house · resale
Achterherengracht 11
1382XT Weesp · Herensingelkwartier · wijk Weesp Binnenstad/Zuid · Amsterdam
Kenmerken
| Type | house (resale) |
|---|---|
| Woonopp. | 96 m² |
| Perceel | 60 m² |
| Kamers | 4 (3 slaap) |
| Energielabel | B |
| Status | none |
| Op funda sinds | |
| Makelaar | Vuurtoren | deMakelaars.nl - Weesp (NVM) |
Prijsverloop
Nog maar één snapshot bekend.
Prijspositie t.o.v. vergelijkbare woningen
€/m² van deze woning vergeleken met 37 houses in Amsterdam met 67–124 m².
Iets boven mediaan. Deze woning zit in het 70e percentiel (+21.9% t.o.v. mediaan van € 5.769/m²). Bekijk peer-segment in zoeken →
Andere woningen in Achterherengracht
Sterkste vergelijking — zelfde straat en postcode.
| Adres | m² | Label | Vraagprijs | €/m² |
|---|---|---|---|---|
| Achterherengracht 17 | 78 | C | € 425.000 | € 5.449 |
| Achterherengracht 7 | 86 | D | € 695.000 | € 8.081 |
Buurt in cijfers — Amsterdam
| Inwoners | 1.040 |
|---|---|
| Dichtheid | 11615 per km² |
| Gem. huishoudensgrootte | 1.8 |
| Gemiddelde WOZ (buurt) | € 489.000 deze listing +38% t.o.v. gem. WOZ |
| % huurwoning in buurt | 36% |
| Afstand basisschool | 0.4 km |
| Afstand supermarkt | 0.5 km |
| Afstand huisarts | 0.7 km |
| Afstand kinderdagverblijf | 0.2 km |
Bron: CBS Open Data
· Kerncijfers Wijken en Buurten 2025
· Buurtcode BU0363SD01
· Waarom verschilt WOZ van vraagprijs?
Voorzieningen in de buurt
| Basis-/middelbare school | Jozefschool Weesp — 0.11 km · 12 totaal binnen zoekradius |
|---|---|
| Kinderdagverblijf | KDV Hummeloord — 0.18 km · 2 totaal binnen zoekradius |
| Supermarkt | Albert Heijn — 0.34 km · 7 totaal binnen zoekradius |
| Apotheek | Veldsema — 0.45 km · 3 totaal binnen zoekradius |
| Huisartsenpraktijk | dr. B. Schuurman, Huisarts — 0.55 km · 6 totaal binnen zoekradius |
| OV-station | Weesp — 0.4 km |
| Restaurant | 't Heertje — 0.08 km · 33 totaal binnen zoekradius |
Hypotheek-indicatie
| Maandlasten | ~€ 3.223 / maand |
|---|---|
| Benodigd bruto-inkomen | ~€ 145.652 per jaar |
| Groen-label-aftrek | +€ 5.000 extra leenruimte vanwege energielabel B |
| NHG-eligibel | Nee (boven NHG-grens € 450.000) |
Energierekening & CO2 (schatting)
Indicatie voor een gemiddeld huishouden op basis van energielabel B en 96 m² woonoppervlak. Bron: Milieu Centraal + NIBUD vuistregels 2026.
| Geschatte energiekosten | ~€ 1.920 per jaar (~€ 160/maand) |
|---|---|
| Geschatte totaalkosten/maand | ~€ 3.383 (hypotheek + energie, exclusief OZB/onderhoud/verzekering) |
| CO2-uitstoot | ~1632 kg per jaar |
| Gas-verbruik (geschat) | ~576 m³ per jaar |
| Bij upgrade naar label A | bespaar je ~€ 384 per jaar en 384 kg CO2. Bekijk verbouwkosten → |
Detail-kenmerken (van Funda's volledige advertentie)
| Bouwjaar | 1902 |
|---|---|
| Bouw | Bestaande bouw |
| Soort object | Eengezinswoning, tussenwoning |
| Dak | Zadeldak bedekt met pannen |
| Isolatie | Dakisolatie, dubbel glas, muurisolatie en vloerisolatie |
| Verwarming | Cv-ketel |
| Warm water | Cv-ketel |
| CV-ketel | Vaillant VHRNL 30-34/5-5 R3 (gas gestookt combiketel uit 2018, eigendom) |
| Energielabel (officieel) | B |
| Inhoud | 335 m³ |
| Tuin | Patio/atrium |
| Indeling | 4 kamers (3 slaapkamers) |
| Op funda sinds | Mei 11, 2026 |
Verbouwings-equivalente woningen in Amsterdam
Vergelijkbare woningen in dezelfde gemeente, met geschatte verbouwingskosten om
op label B te komen. Alleen woningen waar de
totaalprijs (vraagprijs + verbouwing) binnen ±20% van deze woning ligt.
