apartment · resale
Tichelstraat 55
1015KS Amsterdam · Anjeliersbuurt-Noord · wijk Jordaan · Amsterdam
Kenmerken
| Type | apartment (resale) |
|---|---|
| Woonopp. | 90 m² |
| Kamers | 4 (3 slaap) |
| Energielabel | B |
| Status | none |
| Op funda sinds | |
| Makelaar | De Graaf & Groot Makelaars (NVM) |
Prijsverloop
Nog maar één snapshot bekend.
Prijspositie t.o.v. vergelijkbare woningen
€/m² van deze woning vergeleken met 261 apartments in Amsterdam met 62–117 m².
Boven de markt. Deze woning zit in het 89e percentiel (+23.5% t.o.v. mediaan van € 7.871/m²). Bekijk peer-segment in zoeken →
Buurt in cijfers — Amsterdam
| Inwoners | 2.070 |
|---|---|
| Dichtheid | 21889 per km² |
| Gem. huishoudensgrootte | 1.5 |
| Gemiddelde WOZ (buurt) | € 602.000 deze listing +45% t.o.v. gem. WOZ |
| % huurwoning in buurt | 69% |
| Afstand basisschool | 0.7 km |
| Afstand supermarkt | 0.3 km |
| Afstand huisarts | 0.4 km |
| Afstand kinderdagverblijf | 0.4 km |
Bron: CBS Open Data
· Kerncijfers Wijken en Buurten 2025
· Buurtcode BU0363AB03
· Waarom verschilt WOZ van vraagprijs?
Voorzieningen in de buurt
| Basis-/middelbare school | Theo Thijssenschool — 0.1 km · 20 totaal binnen zoekradius |
|---|---|
| Kinderdagverblijf | Kresj Lindengracht — 0.25 km · 4 totaal binnen zoekradius |
| Supermarkt | Slagerij Rief — 0.15 km · 37 totaal binnen zoekradius |
| Apotheek | Medicijnman Apotheek Jordaan — 0.08 km · 14 totaal binnen zoekradius |
| Huisartsenpraktijk | Lindendokters — 0.17 km · 18 totaal binnen zoekradius |
| Ziekenhuis | Reade (JBI) — 2.64 km · 6 totaal binnen zoekradius |
| OV-station | Busstation Elandsgracht — 1.03 km · 16 totaal binnen zoekradius |
| Restaurant | MADRE — 0.04 km · 296 totaal binnen zoekradius |
Hypotheek-indicatie
| Maandlasten | ~€ 4.177 / maand |
|---|---|
| Benodigd bruto-inkomen | ~€ 189.130 per jaar |
| Groen-label-aftrek | +€ 5.000 extra leenruimte vanwege energielabel B |
| NHG-eligibel | Nee (boven NHG-grens € 450.000) |
Energierekening & CO2 (schatting)
Indicatie voor een gemiddeld huishouden op basis van energielabel B en 90 m² woonoppervlak. Bron: Milieu Centraal + NIBUD vuistregels 2026.
| Geschatte energiekosten | ~€ 1.800 per jaar (~€ 150/maand) |
|---|---|
| Geschatte totaalkosten/maand | ~€ 4.327 (hypotheek + energie, exclusief OZB/onderhoud/verzekering) |
| CO2-uitstoot | ~1530 kg per jaar |
| Gas-verbruik (geschat) | ~540 m³ per jaar |
| Bij upgrade naar label A | bespaar je ~€ 360 per jaar en 360 kg CO2. Bekijk verbouwkosten → |
Detail-kenmerken (van Funda's volledige advertentie)
| Bouwjaar | 1935 |
|---|---|
| Bouw | Bestaande bouw |
| Soort object | Bovenwoning |
| Dak | Samengesteld dak bedekt met pannen |
| Isolatie | Dubbel glas |
| Verwarming | Cv-ketel |
| Warm water | Cv-ketel |
| CV-ketel | Intergas Kompakt HRE (gas gestookt combiketel uit 2014, eigendom) |
| Energielabel (officieel) | B |
| Inhoud | 299 m³ |
| Tuin | Zonneterras |
| Indeling | 4 kamers (3 slaapkamers) |
| Op funda sinds | Mei 19, 2026 |
Verbouwings-equivalente woningen in Amsterdam
Vergelijkbare woningen in dezelfde gemeente, met geschatte verbouwingskosten om
op label B te komen. Alleen woningen waar de
totaalprijs (vraagprijs + verbouwing) binnen ±20% van deze woning ligt.
