apartment · resale
Herenmarkt 16
1013ED Amsterdam · Haarlemmerbuurt-Oost · wijk Haarlemmerbuurt · Amsterdam
Kenmerken
| Type | apartment (resale) |
|---|---|
| Woonopp. | 159 m² |
| Kamers | 5 (4 slaap) |
| Energielabel | C |
| Status | none |
| Op funda sinds | |
| Makelaar | Heeren Makelaars (NVM) |
Prijsverloop
Nog maar één snapshot bekend.
Prijspositie t.o.v. vergelijkbare woningen
€/m² van deze woning vergeleken met 79 apartments in Amsterdam met 111–206 m².
Boven de markt. Deze woning zit in het 92e percentiel (+33.1% t.o.v. mediaan van € 8.504/m²). Bekijk peer-segment in zoeken →
Buurt in cijfers — Amsterdam
| Inwoners | 1.510 |
|---|---|
| Dichtheid | 16190 per km² |
| Gem. huishoudensgrootte | 1.4 |
| Gemiddelde WOZ (buurt) | € 559.000 deze listing +222% t.o.v. gem. WOZ |
| % huurwoning in buurt | 75% |
| Afstand basisschool | 0.4 km |
| Afstand supermarkt | 0.3 km |
| Afstand huisarts | 0.3 km |
| Afstand kinderdagverblijf | 0.7 km |
Bron: CBS Open Data
· Kerncijfers Wijken en Buurten 2025
· Buurtcode BU0363AA06
· Waarom verschilt WOZ van vraagprijs?
Voorzieningen in de buurt
| Basis-/middelbare school | Vinseschool — 0.17 km · 23 totaal binnen zoekradius |
|---|---|
| Kinderdagverblijf | Kresj Lindengracht — 0.49 km · 4 totaal binnen zoekradius |
| Supermarkt | Daily Fresh — 0.18 km · 33 totaal binnen zoekradius |
| Apotheek | Doctor & Pharmacy — 0.54 km · 12 totaal binnen zoekradius |
| Huisartsenpraktijk | A.N.M. van Grunsven & F.X.W.M. Hofman — 0.31 km · 19 totaal binnen zoekradius |
| Ziekenhuis | OLVG, locatie Oost — 2.91 km · 4 totaal binnen zoekradius |
| OV-station | Amsterdam Centraal — 0.64 km · 14 totaal binnen zoekradius |
| Restaurant | Il Tramezzino — 0.05 km · 385 totaal binnen zoekradius |
Hypotheek-indicatie
| Maandlasten | ~€ 8.593 / maand |
|---|---|
| Benodigd bruto-inkomen | ~€ 391.304 per jaar |
| NHG-eligibel | Nee (boven NHG-grens € 450.000) |
Energierekening & CO2 (schatting)
Indicatie voor een gemiddeld huishouden op basis van energielabel C en 159 m² woonoppervlak. Bron: Milieu Centraal + NIBUD vuistregels 2026.
| Geschatte energiekosten | ~€ 3.975 per jaar (~€ 331/maand) |
|---|---|
| Geschatte totaalkosten/maand | ~€ 8.924 (hypotheek + energie, exclusief OZB/onderhoud/verzekering) |
| CO2-uitstoot | ~3498 kg per jaar |
| Gas-verbruik (geschat) | ~1431 m³ per jaar |
| Bij upgrade naar label A | bespaar je ~€ 1.431 per jaar en 1431 kg CO2. Bekijk verbouwkosten → |
Detail-kenmerken (van Funda's volledige advertentie)
| Bouwjaar | 1725 |
|---|---|
| Bouw | Bestaande bouw |
| Soort object | Beneden + bovenwoning (appartement) |
| Isolatie | Gedeeltelijk dubbel glas, muurisolatie en vloerisolatie |
| Verwarming | Cv-ketel, open haard en gehele vloerverwarming |
| Warm water | Cv-ketel |
| CV-ketel | Intergas (gas gestookt combiketel uit 2024, eigendom) |
| Energielabel (officieel) | C |
| Inhoud | 556 m³ |
| Tuin | Zonneterras |
| Indeling | 5 kamers (4 slaapkamers) |
| Op funda sinds | Mei 14, 2026 |
Verbouwings-equivalente woningen in Amsterdam
Vergelijkbare woningen in dezelfde gemeente, met geschatte verbouwingskosten om
op label C te komen. Alleen woningen waar de
totaalprijs (vraagprijs + verbouwing) binnen ±20% van deze woning ligt.
