Kenmerken
| Type | house (resale) |
|---|---|
| Woonopp. | 119 m² |
| Perceel | 136 m² |
| Kamers | 5 (4 slaap) |
| Energielabel | B |
| Status | none |
| Op funda sinds | |
| Makelaar | De Best van Staveren Makelaars (NVM) |
Prijsverloop
Nog maar één snapshot bekend.
Prijspositie t.o.v. vergelijkbare woningen
€/m² van deze woning vergeleken met 46 houses in Alkmaar met 83–154 m².
Onder de markt. Deze woning zit in het 21e percentiel (-8.6% t.o.v. mediaan van € 4.091/m²). Bekijk peer-segment in zoeken →
Buurt in cijfers — Alkmaar
| Inwoners | 2.980 |
|---|---|
| Dichtheid | 6636 per km² |
| Gem. huishoudensgrootte | 2.2 |
| Gemiddelde WOZ (buurt) | € 350.000 deze listing +27% t.o.v. gem. WOZ |
| % huurwoning in buurt | 61% |
| Afstand basisschool | 0.7 km |
| Afstand supermarkt | 0.8 km |
| Afstand huisarts | 0.7 km |
| Afstand kinderdagverblijf | 0.5 km |
Bron: CBS Open Data
· Kerncijfers Wijken en Buurten 2025
· Buurtcode BU03610500
· Waarom verschilt WOZ van vraagprijs?
Voorzieningen in de buurt
| Basis-/middelbare school | RKBS De Regenboog — 0.2 km · 23 totaal binnen zoekradius |
|---|---|
| Kinderdagverblijf | Kindercentrum Olke Bolke — 0.87 km |
| Supermarkt | Jumbo — 0.29 km · 16 totaal binnen zoekradius |
| Apotheek | Apotheek Huiswaard — 0.16 km · 3 totaal binnen zoekradius |
| Huisartsenpraktijk | Gezondheidscentrum Huiswaard — 0.22 km · 3 totaal binnen zoekradius |
| Ziekenhuis | Noordwest Ziekenhuisgroep locatie Alkmaar — 2.08 km · 6 totaal binnen zoekradius |
| OV-station | Alkmaar Noord — 0.71 km · 3 totaal binnen zoekradius |
| Restaurant | Showboat — 0.33 km · 3 totaal binnen zoekradius |
Hypotheek-indicatie
| Maandlasten | ~€ 2.124 / maand |
|---|---|
| Benodigd bruto-inkomen | ~€ 95.652 per jaar |
| Groen-label-aftrek | +€ 5.000 extra leenruimte vanwege energielabel B |
| NHG-eligibel | Ja (onder NHG-grens € 450.000) |
Energierekening & CO2 (schatting)
Indicatie voor een gemiddeld huishouden op basis van energielabel B en 119 m² woonoppervlak. Bron: Milieu Centraal + NIBUD vuistregels 2026.
| Geschatte energiekosten | ~€ 2.380 per jaar (~€ 198/maand) |
|---|---|
| Geschatte totaalkosten/maand | ~€ 2.322 (hypotheek + energie, exclusief OZB/onderhoud/verzekering) |
| CO2-uitstoot | ~2023 kg per jaar |
| Gas-verbruik (geschat) | ~714 m³ per jaar |
| Bij upgrade naar label A | bespaar je ~€ 476 per jaar en 476 kg CO2. Bekijk verbouwkosten → |
Detail-kenmerken (van Funda's volledige advertentie)
| Bouwjaar | 1974 |
|---|---|
| Bouw | Bestaande bouw |
| Soort object | Eengezinswoning, tussenwoning |
| Dak | Plat dak bedekt met bitumineuze dakbedekking |
| Isolatie | Dakisolatie, grotendeels dubbelglas en muurisolatie |
| Verwarming | Cv-ketel |
| Warm water | Cv-ketel |
| CV-ketel | Remeha ( combiketel uit 2020, eigendom) |
| Energielabel (officieel) | B |
| Inhoud | 487 m³ |
| Tuin | Achtertuin en voortuin |
| Indeling | 5 kamers (4 slaapkamers) |
| Op funda sinds | Mei 12, 2026 |
Verbouwings-equivalente woningen in Alkmaar
Vergelijkbare woningen in dezelfde gemeente, met geschatte verbouwingskosten om
op label B te komen. Alleen woningen waar de
totaalprijs (vraagprijs + verbouwing) binnen ±20% van deze woning ligt.
