house · resale
Siebe Schootstrastraat 57
8923GD Leeuwarden · Vrijheidswijk-West · wijk Vrijheidswijk · Leeuwarden
Kenmerken
| Type | house (resale) |
|---|---|
| Woonopp. | 101 m² |
| Perceel | 114 m² |
| Kamers | 5 (4 slaap) |
| Energielabel | B |
| Status | none |
| Op funda sinds | |
| Makelaar | Makelaardij Friesland | Qualis (NVM) |
Prijsverloop
Nog maar één snapshot bekend.
Prijspositie t.o.v. vergelijkbare woningen
€/m² van deze woning vergeleken met 45 houses in Leeuwarden met 70–131 m².
Iets onder mediaan. Deze woning zit in het 35e percentiel (-3.7% t.o.v. mediaan van € 2.970/m²). Bekijk peer-segment in zoeken →
Buurt in cijfers — Leeuwarden
| Inwoners | 2.135 |
|---|---|
| Dichtheid | 7836 per km² |
| Gem. huishoudensgrootte | 2.0 |
| Gemiddelde WOZ (buurt) | € 231.000 deze listing +25% t.o.v. gem. WOZ |
| % huurwoning in buurt | 70% |
| Afstand basisschool | 0.8 km |
| Afstand supermarkt | 0.6 km |
| Afstand huisarts | 1.5 km |
| Afstand kinderdagverblijf | 0.4 km |
Bron: CBS Open Data
· Kerncijfers Wijken en Buurten 2025
· Buurtcode BU00806101
· Waarom verschilt WOZ van vraagprijs?
Voorzieningen in de buurt
| Basis-/middelbare school | SBO-Aquamarijn — 0.12 km · 14 totaal binnen zoekradius |
|---|---|
| Kinderdagverblijf | Montessori Kinderopvang — 0.39 km · 2 totaal binnen zoekradius |
| Supermarkt | Jumbo — 0.53 km · 13 totaal binnen zoekradius |
| Apotheek | Apotheek Boiten — 1.04 km · 4 totaal binnen zoekradius |
| Huisartsenpraktijk | Huisarts Joeloemsingh — 1.03 km · 5 totaal binnen zoekradius |
| Ziekenhuis | Frisius Medisch Centrum Leeuwarden — 2.9 km |
| OV-station | (naamloos) — 1.35 km · 4 totaal binnen zoekradius |
| Restaurant | Pizzeria Villacidro — 0.57 km · 4 totaal binnen zoekradius |
Hypotheek-indicatie
| Maandlasten | ~€ 1.380 / maand |
|---|---|
| Benodigd bruto-inkomen | ~€ 61.739 per jaar |
| Groen-label-aftrek | +€ 5.000 extra leenruimte vanwege energielabel B |
| NHG-eligibel | Ja (onder NHG-grens € 450.000) |
Energierekening & CO2 (schatting)
Indicatie voor een gemiddeld huishouden op basis van energielabel B en 101 m² woonoppervlak. Bron: Milieu Centraal + NIBUD vuistregels 2026.
| Geschatte energiekosten | ~€ 2.020 per jaar (~€ 168/maand) |
|---|---|
| Geschatte totaalkosten/maand | ~€ 1.548 (hypotheek + energie, exclusief OZB/onderhoud/verzekering) |
| CO2-uitstoot | ~1717 kg per jaar |
| Gas-verbruik (geschat) | ~606 m³ per jaar |
| Bij upgrade naar label A | bespaar je ~€ 404 per jaar en 404 kg CO2. Bekijk verbouwkosten → |
Detail-kenmerken (van Funda's volledige advertentie)
| Bouwjaar | 1986 |
|---|---|
| Bouw | Bestaande bouw |
| Soort object | Eengezinswoning, tussenwoning |
| Dak | Zadeldak bedekt met pannen |
| Isolatie | Dakisolatie, dubbel glas, muurisolatie en vloerisolatie |
| Verwarming | Cv-ketel en warmtepomp |
| Warm water | Cv-ketel |
| CV-ketel | Intergas Kombi Kompakt HRE 28/24 A (gas gestookt combiketel uit 2024, huur) |
| Energielabel (officieel) | B |
| Inhoud | 377 m³ |
| Tuin | Achtertuin en voortuin |
| Indeling | 5 kamers (4 slaapkamers) |
| Op funda sinds | Mei 12, 2026 |
Verbouwings-equivalente woningen in Leeuwarden
Vergelijkbare woningen in dezelfde gemeente, met geschatte verbouwingskosten om
op label B te komen. Alleen woningen waar de
totaalprijs (vraagprijs + verbouwing) binnen ±20% van deze woning ligt.
