apartment · resale
Prinses Ireneplateau 88
3554HW Utrecht · Schaakbuurt en omgeving · wijk Wijk 02 Noordwest · Utrecht
Kenmerken
| Type | apartment (resale) |
|---|---|
| Woonopp. | 91 m² |
| Kamers | 3 (2 slaap) |
| Energielabel | A |
| Status | none |
| Op funda sinds | |
| Makelaar | Bruis Makelaars (NVM) |
Prijsverloop
Nog maar één snapshot bekend.
Prijspositie t.o.v. vergelijkbare woningen
€/m² van deze woning vergeleken met 56 apartments in Utrecht met 63–118 m².
Onder de markt. Deze woning zit in het 17e percentiel (-12.1% t.o.v. mediaan van € 5.500/m²). Bekijk peer-segment in zoeken →
Buurt in cijfers — Utrecht
| Inwoners | 4.610 |
|---|---|
| Dichtheid | 9463 per km² |
| Gem. huishoudensgrootte | 2.1 |
| Gemiddelde WOZ (buurt) | € 438.000 deze listing +0% t.o.v. gem. WOZ |
| % huurwoning in buurt | 54% |
| Afstand basisschool | 0.4 km |
| Afstand supermarkt | 0.4 km |
| Afstand huisarts | 0.4 km |
| Afstand kinderdagverblijf | 0.4 km |
Bron: CBS Open Data
· Kerncijfers Wijken en Buurten 2025
· Buurtcode BU03440242
· Waarom verschilt WOZ van vraagprijs?
Voorzieningen in de buurt
| Basis-/middelbare school | De Cirkel — 0.15 km · 29 totaal binnen zoekradius |
|---|---|
| Kinderdagverblijf | Peuteropvang de Cirkel — 0.15 km |
| Supermarkt | Albert Heijn — 0.17 km · 10 totaal binnen zoekradius |
| Apotheek | Rokade — 0.15 km · 5 totaal binnen zoekradius |
| Huisartsenpraktijk | Huisartsenpraktijk De Dame — 0.19 km · 7 totaal binnen zoekradius |
| Ziekenhuis | Van der Hoeven Kliniek — 1.97 km · 5 totaal binnen zoekradius |
| OV-station | Utrecht Zuilen — 1.31 km · 4 totaal binnen zoekradius |
| Restaurant | I Love Sushi — 0.17 km · 16 totaal binnen zoekradius |
Hypotheek-indicatie
| Maandlasten | ~€ 2.101 / maand |
|---|---|
| Benodigd bruto-inkomen | ~€ 93.478 per jaar |
| Groen-label-aftrek | +€ 10.000 extra leenruimte vanwege energielabel A |
| NHG-eligibel | Ja (onder NHG-grens € 450.000) |
Energierekening & CO2 (schatting)
Indicatie voor een gemiddeld huishouden op basis van energielabel A en 91 m² woonoppervlak. Bron: Milieu Centraal + NIBUD vuistregels 2026.
| Geschatte energiekosten | ~€ 1.456 per jaar (~€ 121/maand) |
|---|---|
| Geschatte totaalkosten/maand | ~€ 2.222 (hypotheek + energie, exclusief OZB/onderhoud/verzekering) |
| CO2-uitstoot | ~1183 kg per jaar |
| Gas-verbruik (geschat) | ~364 m³ per jaar |
Detail-kenmerken (van Funda's volledige advertentie)
| Bouwjaar | 2004 |
|---|---|
| Bouw | Bestaande bouw |
| Soort object | Galerijflat |
| Dak | Plat dak bedekt met bitumineuze dakbedekking |
| Isolatie | Dakisolatie en muurisolatie |
| Verwarming | Stadsverwarming |
| Warm water | Stadsverwarming |
| Energielabel (officieel) | A |
| Inhoud | 273 m³ |
| Indeling | 3 kamers (2 slaapkamers) |
| Op funda sinds | Mei 13, 2026 |
Verbouwings-equivalente woningen in Utrecht
Vergelijkbare woningen in dezelfde gemeente, met geschatte verbouwingskosten om
op label A te komen. Alleen woningen waar de
totaalprijs (vraagprijs + verbouwing) binnen ±20% van deze woning ligt.
