apartment · resale
Orteliuskade 49
1057AJ Amsterdam · Orteliusbuurt-Midden · wijk Hoofdweg e.o. · Amsterdam
Kenmerken
| Type | apartment (resale) |
|---|---|
| Woonopp. | 87 m² |
| Kamers | 3 (2 slaap) |
| Energielabel | A |
| Status | none |
| Op funda sinds | |
| Makelaar | Visch & van Zeggelaar (NVM) |
Prijsverloop
Nog maar één snapshot bekend.
Prijspositie t.o.v. vergelijkbare woningen
€/m² van deze woning vergeleken met 259 apartments in Amsterdam met 60–113 m².
Boven de markt. Deze woning zit in het 90e percentiel (+24.0% t.o.v. mediaan van € 7.877/m²). Bekijk peer-segment in zoeken →
Buurt in cijfers — Amsterdam
| Inwoners | 1.850 |
|---|---|
| Dichtheid | 30340 per km² |
| Gem. huishoudensgrootte | 1.6 |
| Gemiddelde WOZ (buurt) | € 452.000 deze listing +88% t.o.v. gem. WOZ |
| % huurwoning in buurt | 69% |
| Afstand basisschool | 0.7 km |
| Afstand supermarkt | 0.5 km |
| Afstand huisarts | 0.4 km |
| Afstand kinderdagverblijf | 0.4 km |
Bron: CBS Open Data
· Kerncijfers Wijken en Buurten 2025
· Buurtcode BU0363EM01
· Waarom verschilt WOZ van vraagprijs?
Voorzieningen in de buurt
| Basis-/middelbare school | De Visserschool — 0.38 km · 33 totaal binnen zoekradius |
|---|---|
| Kinderdagverblijf | BSO De Roos — 0.62 km · 3 totaal binnen zoekradius |
| Supermarkt | Dirk — 0.2 km · 26 totaal binnen zoekradius |
| Apotheek | Mercator Apotheek — 0.31 km · 11 totaal binnen zoekradius |
| Huisartsenpraktijk | Terra — 0.89 km · 6 totaal binnen zoekradius |
| Ziekenhuis | Reade (JBI) — 0.45 km · 5 totaal binnen zoekradius |
| OV-station | Jan van Galenstraat — 1.1 km · 11 totaal binnen zoekradius |
| Restaurant | Bar Lusconi — 0.16 km · 45 totaal binnen zoekradius |
Hypotheek-indicatie
| Maandlasten | ~€ 4.058 / maand |
|---|---|
| Benodigd bruto-inkomen | ~€ 182.609 per jaar |
| Groen-label-aftrek | +€ 10.000 extra leenruimte vanwege energielabel A |
| NHG-eligibel | Nee (boven NHG-grens € 450.000) |
Energierekening & CO2 (schatting)
Indicatie voor een gemiddeld huishouden op basis van energielabel A en 87 m² woonoppervlak. Bron: Milieu Centraal + NIBUD vuistregels 2026.
| Geschatte energiekosten | ~€ 1.392 per jaar (~€ 116/maand) |
|---|---|
| Geschatte totaalkosten/maand | ~€ 4.174 (hypotheek + energie, exclusief OZB/onderhoud/verzekering) |
| CO2-uitstoot | ~1131 kg per jaar |
| Gas-verbruik (geschat) | ~348 m³ per jaar |
Detail-kenmerken (van Funda's volledige advertentie)
| Bouwjaar | 1940 |
|---|---|
| Bouw | Bestaande bouw |
| Soort object | Benedenwoning (appartement) |
| Dak | Plat dak bedekt met bitumineuze dakbedekking |
| Isolatie | Volledig geïsoleerd |
| Verwarming | Cv-ketel |
| Warm water | Cv-ketel |
| CV-ketel | Gas gestookt combiketel, eigendom |
| Energielabel (officieel) | A |
| Inhoud | 288 m³ |
| Tuin | Achtertuin |
| Indeling | 3 kamers (2 slaapkamers) |
| Op funda sinds | Mei 18, 2026 |
Verbouwings-equivalente woningen in Amsterdam
Vergelijkbare woningen in dezelfde gemeente, met geschatte verbouwingskosten om
op label A te komen. Alleen woningen waar de
totaalprijs (vraagprijs + verbouwing) binnen ±20% van deze woning ligt.