Schatting o.b.v. €/m² per labelstap (D→C, C→B, …). Per-component data
(al geïsoleerd, warmtepomp aanwezig, zonnepanelen) komt uit detail-pagina
scraping en trekt overbodige stappen eruit.
Hoe we dit berekenen
| Adres | m² | Label | Vraagprijs | + verbouwing | Effectief | Δ t.o.v. dit | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Claes Bockes Balckstraat 5 Welgelegen | 108 | E | € 269.500 |
+€ 23.760
3 stap(pen)
|
€ 293.260 | +€ 4.260 | |
| Dirk Boutsstraat 21 Jan van Scorelbuurt | 94 | C | € 285.000 |
+€ 8.460
1 stap(pen)
|
€ 293.460 | +€ 4.460 | |
| Egelantierstraat 56 Schieringen | 96 | E | € 259.500 |
+€ 21.120
3 stap(pen)
|
€ 280.620 | € -8.380 | |
| van Sytzamastraat 13 Achter de Hoven | 106 | E | € 275.000 |
+€ 23.320
3 stap(pen)
|
€ 298.320 | +€ 9.320 | |
| Hoeksterstraat 10 Oldegalileën | 80 | A | € 299.000 | +€ 0 | € 299.000 | +€ 10.000 | |
| 8e Vegelindwarsstraat 16 Achter de Hoven | 124 | B | € 299.000 | +€ 0 | € 299.000 | +€ 10.000 | |
| Taanpôle 8 Warten | 117 | C | € 289.000 |
+€ 10.530
1 stap(pen)
|
€ 299.530 | +€ 10.530 | |
| Himdyk 21 Jirnsum | 91 | B | € 275.000 | +€ 0 | € 275.000 | € -14.000 | |
| Meidoornstraat 48 Bloemenbuurt | 93 | D | € 259.000 |
+€ 14.880
2 stap(pen)
|
€ 273.880 | € -15.120 | |
| Carel Fabritiusstraat 8 Hollanderwijk | 119 | F | € 275.000 |
+€ 30.940
4 stap(pen)
|
€ 305.940 | +€ 16.940 | |
| Bernhardus Bumastraat 30 Achter de Hoven | 75 | F | € 245.000 |
+€ 19.500
4 stap(pen)
|
€ 264.500 | € -24.500 | |
| van Gheelstins 16 Camminghaburen-Midden | 101 | A | € 315.000 | +€ 0 | € 315.000 | +€ 26.000 |
Alle vergelijkbare woningen (12)
Zelfde gemeente, zelfde type, m² binnen ±30%, kamers ±1.
| Adres | m² | Kamers | Label | Vraagprijs | €/m² |
|---|---|---|---|---|---|
| van Wageningenstraat 55 Huizum-Bornia | 101 | 5 | B | € 319.000 | € 3.158 |
| van Sytzamastraat 13 Achter de Hoven | 106 | 5 | E | € 275.000 | € 2.594 |
| Dirk Boutsstraat 21 Jan van Scorelbuurt | 94 | 5 | C | € 285.000 | € 3.032 |
| Egelantierstraat 56 Schieringen | 96 | 5 | E | € 259.500 | € 2.703 |
| Gysbert Japicxstraat 73 Oranjewijk | 106 | 5 | C | € 325.000 | € 3.066 |
| van Gheelstins 16 Camminghaburen-Midden | 101 | 6 | A | € 315.000 | € 3.119 |
| Pasveerweg 21 Huizum-Dorp | 96 | 4 | A | € 259.500 | € 2.703 |
| Skilwei 34 Stiens | 97 | 6 | E | € 325.000 | € 3.351 |
| Claes Bockes Balckstraat 5 Welgelegen | 108 | 4 | E | € 269.500 | € 2.495 |
| Midlumerstraat 18 Vossepark | 93 | 5 | C | € 349.000 | € 3.753 |
| Meidoornstraat 48 Bloemenbuurt | 93 | 4 | D | € 259.000 | € 2.785 |
| Himdyk 21 Jirnsum | 91 | 4 | B | € 275.000 | € 3.022 |