databuurt cijfers per buurt
10046 listings 335 gemeenten snapshot

house · resale

Prins Alexanderlaan 58

2912AM Nieuwerkerk aan den IJssel · Dorrestein-Noord · wijk Nieuwerkerk aan den IJssel wijk 04 · Zuidplas

€ 479.000
€ 4.477 / m²
107 5kamers A
Foto 1 van Prins Alexanderlaan 58 Foto 2 van Prins Alexanderlaan 58 Foto 3 van Prins Alexanderlaan 58 Foto 4 van Prins Alexanderlaan 58 Foto 5 van Prins Alexanderlaan 58 Foto 6 van Prins Alexanderlaan 58 Foto 7 van Prins Alexanderlaan 58 Foto 8 van Prins Alexanderlaan 58 Foto 9 van Prins Alexanderlaan 58 Foto 10 van Prins Alexanderlaan 58 Foto 11 van Prins Alexanderlaan 58 Foto 12 van Prins Alexanderlaan 58

Kenmerken

Typehouse (resale)
Woonopp.107 m²
Perceel193 m²
Kamers5 (4 slaap)

Prijspositie t.o.v. vergelijkbare woningen

€/m² van deze woning vergeleken met 19 houses in Zuidplas met 74–139 m².

Iets boven mediaan. Deze woning zit in het 57e percentiel (+1.6% t.o.v. mediaan van € 4.407/m²). Bekijk peer-segment in zoeken →

Andere woningen in Prins Alexanderlaan

Sterkste vergelijking — zelfde straat en postcode.

AdresLabel Vraagprijs€/m²
Prins Alexanderlaan 67 108 B € 485.000 € 4.491

Buurt in cijfers — Zuidplas

Inwoners1.950
Dichtheid4891 per km²
Gem. huishoudensgrootte2.3
Gemiddelde WOZ (buurt) € 458.000 deze listing +5% t.o.v. gem. WOZ
% huurwoning in buurt27%
Afstand basisschool0.4 km
Afstand supermarkt0.4 km
Afstand huisarts0.4 km
Afstand kinderdagverblijf0.4 km

Bron: CBS Open Data · Kerncijfers Wijken en Buurten 2025 · Buurtcode BU18920411 · Waarom verschilt WOZ van vraagprijs?

Voorzieningen in de buurt

Basis-/middelbare school Thorbecke Talentschool — 0.07 km · 8 totaal binnen zoekradius
Supermarkt PLUS — 0.13 km · 4 totaal binnen zoekradius
Apotheek Apotheek Dorrestein — 0.11 km
Huisartsenpraktijk huisartsenpraktijk HOED — 0.84 km
Ziekenhuis IJsselland Ziekenhuis — 4.27 km · 2 totaal binnen zoekradius
OV-station Nieuwerkerk aan den IJssel — 0.8 km · 7 totaal binnen zoekradius
Restaurant (naamloos) — 0.36 km · 6 totaal binnen zoekradius

Hypotheek-indicatie

Maandlasten~€ 2.287 / maand
Benodigd bruto-inkomen~€ 101.957 per jaar
Groen-label-aftrek +€ 10.000 extra leenruimte
vanwege energielabel A
NHG-eligibel Nee (boven NHG-grens € 450.000)

Reken voor mijn inkomen

Energierekening & CO2 (schatting)

Indicatie voor een gemiddeld huishouden op basis van energielabel A en 107 m² woonoppervlak. Bron: Milieu Centraal + NIBUD vuistregels 2026.

Geschatte energiekosten ~€ 1.712 per jaar (~€ 143/maand)
Geschatte totaalkosten/maand ~€ 2.430 (hypotheek + energie, exclusief OZB/onderhoud/verzekering)
CO2-uitstoot ~1391 kg per jaar
Gas-verbruik (geschat) ~428 m³ per jaar

Detail-kenmerken (van Funda's volledige advertentie)

Bouwjaar1960
BouwBestaande bouw
Soort objectEengezinswoning, hoekwoning
DakZadeldak bedekt met pannen
IsolatieDakisolatie, dubbel glas, HR-glas en muurisolatie
VerwarmingHoutkachel en warmtepomp
Warm waterCentrale voorziening
Energielabel (officieel)A
Inhoud377 m³
TuinAchtertuin en voortuin
Indeling5 kamers (4 slaapkamers)
Op funda sindsMei 20, 2026

Verbouwings-equivalente woningen in Zuidplas

Vergelijkbare woningen in dezelfde gemeente, met geschatte verbouwingskosten om op label A te komen. Alleen woningen waar de totaalprijs (vraagprijs + verbouwing) binnen ±20% van deze woning ligt.

