Kenmerken
| Type | house (resale) |
|---|---|
| Woonopp. | 83 m² |
| Perceel | 100 m² |
| Kamers | 3 (2 slaap) |
| Energielabel | A+ |
| Status | none |
| Op funda sinds | |
| Makelaar | Kloes & Goudsblom makelaardij Castricum (NVM) |
Prijsverloop
Nog maar één snapshot bekend.
Prijspositie t.o.v. vergelijkbare woningen
€/m² van deze woning vergeleken met 21 houses in Dijk en Waard met 58–107 m².
Boven de markt. Deze woning zit in het 76e percentiel (+9.6% t.o.v. mediaan van € 4.167/m²). Bekijk peer-segment in zoeken →
Buurt in cijfers — Dijk en Waard
| Inwoners | 1.350 |
|---|---|
| Dichtheid | 3598 per km² |
| Gem. huishoudensgrootte | 3.1 |
| Gemiddelde WOZ (buurt) | € 562.000 deze listing -33% t.o.v. gem. WOZ |
| % huurwoning in buurt | 5% |
| Afstand basisschool | 0.5 km |
| Afstand supermarkt | 1.5 km |
| Afstand huisarts | 1.6 km |
| Afstand kinderdagverblijf | 0.5 km |
Bron: CBS Open Data
· Kerncijfers Wijken en Buurten 2025
· Buurtcode BU19802403
· Waarom verschilt WOZ van vraagprijs?
Hypotheek-indicatie
| Maandlasten | ~€ 1.809 / maand |
|---|---|
| Benodigd bruto-inkomen | ~€ 78.043 per jaar |
| Groen-label-aftrek | +€ 20.000 extra leenruimte vanwege energielabel A+ |
| NHG-eligibel | Ja (onder NHG-grens € 450.000) |
Energierekening & CO2 (schatting)
Indicatie voor een gemiddeld huishouden op basis van energielabel A+ en 83 m² woonoppervlak. Bron: Milieu Centraal + NIBUD vuistregels 2026.
| Geschatte energiekosten | ~€ 1.162 per jaar (~€ 97/maand) |
|---|---|
| Geschatte totaalkosten/maand | ~€ 1.906 (hypotheek + energie, exclusief OZB/onderhoud/verzekering) |
| CO2-uitstoot | ~913 kg per jaar |
| Gas-verbruik (geschat) | ~249 m³ per jaar |
Verbouwings-equivalente woningen in Dijk en Waard
Vergelijkbare woningen in dezelfde gemeente, met geschatte verbouwingskosten om
op label A+ te komen. Alleen woningen waar de
totaalprijs (vraagprijs + verbouwing) binnen ±20% van deze woning ligt.
Schatting o.b.v. €/m² per labelstap (D→C, C→B, …). Per-component data
(al geïsoleerd, warmtepomp aanwezig, zonnepanelen) komt uit detail-pagina
scraping en trekt overbodige stappen eruit.
Hoe we dit berekenen
| Adres | m² | Label | Vraagprijs | + verbouwing | Effectief | Δ t.o.v. dit | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zuidwijkring 212 Zuidwijk | 85 | A | € 375.000 |
+€ 6.800
1 stap(pen)
|
€ 381.800 | +€ 2.800 | |
| Groenlingstraat 51 De Draai Zuid | 75 | A+++ | € 375.000 | +€ 0 | € 375.000 | € -4.000 | |
| Drecht 27 Rivierenwijk | 97 | D | € 350.000 |
+€ 33.950
4 stap(pen)
|
€ 383.950 | +€ 4.950 | |
| Staringlaan 8 Schrijverswijk | 81 | C | € 350.000 |
+€ 22.680
3 stap(pen)
|
€ 372.680 | € -6.320 | |
| Korund 17 Edelstenenwijk | 102 | B | € 395.000 |
+€ 19.380
2 stap(pen)
|
€ 414.380 | +€ 35.380 | |
| Paulus Potterstraat 15 Schildersbuurt Zuid | 102 | C | € 310.000 |
+€ 28.560
3 stap(pen)
|
€ 338.560 | € -40.440 | |
| Steigerdijk 125 Zuidwijk | 106 | A+ | € 430.000 | +€ 0 | € 430.000 | +€ 51.000 |
Alle vergelijkbare woningen (10)
Zelfde gemeente, zelfde type, m² binnen ±30%, kamers ±1.
| Adres | m² | Kamers | Label | Vraagprijs | €/m² |
|---|---|---|---|---|---|
| Groenlingstraat 51 De Draai Zuid | 75 | 3 | A+++ | € 375.000 | € 5.000 |
| Zuidwijkring 212 Zuidwijk | 85 | 4 | A | € 375.000 | € 4.412 |
| Staringlaan 8 Schrijverswijk | 81 | 4 | C | € 350.000 | € 4.321 |
| Drecht 27 Rivierenwijk | 97 | 4 | D | € 350.000 | € 3.608 |
| Dijk 44 Broek op Langedijk kern | 98 | 4 | A | € 475.000 | € 4.847 |
| Korund 17 Edelstenenwijk | 102 | 4 | B | € 395.000 | € 3.873 |
| Dorpsstraat 266 Zuid-Scharwoude West | 102 | 4 | C | € 439.000 | € 4.304 |
| Paulus Potterstraat 15 Schildersbuurt Zuid | 102 | 4 | C | € 310.000 | € 3.039 |
| Steigerdijk 125 Zuidwijk | 106 | 4 | A+ | € 430.000 | € 4.057 |
| Dwergvinvis 28 Butterhuizen Noord | 102 | 4 | C | € 569.000 | € 5.578 |