apartment · resale
Westlandgracht 195
1059TL Amsterdam · Aalsmeerwegbuurt-West · wijk Hoofddorppleinbuurt · Amsterdam
Kenmerken
| Type | apartment (resale) |
|---|---|
| Woonopp. | 55 m² |
| Kamers | 3 (2 slaap) |
| Energielabel | B |
| Status | none |
| Op funda sinds | |
| Makelaar | Koops Makelaardij Amsterdam (VN) |
Prijsverloop
Nog maar één snapshot bekend.
Prijspositie t.o.v. vergelijkbare woningen
€/m² van deze woning vergeleken met 185 apartments in Amsterdam met 38–71 m².
Iets boven mediaan. Deze woning zit in het 74e percentiel (+7.2% t.o.v. mediaan van € 8.654/m²). Bekijk peer-segment in zoeken →
Andere woningen in Westlandgracht
Sterkste vergelijking — zelfde straat en postcode.
| Adres | m² | Label | Vraagprijs | €/m² |
|---|---|---|---|---|
| Westlandgracht 179 | 54 | C | € 495.000 | € 9.167 |
| Westlandgracht 237 | 87 | C | € 665.000 | € 7.644 |
Buurt in cijfers — Amsterdam
| Inwoners | 2.485 |
|---|---|
| Dichtheid | 25403 per km² |
| Gem. huishoudensgrootte | 1.7 |
| Gemiddelde WOZ (buurt) | € 504.000 deze listing +1% t.o.v. gem. WOZ |
| % huurwoning in buurt | 52% |
| Afstand basisschool | 0.7 km |
| Afstand supermarkt | 0.4 km |
| Afstand huisarts | 0.5 km |
| Afstand kinderdagverblijf | 0.2 km |
Bron: CBS Open Data
· Kerncijfers Wijken en Buurten 2025
· Buurtcode BU0363KA04
· Waarom verschilt WOZ van vraagprijs?
Voorzieningen in de buurt
| Basis-/middelbare school | Tobiasschool — 0.05 km · 32 totaal binnen zoekradius |
|---|---|
| Kinderdagverblijf | CompaNanny — 0.39 km · 4 totaal binnen zoekradius |
| Supermarkt | Albert Heijn — 0.2 km · 18 totaal binnen zoekradius |
| Apotheek | Schinkel Apotheek — 0.36 km · 4 totaal binnen zoekradius |
| Huisartsenpraktijk | Huisartsenpraktijk Schinkelkade — 0.65 km · 4 totaal binnen zoekradius |
| Ziekenhuis | Antoni van Leeuwenhoek — 1.44 km · 5 totaal binnen zoekradius |
| OV-station | Heemstedestraat — 0.91 km · 9 totaal binnen zoekradius |
| Restaurant | Warung Padi — 0.18 km · 61 totaal binnen zoekradius |
Hypotheek-indicatie
| Maandlasten | ~€ 2.435 / maand |
|---|---|
| Benodigd bruto-inkomen | ~€ 109.783 per jaar |
| Groen-label-aftrek | +€ 5.000 extra leenruimte vanwege energielabel B |
| NHG-eligibel | Nee (boven NHG-grens € 450.000) |
Energierekening & CO2 (schatting)
Indicatie voor een gemiddeld huishouden op basis van energielabel B en 55 m² woonoppervlak. Bron: Milieu Centraal + NIBUD vuistregels 2026.
| Geschatte energiekosten | ~€ 1.100 per jaar (~€ 92/maand) |
|---|---|
| Geschatte totaalkosten/maand | ~€ 2.527 (hypotheek + energie, exclusief OZB/onderhoud/verzekering) |
| CO2-uitstoot | ~935 kg per jaar |
| Gas-verbruik (geschat) | ~330 m³ per jaar |
| Bij upgrade naar label A | bespaar je ~€ 220 per jaar en 220 kg CO2. Bekijk verbouwkosten → |
Detail-kenmerken (van Funda's volledige advertentie)
| Bouw | Bestaande bouw |
|---|---|
| Soort object | Tussenverdieping (appartement) |
| Dak | Zadeldak bedekt met pannen |
| Isolatie | Dubbel glas, muurisolatie en vloerisolatie |
| Verwarming | Cv-ketel |
| Warm water | Cv-ketel |
| CV-ketel | Intergas 24/28 (gas gestookt combiketel uit 2023, eigendom) |
| Energielabel (officieel) | B |
| Inhoud | 180 m³ |
| Indeling | 3 kamers (2 slaapkamers) |
| Op funda sinds | Mei 12, 2026 |
Verbouwings-equivalente woningen in Amsterdam
Vergelijkbare woningen in dezelfde gemeente, met geschatte verbouwingskosten om
op label B te komen. Alleen woningen waar de
totaalprijs (vraagprijs + verbouwing) binnen ±20% van deze woning ligt.
