databuurt cijfers per buurt
10044 listings 335 gemeenten snapshot

house · resale

de Grutto 17

2751CT Moerkapelle · Moerkapelle-West · wijk Moerkapelle wijk 01 · Zuidplas

€ 475.000
€ 4.130 / m²
115 5kamers A
Foto 1 van de Grutto 17 Foto 2 van de Grutto 17 Foto 3 van de Grutto 17 Foto 4 van de Grutto 17 Foto 5 van de Grutto 17 Foto 6 van de Grutto 17 Foto 7 van de Grutto 17 Foto 8 van de Grutto 17 Foto 9 van de Grutto 17 Foto 10 van de Grutto 17 Foto 11 van de Grutto 17 Foto 12 van de Grutto 17

Kenmerken

Typehouse (resale)
Woonopp.115 m²
Perceel122 m²
Kamers5 (4 slaap)

Prijspositie t.o.v. vergelijkbare woningen

€/m² van deze woning vergeleken met 23 houses in Zuidplas met 80–149 m².

Iets onder mediaan. Deze woning zit in het 26e percentiel (-6.3% t.o.v. mediaan van € 4.407/m²). Bekijk peer-segment in zoeken →

Buurt in cijfers — Zuidplas

Inwoners735
Dichtheid6947 per km²
Gem. huishoudensgrootte2.4
Gemiddelde WOZ (buurt) € 418.000 deze listing +14% t.o.v. gem. WOZ
% huurwoning in buurt37%
Afstand basisschool0.4 km
Afstand supermarkt0.5 km
Afstand huisarts0.2 km
Afstand kinderdagverblijf0.9 km

Bron: CBS Open Data · Kerncijfers Wijken en Buurten 2025 · Buurtcode BU18920103 · Waarom verschilt WOZ van vraagprijs?

Voorzieningen in de buurt

Basis-/middelbare school Rehobothschool — 1.06 km · 2 totaal binnen zoekradius
Supermarkt PLUS — 0.36 km
Huisartsenpraktijk Huisartsenpraktijk Moerkapelle — 0.23 km
OV-station Javalaan — 2.43 km · 3 totaal binnen zoekradius

Hypotheek-indicatie

Maandlasten~€ 2.268 / maand
Benodigd bruto-inkomen~€ 101.087 per jaar
Groen-label-aftrek +€ 10.000 extra leenruimte
vanwege energielabel A
NHG-eligibel Nee (boven NHG-grens € 450.000)

Reken voor mijn inkomen

Energierekening & CO2 (schatting)

Indicatie voor een gemiddeld huishouden op basis van energielabel A en 115 m² woonoppervlak. Bron: Milieu Centraal + NIBUD vuistregels 2026.

Geschatte energiekosten ~€ 1.840 per jaar (~€ 153/maand)
Geschatte totaalkosten/maand ~€ 2.421 (hypotheek + energie, exclusief OZB/onderhoud/verzekering)
CO2-uitstoot ~1495 kg per jaar
Gas-verbruik (geschat) ~460 m³ per jaar

Detail-kenmerken (van Funda's volledige advertentie)

Bouwjaar1990
BouwBestaande bouw
Soort objectEengezinswoning, tussenwoning
DakZadeldak bedekt met pannen
IsolatieDubbel glas, muurisolatie en vloerisolatie
VerwarmingCv-ketel
Warm waterCv-ketel
CV-ketelIntergas (gas gestookt combiketel uit 2023, eigendom)
Energielabel (officieel)A
Inhoud400 m³
TuinAchtertuin en voortuin
Indeling5 kamers (4 slaapkamers)
Op funda sindsMei 15, 2026

Verbouwings-equivalente woningen in Zuidplas

Vergelijkbare woningen in dezelfde gemeente, met geschatte verbouwingskosten om op label A te komen. Alleen woningen waar de totaalprijs (vraagprijs + verbouwing) binnen ±20% van deze woning ligt.

Hoe we dit berekenen

AdresLabel Vraagprijs+ verbouwing EffectiefΔ t.o.v. dit
Prins Alexanderlaan 58 Dorrestein-Noord 107 A € 479.000 +€ 0 € 479.000 +€ 4.000
Prins Alexanderlaan 67 Dorrestein-Noord 108 B € 485.000 +€ 11.880
1 stap(pen)
  • B→A: € 11.880 (+ HR+++ glas, ventilatie)
€ 496.880 +€ 21.880
Wulpendreef 17 Dorp Noord 103 B € 439.000 +€ 11.330
1 stap(pen)
  • B→A: € 11.330 (+ HR+++ glas, ventilatie)
€ 450.330 € -24.670
Drost IJsermansingel 5 Kern Moordrecht 110 C € 425.000 +€ 17.050
2 stap(pen)
  • C→B: € 4.950 (+ HR++ glas)
  • B→A: € 12.100 (+ HR+++ glas, ventilatie)
€ 442.050 € -32.950
Ir Lelystraat 11 Dorrestein-Zuid 85 C € 425.000 +€ 17.000
2 stap(pen)
  • C→B: € 7.650 (+ HR++ glas)
  • B→A: € 9.350 (+ HR+++ glas, ventilatie)
€ 442.000 € -33.000
Zeemanstraat 37 Dorrestein-Noord 124 C € 485.000 +€ 24.800
2 stap(pen)
  • C→B: € 11.160 (+ HR++ glas)
  • B→A: € 13.640 (+ HR+++ glas, ventilatie)
€ 509.800 +€ 34.800
Torenstraat 8 Kern Nieuwerkerk aan den IJssel 81 C € 500.000 +€ 16.200
2 stap(pen)
  • C→B: € 7.290 (+ HR++ glas)
  • B→A: € 8.910 (+ HR+++ glas, ventilatie)
€ 516.200 +€ 41.200
Dorpsstraat 85 Kern Zevenhuizen 129 A € 545.000 +€ 0 € 545.000 +€ 70.000
Oudersvrucht 10 Vijfakkers-Noord 125 A € 550.000 +€ 0 € 550.000 +€ 75.000
Witmos 3 Zuidplas Mossen 89 A € 385.000 +€ 0 € 385.000 € -90.000

Alle vergelijkbare woningen (12)

Zelfde gemeente, zelfde type, m² binnen ±30%, kamers ±1.

AdresKamersLabelVraagprijs€/m²
Prins Alexanderlaan 67 Dorrestein-Noord 108 5 B € 485.000 € 4.491
Drost IJsermansingel 5 Kern Moordrecht 110 5 C € 425.000 € 3.864
Prins Alexanderlaan 58 Dorrestein-Noord 107 5 A € 479.000 € 4.477
Zeemanstraat 37 Dorrestein-Noord 124 5 C € 485.000 € 3.911
Wulpendreef 17 Dorp Noord 103 5 B € 439.000 € 4.262
Oudersvrucht 10 Vijfakkers-Noord 125 5 A € 550.000 € 4.400
Dorpsstraat 85 Kern Zevenhuizen 129 4 A € 545.000 € 4.225
Colorado 121 Esse Zoom Laag 127 5 A++++ € 615.000 € 4.843
Blokvang 21 Jonge Veenen 135 5 A € 595.000 € 4.407
Julianastraat 31 Kern Moerkapelle 112 5 C € 690.000 € 6.161
Kroonkruid 68 Zuidplas Kruiden 142 5 B € 575.000 € 4.049
Witmos 3 Zuidplas Mossen 89 4 A € 385.000 € 4.326