binnen zoekradius
Ziekenhuis Reade (JBI) — 1.93 km · 6 totaal binnen zoekradius
OV-station Busstation Elandsgracht — 1.09 km · 17 totaal binnen zoekradius
Restaurant k-sushi — 0.16 km · 144 totaal binnen zoekradius

Hypotheek-indicatie

Maandlasten~€ 1.886 / maand
Benodigd bruto-inkomen~€ 83.696 per jaar
Groen-label-aftrek +€ 10.000 extra leenruimte
vanwege energielabel A
NHG-eligibel Ja (onder NHG-grens € 450.000)

Reken voor mijn inkomen

Energierekening & CO2 (schatting)

Indicatie voor een gemiddeld huishouden op basis van energielabel A en 50 m² woonoppervlak. Bron: Milieu Centraal + NIBUD vuistregels 2026.

Geschatte energiekosten ~€ 800 per jaar (~€ 67/maand)
Geschatte totaalkosten/maand ~€ 1.953 (hypotheek + energie, exclusief OZB/onderhoud/verzekering)
CO2-uitstoot ~650 kg per jaar
Gas-verbruik (geschat) ~200 m³ per jaar

Detail-kenmerken (van Funda's volledige advertentie)

Bouwjaar1927
BouwBestaande bouw
Soort objectBovenwoning (appartement)
IsolatieDubbel glas
VerwarmingCv-ketel
Warm waterCv-ketel
CV-ketelGas gestookt combiketel, eigendom
Energielabel (officieel)A
Inhoud160 m³
Indeling4 kamers (2 slaapkamers)
Op funda sindsMei 20, 2026

Verbouwings-equivalente woningen in Amsterdam

Vergelijkbare woningen in dezelfde gemeente, met geschatte verbouwingskosten om op label A te komen. Alleen woningen waar de totaalprijs (vraagprijs + verbouwing) binnen ±20% van deze woning ligt.

Hoe we dit berekenen

AdresLabel Vraagprijs+ verbouwing EffectiefΔ t.o.v. dit
Solebaystraat 82 Gibraltarbuurt 44 E € 375.000 +€ 14.520
4 stap(pen)
  • E→D: € 2.640 (vloer + dak isolatie)
  • D→C: € 3.080 (spouwmuur- + vloerisolatie)
  • C→B: € 3.960 (+ HR++ glas)
  • B→A: € 4.840 (+ HR+++ glas, ventilatie)
€ 389.520 € -5.480
Van Spilbergenstraat 81 Orteliusbuurt-Zuid 49 C € 395.000 +€ 9.800
2 stap(pen)
  • C→B: € 4.410 (+ HR++ glas)
  • B→A: € 5.390 (+ HR+++ glas, ventilatie)
€ 404.800 +€ 9.800
Jacques Veltmanstraat 62 Jacques Veltmanbuurt 57 C € 395.000 +€ 11.400
2 stap(pen)
  • C→B: € 5.130 (+ HR++ glas)
  • B→A: € 6.270 (+ HR+++ glas, ventilatie)
€ 406.400 +€ 11.400
Van Hogendorpstraat 92 Fannius Scholtenbuurt 44 C € 400.000 +€ 8.800
2 stap(pen)
  • C→B: € 3.960 (+ HR++ glas)
  • B→A: € 4.840 (+ HR+++ glas, ventilatie)
€ 408.800 +€ 13.800
Wormerveerstraat 5 Spaarndammerbuurt-Zuidwest 40 B € 375.000 +€ 4.400
1 stap(pen)
  • B→A: € 4.400 (+ HR+++ glas, ventilatie)
€ 379.400 € -15.600
Blancefloorstraat 13 Erasmusparkbuurt-West 55 G € 395.000 +€ 22.000
6 stap(pen)
  • G→F: € 1.650 (kierdichting, basis isolatie)
  • F→E: € 2.200 (vloer- of dakisolatie)
  • E→D: € 3.300 (vloer + dak isolatie)
  • D→C: € 3.850 (spouwmuur- + vloerisolatie)
  • C→B: € 4.950 (+ HR++ glas)
  • B→A: € 6.050 (+ HR+++ glas, ventilatie)
€ 417.000 +€ 22.000
Djambistraat 23 Timorpleinbuurt-Noord 46 C € 415.000 +€ 9.200
2 stap(pen)
  • C→B: € 4.140 (+ HR++ glas)
  • B→A: € 5.060 (+ HR+++ glas, ventilatie)
€ 424.200 +€ 29.200
Van Beuningenstraat 67 Staatsliedenbuurt-Noordoost 53 A € 425.000 +€ 0 € 425.000 +€ 30.000
Jan Lievensstraat 4 Diamantbuurt 46 C € 425.000 +€ 7.130
2 stap(pen)
  • C→B: € 2.070 (+ HR++ glas)
  • B→A: € 5.060 (+ HR+++ glas, ventilatie)
€ 432.130 +€ 37.130
Makassarstraat 52 Makassarpleinbuurt 46 C € 425.000 +€ 9.200
2 stap(pen)
  • C→B: € 4.140 (+ HR++ glas)
  • B→A: € 5.060 (+ HR+++ glas, ventilatie)
€ 434.200 +€ 39.200
Woestduinstraat 152 Aalsmeerwegbuurt-West 46 D € 425.000 +€ 12.420
3 stap(pen)
  • D→C: € 3.220 (spouwmuur- + vloerisolatie)
  • C→B: € 4.140 (+ HR++ glas)
  • B→A: € 5.060 (+ HR+++ glas, ventilatie)
€ 437.420 +€ 42.420
Orteliusstraat 142 Orteliusbuurt-Midden 46 A € 439.000 +€ 0 € 439.000 +€ 44.000

Alle vergelijkbare woningen (12)

Zelfde gemeente, zelfde type, m² binnen ±30%, kamers ±1.

AdresKamersLabelVraagprijs€/m²
Bos en Lommerweg 97 Landlust-Noord 52 4 F € 430.000 € 8.269
Van Spilbergenstraat 14 Orteliusbuurt-Zuid 52 4 B € 450.000 € 8.654
Jan Lievensstraat 4 Diamantbuurt 46 4 C € 425.000 € 9.239
Van Spilbergenstraat 81 Orteliusbuurt-Zuid 49 3 C € 395.000 € 8.061
Esmoreitstraat 37 Erasmusparkbuurt-West 52 4 C € 475.000 € 9.135
Stuyvesantstraat 11 Paramariboplein e.o. 50 3 C € 450.000 € 9.000
Van Beuningenstraat 67 Staatsliedenbuurt-Noordoost 53 3 A € 425.000 € 8.019
Ferguutstraat 20 Erasmusparkbuurt-West 53 3 D € 425.000 € 8.019
Crynssenstraat 66 Paramariboplein e.o. 51 3 D € 450.000 € 8.824
Makassarstraat 38 Makassarpleinbuurt 47 3 D € 435.000 € 9.255