apartment · resale
Wilhelminastraat 117
1054WB Amsterdam · Cremerbuurt-West · wijk Overtoomse Sluis · Amsterdam
Kenmerken
| Type | apartment (resale) |
|---|---|
| Woonopp. | 110 m² |
| Kamers | 4 (3 slaap) |
| Energielabel | B |
| Status | none |
| Op funda sinds | |
| Makelaar | Living Real Estate (NVM) |
Prijsverloop
Nog maar één snapshot bekend.
Prijspositie t.o.v. vergelijkbare woningen
€/m² van deze woning vergeleken met 223 apartments in Amsterdam met 77–143 m².
Boven de markt. Deze woning zit in het 83e percentiel (+21.2% t.o.v. mediaan van € 7.877/m²). Bekijk peer-segment in zoeken →
Andere woningen in Wilhelminastraat
Sterkste vergelijking — zelfde straat en postcode.
| Adres | m² | Label | Vraagprijs | €/m² |
|---|---|---|---|---|
| Wilhelminastraat 5 | 52 | D | € 495.000 | € 9.519 |
Buurt in cijfers — Amsterdam
| Inwoners | 5.580 |
|---|---|
| Dichtheid | 28368 per km² |
| Gem. huishoudensgrootte | 1.6 |
| Gemiddelde WOZ (buurt) | € 556.000 deze listing +89% t.o.v. gem. WOZ |
| % huurwoning in buurt | 66% |
| Afstand basisschool | 0.5 km |
| Afstand supermarkt | 0.4 km |
| Afstand huisarts | 0.7 km |
| Afstand kinderdagverblijf | 0.3 km |
Bron: CBS Open Data
· Kerncijfers Wijken en Buurten 2025
· Buurtcode BU0363ET01
· Waarom verschilt WOZ van vraagprijs?
Voorzieningen in de buurt
| Basis-/middelbare school | Brede School Annie M.G. Schmidt — 0.21 km · 38 totaal binnen zoekradius |
|---|---|
| Kinderdagverblijf | Natuurfontein WG — 0.47 km · 6 totaal binnen zoekradius |
| Supermarkt | Albert Heijn — 0.12 km · 37 totaal binnen zoekradius |
| Apotheek | Staring apotheek — 0.19 km · 10 totaal binnen zoekradius |
| Huisartsenpraktijk | Huisartsenpraktijk Fijnhout — 0.22 km · 12 totaal binnen zoekradius |
| Ziekenhuis | Reade (JBI) — 1.62 km · 5 totaal binnen zoekradius |
| OV-station | Busstation Elandsgracht — 1.32 km · 17 totaal binnen zoekradius |
| Restaurant | Gitane — 0.12 km · 158 totaal binnen zoekradius |
Hypotheek-indicatie
| Maandlasten | ~€ 5.013 / maand |
|---|---|
| Benodigd bruto-inkomen | ~€ 227.174 per jaar |
| Groen-label-aftrek | +€ 5.000 extra leenruimte vanwege energielabel B |
| NHG-eligibel | Nee (boven NHG-grens € 450.000) |
Energierekening & CO2 (schatting)
Indicatie voor een gemiddeld huishouden op basis van energielabel B en 110 m² woonoppervlak. Bron: Milieu Centraal + NIBUD vuistregels 2026.
| Geschatte energiekosten | ~€ 2.200 per jaar (~€ 183/maand) |
|---|---|
| Geschatte totaalkosten/maand | ~€ 5.196 (hypotheek + energie, exclusief OZB/onderhoud/verzekering) |
| CO2-uitstoot | ~1870 kg per jaar |
| Gas-verbruik (geschat) | ~660 m³ per jaar |
| Bij upgrade naar label A | bespaar je ~€ 440 per jaar en 440 kg CO2. Bekijk verbouwkosten → |
Detail-kenmerken (van Funda's volledige advertentie)
| Bouw | Bestaande bouw |
|---|---|
| Soort object | Bovenwoning (dubbel bovenhuis) |
| Dak | Plat dak |
| Isolatie | Dakisolatie, dubbel glas en vloerisolatie |
| Verwarming | Cv-ketel |
| Warm water | Cv-ketel |
| CV-ketel | Combiketel, eigendom |
| Energielabel (officieel) | B |
| Inhoud | 363 m³ |
| Tuin | Zonneterras |
| Indeling | 4 kamers (3 slaapkamers) |
| Op funda sinds | 2 weken |
Verbouwings-equivalente woningen in Amsterdam
Vergelijkbare woningen in dezelfde gemeente, met geschatte verbouwingskosten om
op label B te komen. Alleen woningen waar de
totaalprijs (vraagprijs + verbouwing) binnen ±20% van deze woning ligt.