Schatting o.b.v. €/m² per labelstap (D→C, C→B, …). Per-component data
(al geïsoleerd, warmtepomp aanwezig, zonnepanelen) komt uit detail-pagina
scraping en trekt overbodige stappen eruit.
Hoe we dit berekenen
| Adres | m² | Label | Vraagprijs | + verbouwing | Effectief | Δ t.o.v. dit | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Staringstraat 10 Cremerbuurt-West | 55 | F | € 495.000 |
+€ 14.300
4 stap(pen)
|
€ 509.300 | € -700 | |
| Kinderdijkstraat 28 Scheldebuurt-Oost | 60 | E | € 500.000 |
+€ 13.200
3 stap(pen)
|
€ 513.200 | +€ 3.200 | |
| Borneostraat 18 Timorpleinbuurt-Noord | 57 | C | € 500.000 |
+€ 5.130
1 stap(pen)
|
€ 505.130 | € -4.870 | |
| Derde Schinkelstraat 2 Schinkelbuurt-Noord | 55 | C | € 500.000 |
+€ 4.950
1 stap(pen)
|
€ 504.950 | € -5.050 | |
| Des Présstraat 18 Bertelmanpleinbuurt | 54 | C | € 500.000 |
+€ 4.860
1 stap(pen)
|
€ 504.860 | € -5.140 | |
| Tweede Schinkelstraat 51 Schinkelbuurt-Noord | 57 | B | € 500.051 | +€ 0 | € 500.051 | € -9.949 | |
| Sloterkade 128 Legmeerpleinbuurt | 56 | C | € 495.000 |
+€ 5.040
1 stap(pen)
|
€ 500.040 | € -9.960 | |
| Juliana van Stolbergstraat 49 Landlust-Noord | 55 | A | € 500.000 | +€ 0 | € 500.000 | € -10.000 | |
| Baffinstraat 35 Balboaplein e.o. | 55 | B | € 500.000 | +€ 0 | € 500.000 | € -10.000 | |
| Van Hogendorpstraat 137 Fannius Scholtenbuurt | 55 | B | € 500.000 | +€ 0 | € 500.000 | € -10.000 | |
| Wamberg 49 Buitenveldert-Zuidoost | 57 | B | € 500.000 | +€ 0 | € 500.000 | € -10.000 | |
| Kuipersstraat 149 Van der Helstpleinbuurt | 51 | A | € 500.000 | +€ 0 | € 500.000 | € -10.000 |
Alle vergelijkbare woningen (12)
Zelfde gemeente, zelfde type, m² binnen ±30%, kamers ±1.
| Adres | m² | Kamers | Label | Vraagprijs | €/m² |
|---|---|---|---|---|---|
| Derde Schinkelstraat 2 Schinkelbuurt-Noord | 55 | 3 | C | € 500.000 | € 9.091 |
| Juliana van Stolbergstraat 49 Landlust-Noord | 55 | 3 | A | € 500.000 | € 9.091 |
| Baffinstraat 35 Balboaplein e.o. | 55 | 3 | B | € 500.000 | € 9.091 |
| Van Hogendorpstraat 137 Fannius Scholtenbuurt | 55 | 3 | B | € 500.000 | € 9.091 |
| Leiduinstraat 35 Westlandgrachtbuurt | 55 | 3 | F | € 525.000 | € 9.545 |
| Des Présstraat 18 Bertelmanpleinbuurt | 54 | 3 | C | € 500.000 | € 9.259 |
| Westlandgracht 179 Aalsmeerwegbuurt-West | 54 | 3 | C | € 495.000 | € 9.167 |
| Amstelveenseweg 1150 Buitenveldert-Zuidwest | 55 | 3 | D | € 475.000 | € 8.636 |
| Wamberg 49 Buitenveldert-Zuidoost | 57 | 3 | B | € 500.000 | € 8.772 |
| Borneostraat 18 Timorpleinbuurt-Noord | 57 | 3 | C | € 500.000 | € 8.772 |
| Sanderijnstraat 48 Erasmusparkbuurt-West | 56 | 3 | C | € 475.000 | € 8.482 |