Kenmerken
| Type | house (resale) |
|---|---|
| Woonopp. | 135 m² |
| Perceel | 171 m² |
| Kamers | 5 (4 slaap) |
| Energielabel | B |
| Status | none |
| Op funda sinds | |
| Makelaar | Stefan de Vries Makelaar (NVM) |
Prijsverloop
Nog maar één snapshot bekend.
Prijspositie t.o.v. vergelijkbare woningen
€/m² van deze woning vergeleken met 43 houses in Alkmaar met 94–175 m².
Rond mediaan. Deze woning zit in het 46e percentiel (-0.2% t.o.v. mediaan van € 4.045/m²). Bekijk peer-segment in zoeken →
Buurt in cijfers — Alkmaar
| Inwoners | 2.345 |
|---|---|
| Dichtheid | 7208 per km² |
| Gem. huishoudensgrootte | 2.1 |
| Gemiddelde WOZ (buurt) | € 305.000 deze listing +79% t.o.v. gem. WOZ |
| % huurwoning in buurt | 75% |
| Afstand basisschool | 0.3 km |
| Afstand supermarkt | 0.5 km |
| Afstand huisarts | 0.4 km |
| Afstand kinderdagverblijf | 0.4 km |
Bron: CBS Open Data
· Kerncijfers Wijken en Buurten 2025
· Buurtcode BU03610100
· Waarom verschilt WOZ van vraagprijs?
Voorzieningen in de buurt
| Basis-/middelbare school | Petrus Canisius College Oosterhout — 0.69 km · 10 totaal binnen zoekradius |
|---|---|
| Supermarkt | Albert Heijn XL — 0.23 km · 7 totaal binnen zoekradius |
| Apotheek | Apotheek De Eenhoorn — 0.65 km |
| Huisartsenpraktijk | Homeopathie Alkmaar — 1.32 km |
| Ziekenhuis | Spoedeisende Hulp — 1.0 km · 6 totaal binnen zoekradius |
| OV-station | Alkmaar — 2.08 km |
| Restaurant | Roberto bar e cucina — 0.49 km · 6 totaal binnen zoekradius |
Hypotheek-indicatie
| Maandlasten | ~€ 2.602 / maand |
|---|---|
| Benodigd bruto-inkomen | ~€ 117.391 per jaar |
| Groen-label-aftrek | +€ 5.000 extra leenruimte vanwege energielabel B |
| NHG-eligibel | Nee (boven NHG-grens € 450.000) |
Energierekening & CO2 (schatting)
Indicatie voor een gemiddeld huishouden op basis van energielabel B en 135 m² woonoppervlak. Bron: Milieu Centraal + NIBUD vuistregels 2026.
| Geschatte energiekosten | ~€ 2.700 per jaar (~€ 225/maand) |
|---|---|
| Geschatte totaalkosten/maand | ~€ 2.827 (hypotheek + energie, exclusief OZB/onderhoud/verzekering) |
| CO2-uitstoot | ~2295 kg per jaar |
| Gas-verbruik (geschat) | ~810 m³ per jaar |
| Bij upgrade naar label A | bespaar je ~€ 540 per jaar en 540 kg CO2. Bekijk verbouwkosten → |
Detail-kenmerken (van Funda's volledige advertentie)
| Bouwjaar | 1984 |
|---|---|
| Bouw | Bestaande bouw |
| Soort object | Eengezinswoning, 2-onder-1-kapwoning |
| Dak | Zadeldak bedekt met pannen |
| Isolatie | Dakisolatie, dubbel glas, muurisolatie en vloerisolatie |
| Verwarming | Cv-ketel |
| Warm water | Cv-ketel |
| CV-ketel | Intergas Combi Compact (gas gestookt combiketel uit 2023, eigendom) |
| Energielabel (officieel) | B |
| Inhoud | 527 m³ |
| Tuin | Achtertuin en voortuin |
| Indeling | 5 kamers (4 slaapkamers) |
| Op funda sinds | Mei 19, 2026 |
Verbouwings-equivalente woningen in Alkmaar
Vergelijkbare woningen in dezelfde gemeente, met geschatte verbouwingskosten om
op label B te komen. Alleen woningen waar de
totaalprijs (vraagprijs + verbouwing) binnen ±20% van deze woning ligt.