Schatting o.b.v. €/m² per labelstap (D→C, C→B, …). Per-component data
(al geïsoleerd, warmtepomp aanwezig, zonnepanelen) komt uit detail-pagina
scraping en trekt overbodige stappen eruit.
Hoe we dit berekenen
| Adres | m² | Label | Vraagprijs | + verbouwing | Effectief | Δ t.o.v. dit | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Koninginneweg 117 Valeriusbuurt-Oost | 163 | B | € 1.800.000 | +€ 0 | € 1.800.000 | € 0 | |
| Floris Versterstraat 11 Surinamepleinbuurt | 164 | C | € 1.700.000 | +€ 0 | € 1.700.000 | € -100.000 | |
| Minervalaan 23 Minervabuurt-Noord | 168 | C | € 1.650.000 | +€ 0 | € 1.650.000 | € -150.000 | |
| Van Breestraat 31 Concertgebouwbuurt | 118 | C | € 1.950.000 | +€ 0 | € 1.950.000 | +€ 150.000 | |
| Egelantiersgracht 199 Bloemgrachtbuurt | 133 | C | € 1.635.000 | +€ 0 | € 1.635.000 | € -165.000 | |
| Valeriusstraat 235 Valeriusbuurt-West | 192 | C | € 2.000.000 | +€ 0 | € 2.000.000 | +€ 200.000 | |
| Milletstraat 42 Minervabuurt-Zuid | 169 | C | € 1.595.000 | +€ 0 | € 1.595.000 | € -205.000 | |
| Emmastraat 29 Cornelis Schuytbuurt | 163 | E | € 1.550.000 |
+€ 21.190
2 stap(pen)
|
€ 1.571.190 | € -228.810 | |
| Jacob Marisstraat 24 Legmeerpleinbuurt | 126 | D | € 1.500.000 |
+€ 8.820
1 stap(pen)
|
€ 1.508.820 | € -291.180 | |
| Geuzenkade 103 Geuzenhofbuurt | 163 | A | € 1.500.000 | +€ 0 | € 1.500.000 | € -300.000 | |
| Linnaeusparkweg 7 Linnaeusparkbuurt | 172 | D | € 1.450.000 |
+€ 12.040
1 stap(pen)
|
€ 1.462.040 | € -337.960 | |
| Van Tuyll van Serooskerkenweg 72 Van Tuyllbuurt | 156 | D | € 1.450.000 |
+€ 10.920
1 stap(pen)
|
€ 1.460.920 | € -339.080 |
Alle vergelijkbare woningen (12)
Zelfde gemeente, zelfde type, m² binnen ±30%, kamers ±1.
| Adres | m² | Kamers | Label | Vraagprijs | €/m² |
|---|---|---|---|---|---|
| Koninginneweg 117 Valeriusbuurt-Oost | 163 | 5 | B | € 1.800.000 | € 11.043 |
| Minervalaan 23 Minervabuurt-Noord | 168 | 5 | C | € 1.650.000 | € 9.821 |
| Floris Versterstraat 11 Surinamepleinbuurt | 164 | 4 | C | € 1.700.000 | € 10.366 |
| Emmastraat 29 Cornelis Schuytbuurt | 163 | 4 | E | € 1.550.000 | € 9.509 |
| Milletstraat 42 Minervabuurt-Zuid | 169 | 4 | C | € 1.595.000 | € 9.438 |
| Geuzenkade 103 Geuzenhofbuurt | 163 | 4 | A | € 1.500.000 | € 9.202 |
| Van Tuyll van Serooskerkenweg 72 Van Tuyllbuurt | 156 | 4 | D | € 1.450.000 | € 9.295 |
| Amstelveenseweg 970 Buitenveldert-Zuidwest | 163 | 4 | A | € 1.450.000 | € 8.896 |
| Linnaeusparkweg 7 Linnaeusparkbuurt | 172 | 4 | D | € 1.450.000 | € 8.430 |
| Nassaukade 146 Da Costabuurt-Noord | 153 | 4 | A | € 1.325.000 | € 8.660 |
| Egelantiersgracht 199 Bloemgrachtbuurt | 133 | 5 | C | € 1.635.000 | € 12.293 |
| Johannes Verhulststraat 224 Valeriusbuurt-Oost | 138 | 5 | C | € 1.400.000 | € 10.145 |