Schatting o.b.v. €/m² per labelstap (D→C, C→B, …). Per-component data
(al geïsoleerd, warmtepomp aanwezig, zonnepanelen) komt uit detail-pagina
scraping en trekt overbodige stappen eruit.
Hoe we dit berekenen
| Adres | m² | Label | Vraagprijs | + verbouwing | Effectief | Δ t.o.v. dit | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Weteringschans 100 Den Texbuurt | 81 | A | € 865.000 | +€ 0 | € 865.000 | +€ 15.000 | |
| Plantage Muidergracht 141 Plantage | 92 | D | € 845.000 |
+€ 24.840
3 stap(pen)
|
€ 869.840 | +€ 19.840 | |
| Westlandgracht 77 Westlandgrachtbuurt | 88 | A | € 875.000 | +€ 0 | € 875.000 | +€ 25.000 | |
| Poeldijkstraat 339 Delflandpleinbuurt-Oost | 93 | A | € 825.000 | +€ 0 | € 825.000 | € -25.000 | |
| Tichelstraat 55 Anjeliersbuurt-Noord | 90 | B | € 875.000 |
+€ 9.900
1 stap(pen)
|
€ 884.900 | +€ 34.900 | |
| Hillegomstraat 53 Westlandgrachtbuurt | 82 | B | € 800.000 |
+€ 9.020
1 stap(pen)
|
€ 809.020 | € -40.980 | |
+€ 9.020
1 stap(pen)
|
€ 809.020 | € -40.980 | |
| Staringplein 5 Cremerbuurt-West | 92 | C | € 875.000 |
+€ 18.400
2 stap(pen)
|
€ 893.400 | +€ 43.400 | |
| Haarlemmerdijk 139 Haarlemmerbuurt-West | 90 | A | € 895.000 | +€ 0 | € 895.000 | +€ 45.000 | |
| Van Hallstraat 17 Westerstaatsman | 92 | C | € 785.000 |
+€ 18.400
2 stap(pen)
|
€ 803.400 | € -46.600 | |
| Haringbuisdijk 269 Water | 93 | A+++ | € 799.000 | +€ 0 | € 799.000 | € -51.000 | |
| Van Oldenbarneveldtstraat 52 Frederik Hendrikbuurt-Zuidoost | 93 | A | € 795.000 | +€ 0 | € 795.000 | € -55.000 |
Alle vergelijkbare woningen (12)
Zelfde gemeente, zelfde type, m² binnen ±30%, kamers ±1.
| Adres | m² | Kamers | Label | Vraagprijs | €/m² |
|---|---|---|---|---|---|
| Westlandgracht 77 Westlandgrachtbuurt | 88 | 3 | A | € 875.000 | € 9.943 |
| Plantage Kerklaan 183 Plantage | 84 | 3 | C | € 775.000 | € 9.226 |
| Sint Pietershalsteeg 4 Nes e.o. | 88 | 3 | A | € 750.000 | € 8.523 |
| Van Ostadestraat 191 Van der Helstpleinbuurt | 85 | 3 | A | € 750.000 | € 8.824 |
| Aalsmeerweg 26 Aalsmeerwegbuurt-West | 85 | 3 | B | € 750.000 | € 8.824 |
| Hillegomstraat 53 Westlandgrachtbuurt | 82 | 3 | B | € 800.000 | € 9.756 |
| Camperstraat 20 Oosterparkbuurt-Noordwest | 82 | 3 | A | € 785.000 | € 9.573 |
| Weteringschans 100 Den Texbuurt | 81 | 3 | A | € 865.000 | € 10.679 |
| Poeldijkstraat 339 Delflandpleinbuurt-Oost | 93 | 3 | A | € 825.000 | € 8.871 |
| Westerdoksdijk 387 Westerdokseiland | 83 | 3 | A | € 750.000 | € 9.036 |
| Haringbuisdijk 269 Water | 93 | 3 | A+++ | € 799.000 | € 8.591 |