Schatting o.b.v. €/m² per labelstap (D→C, C→B, …). Per-component data
(al geïsoleerd, warmtepomp aanwezig, zonnepanelen) komt uit detail-pagina
scraping en trekt overbodige stappen eruit.
Hoe we dit berekenen
| Adres | m² | Label | Vraagprijs | + verbouwing | Effectief | Δ t.o.v. dit | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Korenbloemstraat 14 Bloemenbuurt-Noord | 86 | C | € 675.000 |
+€ 7.740
1 stap(pen)
|
€ 682.740 | +€ 7.740 | |
| Amerbos 221 Buikslotermeer-Noord | 123 | C | € 650.000 |
+€ 11.070
1 stap(pen)
|
€ 661.070 | € -13.930 | |
| Herensingel 51 Herensingelkwartier | 100 | C | € 650.000 |
+€ 9.000
1 stap(pen)
|
€ 659.000 | € -16.000 | |
| Duinluststraat 34 Werengouw-Midden | 101 | A | € 650.000 | +€ 0 | € 650.000 | € -25.000 | |
| Grimbergenstraat 26 Nieuw-Sloten-Zuidwest | 123 | A+ | € 700.000 | +€ 0 | € 700.000 | +€ 25.000 | |
| Ossenmarkt 14 Weesp Centrum | 82 | C | € 700.000 |
+€ 7.380
1 stap(pen)
|
€ 707.380 | +€ 32.380 | |
| Achterherengracht 7 Herensingelkwartier | 86 | D | € 695.000 |
+€ 13.760
2 stap(pen)
|
€ 708.760 | +€ 33.760 | |
| Berkhouthof 8 Tuindorp Nieuwendam-West | 82 | D | € 625.000 |
+€ 13.120
2 stap(pen)
|
€ 638.120 | € -36.880 | |
| Latherusstraat 104 Bloemenbuurt-Zuid | 80 | C | € 625.000 |
+€ 7.200
1 stap(pen)
|
€ 632.200 | € -42.800 | |
| Rudolf Agricolastraat 11 Confuciusbuurt | 104 | C | € 619.000 |
+€ 9.360
1 stap(pen)
|
€ 628.360 | € -46.640 | |
| Enkhuizerplein 13 Tuindorp Nieuwendam-West | 82 | D | € 600.000 |
+€ 13.120
2 stap(pen)
|
€ 613.120 | € -61.880 | |
| Amerbos 401 Buikslotermeer-Noord | 124 | C | € 600.000 |
+€ 11.160
1 stap(pen)
|
€ 611.160 | € -63.840 |
Alle vergelijkbare woningen (12)
Zelfde gemeente, zelfde type, m² binnen ±30%, kamers ±1.
| Adres | m² | Kamers | Label | Vraagprijs | €/m² |
|---|---|---|---|---|---|
| Herensingel 51 Herensingelkwartier | 100 | 4 | C | € 650.000 | € 6.500 |
| Duinluststraat 34 Werengouw-Midden | 101 | 4 | A | € 650.000 | € 6.436 |
| Vegastraat 126 Tuindorp Oostzaan-Oost | 93 | 4 | C | € 575.000 | € 6.183 |
| Rudolf Agricolastraat 11 Confuciusbuurt | 104 | 4 | C | € 619.000 | € 5.952 |
| Korenbloemstraat 14 Bloemenbuurt-Noord | 86 | 4 | C | € 675.000 | € 7.849 |
| Achterherengracht 7 Herensingelkwartier | 86 | 4 | D | € 695.000 | € 8.081 |
| Geerdinkhof 309 G-buurt-Oost | 103 | 4 | A | € 550.000 | € 5.340 |
| Klaas Wannen 30 Twiske-West | 91 | 4 | B | € 525.000 | € 5.769 |
| Lange Vonder 70 Twiske-West | 107 | 4 | B | € 585.000 | € 5.467 |
| Marga Klompélaan 100 De Eendracht | 108 | 4 | C | € 595.000 | € 5.509 |
| Berkhouthof 8 Tuindorp Nieuwendam-West | 82 | 4 | D | € 625.000 | € 7.622 |
| Mr.J.C.Bührmannlaan 53 De Klomp | 101 | 5 | C | € 535.000 | € 5.297 |