Kenmerken
| Type | house (resale) |
|---|---|
| Woonopp. | 91 m² |
| Perceel | 96 m² |
| Kamers | 4 (3 slaap) |
| Energielabel | C |
| Status | none |
| Op funda sinds | |
| Makelaar | Saen Garantiemakelaars Krommenie (NVM) |
Prijsverloop
Nog maar één snapshot bekend.
Prijspositie t.o.v. vergelijkbare woningen
€/m² van deze woning vergeleken met 50 houses in Zaanstad met 63–118 m².
Onder de markt. Deze woning zit in het 20e percentiel (-12.1% t.o.v. mediaan van € 4.688/m²). Bekijk peer-segment in zoeken →
Andere woningen in Riouwstraat
Sterkste vergelijking — zelfde straat en postcode.
| Adres | m² | Label | Vraagprijs | €/m² |
|---|---|---|---|---|
| Riouwstraat 90 | 93 | B | € 499.000 | € 5.366 |
Buurt in cijfers — Zaanstad
| Inwoners | 3.805 |
|---|---|
| Dichtheid | 6661 per km² |
| Gem. huishoudensgrootte | 1.9 |
| Gemiddelde WOZ (buurt) | € 332.000 deze listing +13% t.o.v. gem. WOZ |
| % huurwoning in buurt | 37% |
| Afstand basisschool | 1.0 km |
| Afstand supermarkt | 0.6 km |
| Afstand huisarts | 0.8 km |
| Afstand kinderdagverblijf | 0.5 km |
Bron: CBS Open Data
· Kerncijfers Wijken en Buurten 2025
· Buurtcode BU04795110
· Waarom verschilt WOZ van vraagprijs?
Voorzieningen in de buurt
| Basis-/middelbare school | OBS De Mei — 0.37 km · 9 totaal binnen zoekradius |
|---|---|
| Supermarkt | DekaMarkt — 0.44 km · 7 totaal binnen zoekradius |
| Apotheek | Apotheek Guisveld — 1.0 km · 2 totaal binnen zoekradius |
| Huisartsenpraktijk | B en W huisartsen — 0.61 km |
| Ziekenhuis | Zaans Medisch Centrum — 3.99 km |
| OV-station | Wormerveer — 0.63 km · 4 totaal binnen zoekradius |
| Restaurant | Bonsai Fusion — 0.43 km · 7 totaal binnen zoekradius |
Hypotheek-indicatie
| Maandlasten | ~€ 1.790 / maand |
|---|---|
| Benodigd bruto-inkomen | ~€ 81.522 per jaar |
| NHG-eligibel | Ja (onder NHG-grens € 450.000) |
Energierekening & CO2 (schatting)
Indicatie voor een gemiddeld huishouden op basis van energielabel C en 91 m² woonoppervlak. Bron: Milieu Centraal + NIBUD vuistregels 2026.
| Geschatte energiekosten | ~€ 2.275 per jaar (~€ 190/maand) |
|---|---|
| Geschatte totaalkosten/maand | ~€ 1.980 (hypotheek + energie, exclusief OZB/onderhoud/verzekering) |
| CO2-uitstoot | ~2002 kg per jaar |
| Gas-verbruik (geschat) | ~819 m³ per jaar |
| Bij upgrade naar label A | bespaar je ~€ 819 per jaar en 819 kg CO2. Bekijk verbouwkosten → |
Detail-kenmerken (van Funda's volledige advertentie)
| Bouwjaar | 1928 |
|---|---|
| Bouw | Bestaande bouw |
| Soort object | Eengezinswoning, 2-onder-1-kapwoning |
| Dak | Plat dak bedekt met bitumineuze dakbedekking |
| Isolatie | Dakisolatie, dubbel glas, muurisolatie en vloerisolatie |
| Verwarming | Cv-ketel |
| Warm water | Cv-ketel en elektrische boiler |
| CV-ketel | Remeha (gas gestookt combiketel uit 2015, eigendom) |
| Energielabel (officieel) | C |
| Inhoud | 329 m³ |
| Tuin | Achtertuin |
| Indeling | 4 kamers (3 slaapkamers) |
| Op funda sinds | Mei 13, 2026 |
Verbouwings-equivalente woningen in Zaanstad
Vergelijkbare woningen in dezelfde gemeente, met geschatte verbouwingskosten om
op label C te komen. Alleen woningen waar de
totaalprijs (vraagprijs + verbouwing) binnen ±20% van deze woning ligt.