Hoe we dit berekenen

AdresLabel Vraagprijs+ verbouwing EffectiefΔ t.o.v. dit
de Grutto 17 Moerkapelle-West 115 A € 475.000 +€ 0 € 475.000 € -4.000
Prins Alexanderlaan 67 Dorrestein-Noord 108 B € 485.000 +€ 11.880
1 stap(pen)
  • B→A: € 11.880 (+ HR+++ glas, ventilatie)
€ 496.880 +€ 17.880
Wulpendreef 17 Dorp Noord 103 B € 439.000 +€ 11.330
1 stap(pen)
  • B→A: € 11.330 (+ HR+++ glas, ventilatie)
€ 450.330 € -28.670
Zeemanstraat 37 Dorrestein-Noord 124 C € 485.000 +€ 24.800
2 stap(pen)
  • C→B: € 11.160 (+ HR++ glas)
  • B→A: € 13.640 (+ HR+++ glas, ventilatie)
€ 509.800 +€ 30.800
Drost IJsermansingel 5 Kern Moordrecht 110 C € 425.000 +€ 17.050
2 stap(pen)
  • C→B: € 4.950 (+ HR++ glas)
  • B→A: € 12.100 (+ HR+++ glas, ventilatie)
€ 442.050 € -36.950
Ir Lelystraat 11 Dorrestein-Zuid 85 C € 425.000 +€ 17.000
2 stap(pen)
  • C→B: € 7.650 (+ HR++ glas)
  • B→A: € 9.350 (+ HR+++ glas, ventilatie)
€ 442.000 € -37.000
Torenstraat 8 Kern Nieuwerkerk aan den IJssel 81 C € 500.000 +€ 16.200
2 stap(pen)
  • C→B: € 7.290 (+ HR++ glas)
  • B→A: € 8.910 (+ HR+++ glas, ventilatie)
€ 516.200 +€ 37.200
Dorpsstraat 85 Kern Zevenhuizen 129 A € 545.000 +€ 0 € 545.000 +€ 66.000
Oudersvrucht 10 Vijfakkers-Noord 125 A € 550.000 +€ 0 € 550.000 +€ 71.000
Witmos 3 Zuidplas Mossen 89 A € 385.000 +€ 0 € 385.000 € -94.000

Alle vergelijkbare woningen (12)

Zelfde gemeente, zelfde type, m² binnen ±30%, kamers ±1.

AdresKamersLabelVraagprijs€/m²
Prins Alexanderlaan 67 Dorrestein-Noord 108 5 B € 485.000 € 4.491
Wulpendreef 17 Dorp Noord 103 5 B € 439.000 € 4.262
Drost IJsermansingel 5 Kern Moordrecht 110 5 C € 425.000 € 3.864
de Grutto 17 Moerkapelle-West 115 5 A € 475.000 € 4.130
Zeemanstraat 37 Dorrestein-Noord 124 5 C € 485.000 € 3.911
Oudersvrucht 10 Vijfakkers-Noord 125 5 A € 550.000 € 4.400
Ir Lelystraat 11 Dorrestein-Zuid 85 5 C € 425.000 € 5.000
Witmos 3 Zuidplas Mossen 89 4 A € 385.000 € 4.326
Troelstrastraat 15 Staatsliedenbuurt/Vijfakkers 91 6 C € 350.000 € 3.846
Julianastraat 31 Kern Moerkapelle 112 5 C € 690.000 € 6.161
's-Gravenweg 192 Verspreide bebouwing Essepolder 95 4 D € 650.000 € 6.842
Colorado 121 Esse Zoom Laag 127 5 A++++ € 615.000 € 4.843