apartment · resale
Tweede Schinkelstraat 23
1075TP Amsterdam · Schinkelbuurt-Noord · wijk Schinkelbuurt · Amsterdam
Kenmerken
| Type | apartment (resale) |
|---|---|
| Woonopp. | 70 m² |
| Kamers | 2 (1 slaap) |
| Energielabel | B |
| Status | none |
| Op funda sinds | |
| Makelaar | Eefje Voogd Makelaardij (NVM) |
Prijsverloop
Nog maar één snapshot bekend.
Prijspositie t.o.v. vergelijkbare woningen
€/m² van deze woning vergeleken met 261 apartments in Amsterdam met 49–91 m².
Boven de markt. Deze woning zit in het 76e percentiel (+10.6% t.o.v. mediaan van € 8.269/m²). Bekijk peer-segment in zoeken →
Andere woningen in Tweede Schinkelstraat
Sterkste vergelijking — zelfde straat en postcode.
| Adres | m² | Label | Vraagprijs | €/m² |
|---|---|---|---|---|
| Tweede Schinkelstraat 17 | 90 | C | € 950.000 | € 10.556 |
| Tweede Schinkelstraat 51 | 57 | B | € 500.051 | € 8.773 |
Buurt in cijfers — Amsterdam
| Inwoners | 2.405 |
|---|---|
| Dichtheid | 24045 per km² |
| Gem. huishoudensgrootte | 1.5 |
| Gemiddelde WOZ (buurt) | € 540.000 deze listing +19% t.o.v. gem. WOZ |
| % huurwoning in buurt | 65% |
| Afstand basisschool | 0.8 km |
| Afstand supermarkt | 0.3 km |
| Afstand huisarts | 0.4 km |
| Afstand kinderdagverblijf | 0.2 km |
Bron: CBS Open Data
· Kerncijfers Wijken en Buurten 2025
· Buurtcode BU0363KB01
· Waarom verschilt WOZ van vraagprijs?
Voorzieningen in de buurt
| Basis-/middelbare school | International French School — 0.25 km · 47 totaal binnen zoekradius |
|---|---|
| Kinderdagverblijf | Kindergarden — 0.21 km · 4 totaal binnen zoekradius |
| Supermarkt | Albert Heijn — 0.16 km · 27 totaal binnen zoekradius |
| Apotheek | Apotheek Dr de Haan — 0.26 km · 7 totaal binnen zoekradius |
| Huisartsenpraktijk | Huisartsenpraktijk Schinkelkade — 0.08 km · 7 totaal binnen zoekradius |
| Ziekenhuis | Antoni van Leeuwenhoek — 2.01 km · 5 totaal binnen zoekradius |
| OV-station | Heemstedestraat — 1.4 km · 13 totaal binnen zoekradius |
| Restaurant | MKZ — 0.05 km · 84 totaal binnen zoekradius |
Hypotheek-indicatie
| Maandlasten | ~€ 3.055 / maand |
|---|---|
| Benodigd bruto-inkomen | ~€ 138.043 per jaar |
| Groen-label-aftrek | +€ 5.000 extra leenruimte vanwege energielabel B |
| NHG-eligibel | Nee (boven NHG-grens € 450.000) |
Energierekening & CO2 (schatting)
Indicatie voor een gemiddeld huishouden op basis van energielabel B en 70 m² woonoppervlak. Bron: Milieu Centraal + NIBUD vuistregels 2026.
| Geschatte energiekosten | ~€ 1.400 per jaar (~€ 117/maand) |
|---|---|
| Geschatte totaalkosten/maand | ~€ 3.172 (hypotheek + energie, exclusief OZB/onderhoud/verzekering) |
| CO2-uitstoot | ~1190 kg per jaar |
| Gas-verbruik (geschat) | ~420 m³ per jaar |
| Bij upgrade naar label A | bespaar je ~€ 280 per jaar en 280 kg CO2. Bekijk verbouwkosten → |
Detail-kenmerken (van Funda's volledige advertentie)
| Bouwjaar | 1995 |
|---|---|
| Bouw | Bestaande bouw |
| Soort object | Benedenwoning |
| Isolatie | Volledig geïsoleerd |
| Verwarming | Cv-ketel |
| Warm water | Cv-ketel |
| CV-ketel | Gas gestookt combiketel, eigendom |
| Energielabel (officieel) | B |
| Inhoud | 242 m³ |
| Tuin | Achtertuin |
| Indeling | 2 kamers (1 slaapkamer) |
| Op funda sinds | Mei 20, 2026 |
Verbouwings-equivalente woningen in Amsterdam
Vergelijkbare woningen in dezelfde gemeente, met geschatte verbouwingskosten om
op label B te komen. Alleen woningen waar de
totaalprijs (vraagprijs + verbouwing) binnen ±20% van deze woning ligt.