Schatting o.b.v. €/m² per labelstap (D→C, C→B, …). Per-component data
(al geïsoleerd, warmtepomp aanwezig, zonnepanelen) komt uit detail-pagina
scraping en trekt overbodige stappen eruit.
Hoe we dit berekenen
| Adres | m² | Label | Vraagprijs | + verbouwing | Effectief | Δ t.o.v. dit | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Ranonkellaan 5 Noorderham | 92 | B | € 375.000 | +€ 0 | € 375.000 | € 0 | |
| Florijn 5 Westzanerdijk | 80 | B | € 375.000 | +€ 0 | € 375.000 | € 0 | |
| Prins Hendrikstraat 9 Prins Hendrikbuurt | 80 | C | € 375.000 | +€ 0 | € 375.000 | € 0 | |
| Steijnstraat 3 Prins Hendrikbuurt | 74 | C | € 375.000 | +€ 0 | € 375.000 | € 0 | |
| Reigerstraat 83 Oud West | 74 | D | € 375.000 |
+€ 5.180
1 stap(pen)
|
€ 380.180 | +€ 5.180 | |
| Tuinstraat 17 Oud Zaandijk | 82 | D | € 375.000 |
+€ 5.740
1 stap(pen)
|
€ 380.740 | +€ 5.740 | |
| Evenwichtstraat 38 Zuiderhoofdbuurt | 76 | C | € 365.000 | +€ 0 | € 365.000 | € -10.000 | |
| Boeroestraat 24 Wormerveer Zuid | 94 | D | € 385.000 |
+€ 6.580
1 stap(pen)
|
€ 391.580 | +€ 16.580 | |
| Pieter Jelles Troelstralaan 109 Bomenbuurt Oost | 69 | D | € 350.000 |
+€ 4.830
1 stap(pen)
|
€ 354.830 | € -20.170 | |
| Veeringstraat 37 Rosmolenbuurt West | 94 | E | € 339.500 |
+€ 12.220
2 stap(pen)
|
€ 351.720 | € -23.280 | |
| Terschellingstraat 8 Schilders- en Waddenbuurt | 84 | C | € 400.000 | +€ 0 | € 400.000 | +€ 25.000 | |
| Klipperstraat 33 Peldersveld West | 84 | C | € 400.000 | +€ 0 | € 400.000 | +€ 25.000 |
Alle vergelijkbare woningen (12)
Zelfde gemeente, zelfde type, m² binnen ±30%, kamers ±1.
| Adres | m² | Kamers | Label | Vraagprijs | €/m² |
|---|---|---|---|---|---|
| Hoendiep 14 Kalf | 97 | 4 | A | € 419.000 | € 4.320 |
| Boschstraat 23 Oud Zaandijk | 85 | 4 | D | € 419.500 | € 4.935 |
| Dromos 25 Parkrijk Noord | 85 | 4 | A | € 425.000 | € 5.000 |
| van Hogendorpstraat 3 Noorderhoofdbuurt | 83 | 4 | F | € 400.000 | € 4.819 |
| Ds. Jacobus Borstiusstraat 9 Rooswijk | 84 | 4 | C | € 417.500 | € 4.970 |
| Ranonkellaan 5 Noorderham | 92 | 3 | B | € 375.000 | € 4.076 |
| De Kuil 34 Kalf Noord | 98 | 4 | A | € 425.000 | € 4.337 |
| Fresiastraat 2 Wormerveer West | 90 | 3 | D | € 400.000 | € 4.444 |
| Boeroestraat 24 Wormerveer Zuid | 94 | 5 | D | € 385.000 | € 4.096 |
| Veeringstraat 37 Rosmolenbuurt West | 94 | 3 | E | € 339.500 | € 3.612 |
| Boeroestraat 3 Wormerveer Zuid | 82 | 4 | A++ | € 425.000 | € 5.183 |
| Tamboerijnhof 15 Rooswijk | 97 | 4 | D | € 450.000 | € 4.639 |