house · resale
Van Bosseplantsoen 9
3317PH Dordrecht · Crabbehof-Noord · wijk Wijk 08 Crabbehof/Zuidhoven · Dordrecht
Kenmerken
| Type | house (resale) |
|---|---|
| Woonopp. | 83 m² |
| Perceel | 156 m² |
| Kamers | 4 (3 slaap) |
| Energielabel | A |
| Status | none |
| Op funda sinds | |
| Makelaar | Estate Makelaar (VN) |
Prijsverloop
Nog maar één snapshot bekend.
Prijspositie t.o.v. vergelijkbare woningen
€/m² van deze woning vergeleken met 15 houses in Dordrecht met 58–107 m².
Onder de markt. Deze woning zit in het 20e percentiel (-10.2% t.o.v. mediaan van € 4.278/m²). Bekijk peer-segment in zoeken →
Buurt in cijfers — Dordrecht
| Inwoners | 2.265 |
|---|---|
| Dichtheid | 9108 per km² |
| Gem. huishoudensgrootte | 1.7 |
| Gemiddelde WOZ (buurt) | € 218.000 deze listing +46% t.o.v. gem. WOZ |
| % huurwoning in buurt | 60% |
| Afstand basisschool | 0.6 km |
| Afstand supermarkt | 0.6 km |
| Afstand huisarts | 0.5 km |
| Afstand kinderdagverblijf | 0.6 km |
Bron: CBS Open Data
· Kerncijfers Wijken en Buurten 2025
· Buurtcode BU05050801
· Waarom verschilt WOZ van vraagprijs?
Voorzieningen in de buurt
| Basis-/middelbare school | Parkschool — 0.16 km · 42 totaal binnen zoekradius |
|---|---|
| Supermarkt | Dirk — 0.37 km · 10 totaal binnen zoekradius |
| Apotheek | Apotheek Spirea — 0.48 km · 6 totaal binnen zoekradius |
| Huisartsenpraktijk | MC Zuidhoven — 0.47 km · 9 totaal binnen zoekradius |
| Ziekenhuis | DG&J-ZHZ — 1.01 km · 2 totaal binnen zoekradius |
| OV-station | Dordrecht Zuid — 0.63 km · 4 totaal binnen zoekradius |
| Restaurant | De Hoff'nar — 0.35 km · 8 totaal binnen zoekradius |
Hypotheek-indicatie
| Maandlasten | ~€ 1.523 / maand |
|---|---|
| Benodigd bruto-inkomen | ~€ 67.174 per jaar |
| Groen-label-aftrek | +€ 10.000 extra leenruimte vanwege energielabel A |
| NHG-eligibel | Ja (onder NHG-grens € 450.000) |
Energierekening & CO2 (schatting)
Indicatie voor een gemiddeld huishouden op basis van energielabel A en 83 m² woonoppervlak. Bron: Milieu Centraal + NIBUD vuistregels 2026.
| Geschatte energiekosten | ~€ 1.328 per jaar (~€ 111/maand) |
|---|---|
| Geschatte totaalkosten/maand | ~€ 1.634 (hypotheek + energie, exclusief OZB/onderhoud/verzekering) |
| CO2-uitstoot | ~1079 kg per jaar |
| Gas-verbruik (geschat) | ~332 m³ per jaar |
Detail-kenmerken (van Funda's volledige advertentie)
| Bouwjaar | 1961 |
|---|---|
| Bouw | Bestaande bouw |
| Soort object | Eengezinswoning, tussenwoning |
| Dak | Plat dak bedekt met bitumineuze dakbedekking |
| Isolatie | Dakisolatie, dubbel glas, muurisolatie en vloerisolatie |
| Verwarming | Cv-ketel |
| Warm water | Cv-ketel |
| CV-ketel | Intergas ( combiketel uit 2018, eigendom) |
| Energielabel (officieel) | A |
| Inhoud | 281 m³ |
| Tuin | Achtertuin |
| Indeling | 4 kamers (3 slaapkamers) |
| Op funda sinds | Mei 12, 2026 |
Verbouwings-equivalente woningen in Dordrecht
Vergelijkbare woningen in dezelfde gemeente, met geschatte verbouwingskosten om
op label A te komen. Alleen woningen waar de
totaalprijs (vraagprijs + verbouwing) binnen ±20% van deze woning ligt.
Schatting o.b.v. €/m² per labelstap (D→C, C→B, …). Per-component data
(al geïsoleerd, warmtepomp aanwezig, zonnepanelen) komt uit detail-pagina
scraping en trekt overbodige stappen eruit.
Hoe we dit berekenen
| Adres | m² | Label | Vraagprijs | + verbouwing | Effectief | Δ t.o.v. dit | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zuidendijk 45 Zuidendijk | 69 | E | € 300.000 |
+€ 22.770
4 stap(pen)
|
€ 322.770 | +€ 3.770 | |
| Rozenstraat 2 Bloemenbuurt | 90 | D | € 289.000 |
+€ 24.300
3 stap(pen)
|
€ 313.300 | € -5.700 | |
| Walenburg 108 Zuilenburg en omgeving | 86 | C | € 315.000 |
+€ 17.200
2 stap(pen)
|
€ 332.200 | +€ 13.200 | |
| Dubbeldreef 58 Dubbeldam-Noord | 63 | F | € 315.000 |
+€ 23.310
5 stap(pen)
|
€ 338.310 | +€ 19.310 | |
| Viottakade 70 Viottakade en omgeving | 78 | D | € 335.000 |
+€ 21.060
3 stap(pen)
|
€ 356.060 | +€ 37.060 | |
| Nessestraat 11 Standhasenstraat en omgeving | 65 | C | € 350.000 |
+€ 13.000
2 stap(pen)
|
€ 363.000 | +€ 44.000 |
Alle vergelijkbare woningen (12)
Zelfde gemeente, zelfde type, m² binnen ±30%, kamers ±1.
| Adres | m² | Kamers | Label | Vraagprijs | €/m² |
|---|---|---|---|---|---|
| Viottakade 70 Viottakade en omgeving | 78 | 4 | D | € 335.000 | € 4.295 |
| Rozenstraat 2 Bloemenbuurt | 90 | 4 | D | € 289.000 | € 3.211 |
| Walenburg 108 Zuilenburg en omgeving | 86 | 3 | C | € 315.000 | € 3.663 |
| Brederodestraat 6 Jacob Catsstraat en omgeving | 86 | 4 | D | € 393.750 | € 4.578 |
| Beekmanstraat 145 Beekmanstraat en omgeving | 92 | 4 | E | € 389.000 | € 4.228 |
| Zuidendijk 45 Zuidendijk | 69 | 5 | E | € 300.000 | € 4.348 |
| Johanna Naber-erf 301 Johanna Naber-erf en omgeving | 96 | 4 | C | € 398.800 | € 4.154 |
| Nessestraat 11 Standhasenstraat en omgeving | 65 | 4 | C | € 350.000 | € 5.385 |
| Bakema-erf 287 Van den Broek-erf en omgeving | 97 | 4 | A | € 415.000 | € 4.278 |
| Dubbeldreef 58 Dubbeldam-Noord | 63 | 3 | F | € 315.000 | € 5.000 |
| Cannenburg 26 Vredenburg en omgeving | 107 | 4 | B | € 435.000 | € 4.065 |
| Zuidendijk 135 Zuidendijk | 90 | 3 | C | € 575.000 | € 6.389 |