Schatting o.b.v. €/m² per labelstap (D→C, C→B, …). Per-component data
(al geïsoleerd, warmtepomp aanwezig, zonnepanelen) komt uit detail-pagina
scraping en trekt overbodige stappen eruit.
Hoe we dit berekenen
| Adres | m² | Label | Vraagprijs | + verbouwing | Effectief | Δ t.o.v. dit | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Postjesweg 116 Orteliusbuurt-Zuid | 98 | A | € 875.000 | +€ 0 | € 875.000 | € 0 | |
| Westlandgracht 77 Westlandgrachtbuurt | 88 | A | € 875.000 | +€ 0 | € 875.000 | € 0 | |
| Staringplein 5 Cremerbuurt-West | 92 | C | € 875.000 |
+€ 8.280
1 stap(pen)
|
€ 883.280 | +€ 8.280 | |
| Plantage Muidergracht 141 Plantage | 92 | D | € 845.000 |
+€ 14.720
2 stap(pen)
|
€ 859.720 | € -15.280 | |
| Haarlemmerdijk 139 Haarlemmerbuurt-West | 90 | A | € 895.000 | +€ 0 | € 895.000 | +€ 20.000 | |
| Haparandaweg 752 Houthavens-West | 102 | A+ | € 895.000 | +€ 0 | € 895.000 | +€ 20.000 | |
| Afrikanerplein 5 Transvaalbuurt-West | 102 | D | € 835.000 |
+€ 16.320
2 stap(pen)
|
€ 851.320 | € -23.680 | |
| Orteliuskade 49 Orteliusbuurt-Midden | 87 | A | € 850.000 | +€ 0 | € 850.000 | € -25.000 | |
| Poeldijkstraat 339 Delflandpleinbuurt-Oost | 93 | A | € 825.000 | +€ 0 | € 825.000 | € -50.000 | |
| Westerdoksdijk 151 Westerdokseiland | 102 | A | € 925.000 | +€ 0 | € 925.000 | +€ 50.000 | |
| Olympiaplein 156 Van Tuyllbuurt | 93 | D | € 795.000 |
+€ 14.880
2 stap(pen)
|
€ 809.880 | € -65.120 | |
| Paramaribostraat 105 Paramariboplein e.o. | 98 | C | € 795.000 |
+€ 8.820
1 stap(pen)
|
€ 803.820 | € -71.180 |
Alle vergelijkbare woningen (12)
Zelfde gemeente, zelfde type, m² binnen ±30%, kamers ±1.
| Adres | m² | Kamers | Label | Vraagprijs | €/m² |
|---|---|---|---|---|---|
| Haarlemmerdijk 139 Haarlemmerbuurt-West | 90 | 4 | A | € 895.000 | € 9.944 |
| Staringplein 5 Cremerbuurt-West | 92 | 4 | C | € 875.000 | € 9.511 |
| Plantage Muidergracht 141 Plantage | 92 | 4 | D | € 845.000 | € 9.185 |
| Tweede Schinkelstraat 17 Schinkelbuurt-Noord | 90 | 4 | C | € 950.000 | € 10.556 |
| Libau-eiland 65 Houthavens-West | 90 | 4 | A++ | € 795.000 | € 8.833 |
| Van Hallstraat 17 Westerstaatsman | 92 | 4 | C | € 785.000 | € 8.533 |
| Olympiaplein 156 Van Tuyllbuurt | 93 | 4 | D | € 795.000 | € 8.548 |
| Churchill-laan 197 Wielingenbuurt | 90 | 4 | C | € 775.000 | € 8.611 |
| Bos en Lommerweg 315 Erasmusparkbuurt-West | 89 | 4 | A | € 750.000 | € 8.427 |
| Churchill-laan 17 Scheldebuurt-Oost | 92 | 4 | D | € 750.000 | € 8.152 |
| Krammerstraat 1 Wielingenbuurt | 93 | 4 | C | € 750.000 | € 8.065 |
| Langestraat 42 Langestraat e.o. | 87 | 4 | G | € 750.000 | € 8.621 |