databuurt cijfers per buurt
10046 listings 335 gemeenten snapshot

house · resale

De Twee Gebroeders 36

9207CE Drachten · De Folgeren zuidwest · wijk De Folgeren · Smallingerland

€ 325.000
€ 2.902 / m²
112 5kamers A
Foto 1 van De Twee Gebroeders 36 Foto 2 van De Twee Gebroeders 36 Foto 3 van De Twee Gebroeders 36 Foto 4 van De Twee Gebroeders 36 Foto 5 van De Twee Gebroeders 36 Foto 6 van De Twee Gebroeders 36 Foto 7 van De Twee Gebroeders 36 Foto 8 van De Twee Gebroeders 36 Foto 9 van De Twee Gebroeders 36 Foto 10 van De Twee Gebroeders 36 Foto 11 van De Twee Gebroeders 36 Foto 12 van De Twee Gebroeders 36

Kenmerken

Typehouse (resale)
Woonopp.112 m²
Perceel148 m²
Kamers5 (4 slaap)
EnergielabelA
Statusnone
Op funda sinds
Makelaar Makelaarswerk Drachten, Garantiemakelaar Friesland (NVM)

Prijspositie t.o.v. vergelijkbare woningen

€/m² van deze woning vergeleken met 13 houses in Smallingerland met 78–145 m².

Rond mediaan. Deze woning zit in het 53e percentiel (+11.4% t.o.v. mediaan van € 2.604/m²). Bekijk peer-segment in zoeken →

Buurt in cijfers — Smallingerland

Inwoners1.005
Dichtheid4391 per km²
Gem. huishoudensgrootte2.0
Gemiddelde WOZ (buurt) € 240.000 deze listing +35% t.o.v. gem. WOZ
% huurwoning in buurt33%
Afstand basisschool0.4 km
Afstand supermarkt1.2 km
Afstand huisarts0.3 km
Afstand kinderdagverblijf0.3 km

Bron: CBS Open Data · Kerncijfers Wijken en Buurten 2025 · Buurtcode BU00900701 · Waarom verschilt WOZ van vraagprijs?

Voorzieningen in de buurt

Basis-/middelbare school PCBO Het Anker — 0.32 km · 10 totaal binnen zoekradius
Kinderdagverblijf (naamloos) — 0.35 km
Supermarkt Jumbo — 0.84 km · 5 totaal binnen zoekradius
Apotheek Pharmium Apotheek — 0.79 km · 2 totaal binnen zoekradius
Huisartsenpraktijk Kauffman Huisarts — 0.3 km · 3 totaal binnen zoekradius
Ziekenhuis Nij Smellinghe — 2.64 km
OV-station Van Knobelsdorffplein — 1.85 km · 2 totaal binnen zoekradius
Restaurant Balkan Restaurant Aleksandar — 0.79 km · 3 totaal binnen zoekradius

Hypotheek-indicatie

Maandlasten~€ 1.552 / maand
Benodigd bruto-inkomen~€ 68.478 per jaar
Groen-label-aftrek +€ 10.000 extra leenruimte
vanwege energielabel A
NHG-eligibel Ja (onder NHG-grens € 450.000)

Reken voor mijn inkomen

Energierekening & CO2 (schatting)

Indicatie voor een gemiddeld huishouden op basis van energielabel A en 112 m² woonoppervlak. Bron: Milieu Centraal + NIBUD vuistregels 2026.

Geschatte energiekosten ~€ 1.792 per jaar (~€ 149/maand)
Geschatte totaalkosten/maand ~€ 1.701 (hypotheek + energie, exclusief OZB/onderhoud/verzekering)
CO2-uitstoot ~1456 kg per jaar
Gas-verbruik (geschat) ~448 m³ per jaar

Detail-kenmerken (van Funda's volledige advertentie)

Bouwjaar1979
BouwBestaande bouw
Soort objectEengezinswoning, geschakelde woning
DakDwarskap bedekt met pannen
IsolatieDakisolatie, dubbel glas, muurisolatie en vloerisolatie
VerwarmingCv-ketel
Warm waterCv-ketel
CV-ketelNefit Trendline 2hrc 25cw4 (gas gestookt combiketel uit 2014, eigendom)
Energielabel (officieel)A
Inhoud387 m³
TuinAchtertuin en voortuin
Indeling5 kamers (4 slaapkamers)
Op funda sindsMei 13, 2026

Verbouwings-equivalente woningen in Smallingerland

Vergelijkbare woningen in dezelfde gemeente, met geschatte verbouwingskosten om op label A te komen. Alleen woningen waar de totaalprijs (vraagprijs + verbouwing) binnen ±20% van deze woning ligt.

Hoe we dit berekenen

AdresLabel Vraagprijs+ verbouwing EffectiefΔ t.o.v. dit
Hunze 204 De Drait noordoost 126 D € 289.000 +€ 34.020
3 stap(pen)
  • D→C: € 8.820 (spouwmuur- + vloerisolatie)
  • C→B: € 11.340 (+ HR++ glas)
  • B→A: € 13.860 (+ HR+++ glas, ventilatie)
€ 323.020 € -1.980
Eems 29 De Drait noordoost 128 C € 295.000 +€ 25.600
2 stap(pen)
  • C→B: € 11.520 (+ HR++ glas)
  • B→A: € 14.080 (+ HR+++ glas, ventilatie)
€ 320.600 € -4.400
Ietje Kooistrastraat 29 De Singels west 129 C € 274.500 +€ 25.800
2 stap(pen)
  • C→B: € 11.610 (+ HR++ glas)
  • B→A: € 14.190 (+ HR+++ glas, ventilatie)
€ 300.300 € -24.700
De Nova Cura 93 De Folgeren centrum 111 C € 282.000 +€ 17.205
2 stap(pen)
  • C→B: € 4.995 (+ HR++ glas)
  • B→A: € 12.210 (+ HR+++ glas, ventilatie)
€ 299.205 € -25.795
Hooglandswyk 44 De Wiken noordoost 113 C € 269.000 +€ 22.600
2 stap(pen)
  • C→B: € 10.170 (+ HR++ glas)
  • B→A: € 12.430 (+ HR+++ glas, ventilatie)
€ 291.600 € -33.400
De Bank 29 De Venen centrum 115 B € 275.000 +€ 12.650
1 stap(pen)
  • B→A: € 12.650 (+ HR+++ glas, ventilatie)
€ 287.650 € -37.350

Alle vergelijkbare woningen (12)

Zelfde gemeente, zelfde type, m² binnen ±30%, kamers ±1.

AdresKamersLabelVraagprijs€/m²
De Bank 29 De Venen centrum 115 5 B € 275.000 € 2.391
Hooglandswyk 44 De Wiken noordoost 113 5 C € 269.000 € 2.381
Stal 191 De Trisken rondom 106 5 C € 375.000 € 3.538
De Nova Cura 93 De Folgeren centrum 111 6 C € 282.000 € 2.541
Hunze 204 De Drait noordoost 126 5 D € 289.000 € 2.294
Ietje Kooistrastraat 29 De Singels west 129 5 C € 274.500 € 2.128
Eems 29 De Drait noordoost 128 4 C € 295.000 € 2.305
Carneool 11 Burmaniapark 124 4 A € 475.000 € 3.831
Zuiderdwarsvaart 47 De Venen noord 144 4 C € 375.000 € 2.604
Flevo 62 De Drait noordwest 136 4 A+++ € 535.000 € 3.934
De Feart 37 Drachtstercompagnie 129 4 A € 575.000 € 4.457
Beugel 27 De Venen zuid 141 5 B € 585.000 € 4.149