Schatting o.b.v. €/m² per labelstap (D→C, C→B, …). Per-component data
(al geïsoleerd, warmtepomp aanwezig, zonnepanelen) komt uit detail-pagina
scraping en trekt overbodige stappen eruit.
Hoe we dit berekenen
| Adres | m² | Label | Vraagprijs | + verbouwing | Effectief | Δ t.o.v. dit | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Derde Schinkelstraat 3 Schinkelbuurt-Noord | 68 | D | € 625.000 |
+€ 10.880
2 stap(pen)
|
€ 635.880 | € -4.120 | |
| Overtoom 166 WG-terrein | 66 | A | € 650.000 | +€ 0 | € 650.000 | +€ 10.000 | |
| NDSM-straat 85 NDSM terrein | 72 | A++ | € 630.000 | +€ 0 | € 630.000 | € -10.000 | |
| mt. Lincolnweg 62 NDSM terrein | 73 | A+++ | € 650.000 | +€ 0 | € 650.000 | +€ 10.000 | |
| Tweede Atjehstraat 39 Timorpleinbuurt-Zuid | 74 | A | € 650.000 | +€ 0 | € 650.000 | +€ 10.000 | |
| Eerste Schinkelstraat 13 Schinkelbuurt-Noord | 68 | A | € 625.000 | +€ 0 | € 625.000 | € -15.000 | |
| Eerste Oosterparkstraat 97 Weesperzijde-Noord | 74 | C | € 650.000 |
+€ 6.660
1 stap(pen)
|
€ 656.660 | +€ 16.660 | |
| Dijkmeerlaan 32 Weespertrekvaart | 67 | A++ | € 665.000 | +€ 0 | € 665.000 | +€ 25.000 | |
| Wormerveerstraat 11 Spaarndammerbuurt-Zuidwest | 77 | E | € 650.000 |
+€ 16.940
3 stap(pen)
|
€ 666.940 | +€ 26.940 | |
| Admiraal De Ruijterweg 301 Erasmusparkbuurt-Oost | 70 | D | € 600.000 |
+€ 11.200
2 stap(pen)
|
€ 611.200 | € -28.800 | |
| Celebesstraat 34 Timorpleinbuurt-Noord | 66 | C | € 600.000 |
+€ 5.940
1 stap(pen)
|
€ 605.940 | € -34.060 | |
| Pienemanstraat 34 Cornelis Troostbuurt | 76 | A | € 675.000 | +€ 0 | € 675.000 | +€ 35.000 |
Alle vergelijkbare woningen (12)
Zelfde gemeente, zelfde type, m² binnen ±30%, kamers ±1.
| Adres | m² | Kamers | Label | Vraagprijs | €/m² |
|---|---|---|---|---|---|
| Overtoom 166 WG-terrein | 66 | 2 | A | € 650.000 | € 9.848 |
| Amsteldijk 64 Willibrordusbuurt | 72 | 2 | A | € 725.000 | € 10.069 |
| Prinsengracht 715 Spiegelbuurt | 65 | 2 | C | € 685.000 | € 10.538 |
| Meerhuizenstraat 11 IJselbuurt-Oost | 69 | 2 | A | € 530.000 | € 7.681 |
| NDSM-straat 85 NDSM terrein | 72 | 3 | A++ | € 630.000 | € 8.750 |
| Derde Schinkelstraat 3 Schinkelbuurt-Noord | 68 | 3 | D | € 625.000 | € 9.191 |
| Eerste Schinkelstraat 13 Schinkelbuurt-Noord | 68 | 3 | A | € 625.000 | € 9.191 |
| Admiraal De Ruijterweg 301 Erasmusparkbuurt-Oost | 70 | 3 | D | € 600.000 | € 8.571 |
| Conny Stuartstraat 61 Buiksloterham-Zuid | 69 | 3 | A++ | € 600.000 | € 8.696 |
| Cornelis Vermuydenstraat 16 Czaar Peterbuurt | 69 | 3 | A+ | € 595.000 | € 8.623 |
| mt. Lincolnweg 62 NDSM terrein | 73 | 3 | A+++ | € 650.000 | € 8.904 |
| Dijkmeerlaan 32 Weespertrekvaart | 67 | 3 | A++ | € 665.000 | € 9.925 |