Schatting o.b.v. €/m² per labelstap (D→C, C→B, …). Per-component data
(al geïsoleerd, warmtepomp aanwezig, zonnepanelen) komt uit detail-pagina
scraping en trekt overbodige stappen eruit.
Hoe we dit berekenen
| Adres | m² | Label | Vraagprijs | + verbouwing | Effectief | Δ t.o.v. dit | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Prins Bernhardlaan 41 Schaakbuurt en omgeving | 80 | A | € 439.000 | +€ 0 | € 439.000 | € -1.000 | |
| Galvanistraat 16 Elinkwijk en omgeving | 73 | D | € 424.500 |
+€ 19.710
3 stap(pen)
|
€ 444.210 | +€ 4.210 | |
| Boekelaan 123 Tuindorp-Oost | 72 | D | € 415.000 |
+€ 19.440
3 stap(pen)
|
€ 434.440 | € -5.560 | |
| Plantage 131 2e Daalsebuurt en omgeving | 79 | A | € 449.500 | +€ 0 | € 449.500 | +€ 9.500 | |
| Sartreweg 90 Voordorp en Voorveldsepolder | 77 | A | € 415.000 | +€ 0 | € 415.000 | € -25.000 | |
| Pernambucodreef 30 Vechtzoom-zuid | 99 | C | € 395.000 |
+€ 19.800
2 stap(pen)
|
€ 414.800 | € -25.200 | |
| Wijnbesplantsoen 3 Ondiep | 86 | C | € 450.000 |
+€ 17.200
2 stap(pen)
|
€ 467.200 | +€ 27.200 | |
| Battutalaan 739 Kanaleneiland-Zuid | 87 | A | € 475.000 | +€ 0 | € 475.000 | +€ 35.000 | |
| Laan van Chartroise 102 Ondiep | 73 | A+ | € 475.000 | +€ 0 | € 475.000 | +€ 35.000 | |
| Auriollaan 93 Kanaleneiland-Noord | 77 | C | € 389.000 |
+€ 15.400
2 stap(pen)
|
€ 404.400 | € -35.600 | |
| Molengraaffplantsoen 39 Tuindorp-Oost | 76 | E | € 375.000 |
+€ 25.080
4 stap(pen)
|
€ 400.080 | € -39.920 | |
| Zeeltstraat 31 Oud Hoograven-Zuid | 77 | A | € 400.000 | +€ 0 | € 400.000 | € -40.000 |
Alle vergelijkbare woningen (12)
Zelfde gemeente, zelfde type, m² binnen ±30%, kamers ±1.
| Adres | m² | Kamers | Label | Vraagprijs | €/m² |
|---|---|---|---|---|---|
| Wijnbesplantsoen 3 Ondiep | 86 | 3 | C | € 450.000 | € 5.233 |
| Zijlsterraklaan 23 Langerak | 92 | 3 | A | € 489.000 | € 5.315 |
| Battutalaan 739 Kanaleneiland-Zuid | 87 | 3 | A | € 475.000 | € 5.460 |
| Cervanteslaan 25 Halve Maan-Noord | 92 | 3 | B | € 500.000 | € 5.435 |
| Oranjestraat 110 Wijk C | 87 | 3 | C | € 525.000 | € 6.034 |
| Yokohamadreef 22 Tigrisdreef en omgeving | 85 | 3 | A | € 360.000 | € 4.235 |
| Dommeringdreef 87 Neckardreef en omgeving | 85 | 3 | E | € 349.000 | € 4.106 |
| Walnootstraat 13 Ondiep | 86 | 4 | B | € 495.000 | € 5.756 |
| Plantage 131 2e Daalsebuurt en omgeving | 79 | 3 | A | € 449.500 | € 5.690 |
| Victor Hugoplantsoen 9 Halve Maan-Noord | 83 | 4 | C | € 469.000 | € 5.651 |
| San Marinostraat 75 Leidsche Rijn-Centrum | 81 | 3 | A+ | € 520.000 | € 6.420 |
| Pernambucodreef 30 Vechtzoom-zuid | 99 | 4 | C | € 395.000 | € 3.990 |