Schatting o.b.v. €/m² per labelstap (D→C, C→B, …). Per-component data
(al geïsoleerd, warmtepomp aanwezig, zonnepanelen) komt uit detail-pagina
scraping en trekt overbodige stappen eruit.
Hoe we dit berekenen
| Adres | m² | Label | Vraagprijs | + verbouwing | Effectief | Δ t.o.v. dit | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Tweede Kostverlorenkade 19 Bellamybuurt-Noord | 114 | A | € 1.050.000 | +€ 0 | € 1.050.000 | € 0 | |
| Amsteldijk 162 Kromme Mijdrechtbuurt | 120 | C | € 1.049.000 |
+€ 10.800
1 stap(pen)
|
€ 1.059.800 | +€ 9.800 | |
| Jan Luijkenstraat 66 P.C. Hooftbuurt | 107 | E | € 1.060.000 |
+€ 23.540
3 stap(pen)
|
€ 1.083.540 | +€ 33.540 | |
| Hogeweg 37 Linnaeusparkbuurt | 123 | C | € 1.075.000 |
+€ 11.070
1 stap(pen)
|
€ 1.086.070 | +€ 36.070 | |
| Amstelvlietstraat 573 Amstelkwartier-Noord | 119 | A | € 1.095.000 | +€ 0 | € 1.095.000 | +€ 45.000 | |
| Prof. Tulpstraat 42 Sarphatistrook | 101 | C | € 995.000 |
+€ 9.090
1 stap(pen)
|
€ 1.004.090 | € -45.910 | |
| Da Costakade 14 Da Costabuurt-Noord | 117 | B | € 1.100.000 | +€ 0 | € 1.100.000 | +€ 50.000 | |
| Elandsgracht 19 Elandsgrachtbuurt | 105 | E | € 975.000 |
+€ 23.100
3 stap(pen)
|
€ 998.100 | € -51.900 | |
| Raadhuisstraat 44 Leliegracht e.o. | 97 | E | € 975.000 |
+€ 21.340
3 stap(pen)
|
€ 996.340 | € -53.660 | |
| Cornelis Troostplein 4 Cornelis Troostbuurt | 117 | B | € 995.000 | +€ 0 | € 995.000 | € -55.000 | |
| Newtonstraat 73 Middenmeer-Noord | 119 | E | € 950.000 |
+€ 26.180
3 stap(pen)
|
€ 976.180 | € -73.820 | |
| Elandsstraat 24 Elandsgrachtbuurt | 118 | C | € 965.000 |
+€ 10.620
1 stap(pen)
|
€ 975.620 | € -74.380 |
Alle vergelijkbare woningen (12)
Zelfde gemeente, zelfde type, m² binnen ±30%, kamers ±1.
| Adres | m² | Kamers | Label | Vraagprijs | €/m² |
|---|---|---|---|---|---|
| Tweede Kostverlorenkade 19 Bellamybuurt-Noord | 114 | 4 | A | € 1.050.000 | € 9.211 |
| Elandsgracht 19 Elandsgrachtbuurt | 105 | 4 | E | € 975.000 | € 9.286 |
| Eerste Atjehstraat 116 Timorpleinbuurt-Zuid | 114 | 4 | A | € 950.000 | € 8.333 |
| Deurloostraat 110 Wielingenbuurt | 113 | 4 | C | € 1.175.000 | € 10.398 |
| Da Costakade 14 Da Costabuurt-Noord | 117 | 4 | B | € 1.100.000 | € 9.402 |
| Cornelis Troostplein 4 Cornelis Troostbuurt | 117 | 4 | B | € 995.000 | € 8.504 |
| Hogeweg 52 Middenmeer-Noord | 115 | 4 | C | € 935.000 | € 8.130 |
| Uiterwaardenstraat 352 Scheldebuurt-West | 117 | 4 | B | € 1.150.000 | € 9.829 |
| Elandsstraat 24 Elandsgrachtbuurt | 118 | 4 | C | € 965.000 | € 8.178 |
| Lindenhoevestraat 61 Weespertrekvaart | 110 | 4 | A+++ | € 875.000 | € 7.955 |
| Amstelvlietstraat 573 Amstelkwartier-Noord | 119 | 4 | A | € 1.095.000 | € 9.202 |
| Prof. Tulpstraat 42 Sarphatistrook | 101 | 4 | C | € 995.000 | € 9.851 |