Schatting o.b.v. €/m² per labelstap (D→C, C→B, …). Per-component data
(al geïsoleerd, warmtepomp aanwezig, zonnepanelen) komt uit detail-pagina
scraping en trekt overbodige stappen eruit.
Hoe we dit berekenen
| Adres | m² | Label | Vraagprijs | + verbouwing | Effectief | Δ t.o.v. dit | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Saturnusstraat 31 Oudorp-Centrum | 117 | A | € 445.000 | +€ 0 | € 445.000 | € 0 | |
| Zuidervaart 99 Zuidschermer | 94 | E | € 425.000 |
+€ 20.680
3 stap(pen)
|
€ 445.680 | +€ 680 | |
| Klokkengieterstraat 23 't Rak-Zuid | 110 | A++ | € 450.000 | +€ 0 | € 450.000 | +€ 5.000 | |
| Tirolstraat 57 Daalmeer-Zuidoost | 121 | B | € 425.000 | +€ 0 | € 425.000 | € -20.000 | |
| Oostgraftdijk 29 Oost-Graftdijk | 102 | B | € 425.000 | +€ 0 | € 425.000 | € -20.000 | |
| Wevershof 7 De Rijp | 119 | C | € 405.000 |
+€ 10.710
1 stap(pen)
|
€ 415.710 | € -29.290 | |
| Voornestraat 11 De Mare | 107 | A | € 415.000 | +€ 0 | € 415.000 | € -30.000 | |
| Sluiswaard 152 Huiswaard-1-Zuid | 142 | B | € 475.000 | +€ 0 | € 475.000 | +€ 30.000 | |
| Korte Landstraat 4 Staatsliedenkwartier en Landstraten | 98 | D | € 395.000 |
+€ 15.680
2 stap(pen)
|
€ 410.680 | € -34.320 | |
| Nieuwpoortslaan 78 Oranjepark | 91 | C | € 475.000 |
+€ 8.190
1 stap(pen)
|
€ 483.190 | +€ 38.190 | |
| Leopoldstraat 149 Vroonermeer-Zuid | 118 | A | € 485.000 | +€ 0 | € 485.000 | +€ 40.000 | |
| Buitenkruier 67 Stompetoren | 121 | A++ | € 489.500 | +€ 0 | € 489.500 | +€ 44.500 |
Alle vergelijkbare woningen (12)
Zelfde gemeente, zelfde type, m² binnen ±30%, kamers ±1.
| Adres | m² | Kamers | Label | Vraagprijs | €/m² |
|---|---|---|---|---|---|
| Saturnusstraat 31 Oudorp-Centrum | 117 | 5 | A | € 445.000 | € 3.803 |
| Tirolstraat 57 Daalmeer-Zuidoost | 121 | 5 | B | € 425.000 | € 3.512 |
| Wevershof 7 De Rijp | 119 | 5 | C | € 405.000 | € 3.403 |
| Leopoldstraat 149 Vroonermeer-Zuid | 118 | 5 | A | € 485.000 | € 4.110 |
| Buitenkruier 67 Stompetoren | 121 | 5 | A++ | € 489.500 | € 4.045 |
| Hoeverkade 4 Bloemwijk en Zocherkwartier | 116 | 5 | D | € 489.000 | € 4.216 |
| Gijsbrechtstraat 11 Dillenburg en Stadhouderskwartier | 117 | 5 | B | € 495.000 | € 4.231 |
| Klokkengieterstraat 23 't Rak-Zuid | 110 | 5 | A++ | € 450.000 | € 4.091 |
| Pieter Langendijkstraat 18 Overdie-West | 125 | 5 | B | € 498.000 | € 3.984 |
| Postiljonstraat 16 't Rak-Zuid | 111 | 5 | B | € 395.000 | € 3.559 |
| Binnenkruier 96 Stompetoren | 121 | 5 | A | € 525.000 | € 4.339 |
| Laan van Parijs 21 Daalmeer-Zuidoost | 116 | 6 | B | € 400.000 | € 3.448 |