Schatting o.b.v. €/m² per labelstap (D→C, C→B, …). Per-component data
(al geïsoleerd, warmtepomp aanwezig, zonnepanelen) komt uit detail-pagina
scraping en trekt overbodige stappen eruit.
Hoe we dit berekenen
| Adres | m² | Label | Vraagprijs | + verbouwing | Effectief | Δ t.o.v. dit | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Prunuslaan 55 Oudorp-Noord en Oudorp-Oost | 138 | D | € 525.000 |
+€ 22.080
2 stap(pen)
|
€ 547.080 | +€ 2.080 | |
| Mirasstraat 5 Oudorp-Centrum | 121 | B | € 565.000 | +€ 0 | € 565.000 | +€ 20.000 | |
| Binnenkruier 96 Stompetoren | 121 | A | € 525.000 | +€ 0 | € 525.000 | € -20.000 | |
| Donkstraat 3 De Nollen | 115 | A | € 575.000 | +€ 0 | € 575.000 | +€ 30.000 | |
| Hoeverkade 4 Bloemwijk en Zocherkwartier | 116 | D | € 489.000 |
+€ 18.560
2 stap(pen)
|
€ 507.560 | € -37.440 | |
| Morgenstraat 12 De Rijp | 146 | C | € 575.000 |
+€ 13.140
1 stap(pen)
|
€ 588.140 | +€ 43.140 | |
| Pieter Langendijkstraat 18 Overdie-West | 125 | B | € 498.000 | +€ 0 | € 498.000 | € -47.000 | |
| Kerkbuurt 7 Zuidschermer | 136 | B | € 595.000 | +€ 0 | € 595.000 | +€ 50.000 | |
| Gijsbrechtstraat 11 Dillenburg en Stadhouderskwartier | 117 | B | € 495.000 | +€ 0 | € 495.000 | € -50.000 | |
| Buitenkruier 67 Stompetoren | 121 | A++ | € 489.500 | +€ 0 | € 489.500 | € -55.500 | |
| Leopoldstraat 149 Vroonermeer-Zuid | 118 | A | € 485.000 | +€ 0 | € 485.000 | € -60.000 | |
| Rembrandtstraat 56 Bergerwegkwartier | 112 | C | € 595.000 |
+€ 10.080
1 stap(pen)
|
€ 605.080 | +€ 60.080 |
Alle vergelijkbare woningen (12)
Zelfde gemeente, zelfde type, m² binnen ±30%, kamers ±1.
| Adres | m² | Kamers | Label | Vraagprijs | €/m² |
|---|---|---|---|---|---|
| Kerkbuurt 7 Zuidschermer | 136 | 5 | B | € 595.000 | € 4.375 |
| Heiligland 43 Schermereiland en Omval | 136 | 5 | F | € 599.000 | € 4.404 |
| Sluiswaard 152 Huiswaard-1-Zuid | 142 | 5 | B | € 475.000 | € 3.345 |
| Pieter Langendijkstraat 18 Overdie-West | 125 | 5 | B | € 498.000 | € 3.984 |
| Prunuslaan 55 Oudorp-Noord en Oudorp-Oost | 138 | 6 | D | € 525.000 | € 3.804 |
| Mirasstraat 5 Oudorp-Centrum | 121 | 5 | B | € 565.000 | € 4.669 |
| Binnenkruier 96 Stompetoren | 121 | 5 | A | € 525.000 | € 4.339 |
| Oostgraftdijk 22 Oost-Graftdijk | 150 | 5 | F | € 575.000 | € 3.833 |
| Buitenkruier 67 Stompetoren | 121 | 5 | A++ | € 489.500 | € 4.045 |
| Morgenstraat 12 De Rijp | 146 | 6 | C | € 575.000 | € 3.938 |
| Leopoldstraat 149 Vroonermeer-Zuid | 118 | 5 | A | € 485.000 | € 4.110 |
| Gijsbrechtstraat 11 Dillenburg en Stadhouderskwartier | 117 | 5 | B | € 495.000 | € 4.231 |