apartment · resale
Obrechtstraat 28
2324VN Leiden · Boshuizen · wijk Bos- en Gasthuisdistrict · Leiden
Kenmerken
| Type | apartment (resale) |
|---|---|
| Woonopp. | 74 m² |
| Kamers | 3 (2 slaap) |
| Energielabel | C |
| Status | none |
| Op funda sinds | |
| Makelaar | DOEN NVM Makelaars & Taxateurs (NVM) |
Prijsverloop
Nog maar één snapshot bekend.
Prijspositie t.o.v. vergelijkbare woningen
€/m² van deze woning vergeleken met 23 apartments in Leiden met 51–96 m².
Onder de markt. Deze woning zit in het 13e percentiel (-17.7% t.o.v. mediaan van € 5.339/m²). Bekijk peer-segment in zoeken →
Buurt in cijfers — Leiden
| Inwoners | 4.115 |
|---|---|
| Dichtheid | 8372 per km² |
| Gem. huishoudensgrootte | 1.7 |
| Gemiddelde WOZ (buurt) | € 367.000 deze listing -11% t.o.v. gem. WOZ |
| % huurwoning in buurt | 51% |
| Afstand basisschool | 0.6 km |
| Afstand supermarkt | 0.9 km |
| Afstand huisarts | 0.5 km |
| Afstand kinderdagverblijf | 0.6 km |
Bron: CBS Open Data
· Kerncijfers Wijken en Buurten 2025
· Buurtcode BU05460504
· Waarom verschilt WOZ van vraagprijs?
Voorzieningen in de buurt
| Basis-/middelbare school | Auris College — 0.31 km · 25 totaal binnen zoekradius |
|---|---|
| Kinderdagverblijf | Partou kinderopvang — 0.16 km · 4 totaal binnen zoekradius |
| Supermarkt | Albert Heijn XL — 0.61 km · 11 totaal binnen zoekradius |
| Apotheek | De Luifelbaan — 0.57 km · 5 totaal binnen zoekradius |
| Huisartsenpraktijk | Huisartspraktijk Piest — 0.29 km · 12 totaal binnen zoekradius |
| Ziekenhuis | Leids Universitair Medisch Centrum — 1.98 km · 7 totaal binnen zoekradius |
| OV-station | De Vink — 0.89 km · 8 totaal binnen zoekradius |
| Restaurant | De Beren — 0.55 km · 8 totaal binnen zoekradius |
Hypotheek-indicatie
| Maandlasten | ~€ 1.552 / maand |
|---|---|
| Benodigd bruto-inkomen | ~€ 70.652 per jaar |
| NHG-eligibel | Ja (onder NHG-grens € 450.000) |
Energierekening & CO2 (schatting)
Indicatie voor een gemiddeld huishouden op basis van energielabel C en 74 m² woonoppervlak. Bron: Milieu Centraal + NIBUD vuistregels 2026.
| Geschatte energiekosten | ~€ 1.850 per jaar (~€ 154/maand) |
|---|---|
| Geschatte totaalkosten/maand | ~€ 1.706 (hypotheek + energie, exclusief OZB/onderhoud/verzekering) |
| CO2-uitstoot | ~1628 kg per jaar |
| Gas-verbruik (geschat) | ~666 m³ per jaar |
| Bij upgrade naar label A | bespaar je ~€ 666 per jaar en 666 kg CO2. Bekijk verbouwkosten → |
Detail-kenmerken (van Funda's volledige advertentie)
| Bouwjaar | 1961 |
|---|---|
| Bouw | Bestaande bouw |
| Soort object | Portiekflat (appartement) |
| Dak | Plat dak bedekt met bitumineuze dakbedekking |
| Isolatie | Dubbel glas |
| Verwarming | Elektrische verwarming en gedeeltelijke vloerverwarming |
| Warm water | Cv-ketel |
| Energielabel (officieel) | C |
| Inhoud | 242 m³ |
| Indeling | 3 kamers (2 slaapkamers) |
| Op funda sinds | 2 weken |
Verbouwings-equivalente woningen in Leiden
Vergelijkbare woningen in dezelfde gemeente, met geschatte verbouwingskosten om
op label C te komen. Alleen woningen waar de
totaalprijs (vraagprijs + verbouwing) binnen ±20% van deze woning ligt.
Schatting o.b.v. €/m² per labelstap (D→C, C→B, …). Per-component data
(al geïsoleerd, warmtepomp aanwezig, zonnepanelen) komt uit detail-pagina
scraping en trekt overbodige stappen eruit.
Hoe we dit berekenen
| Adres | m² | Label | Vraagprijs | + verbouwing | Effectief | Δ t.o.v. dit | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hasebroekstraat 9 Haagweg-Noord | 52 | B | € 320.000 | +€ 0 | € 320.000 | € -5.000 | |
| Condorhorst 164 Slaaghwijk | 85 | D | € 325.000 |
+€ 5.950
1 stap(pen)
|
€ 330.950 | +€ 5.950 | |
| Condorhorst 14 Slaaghwijk | 85 | E | € 325.000 |
+€ 11.050
2 stap(pen)
|
€ 336.050 | +€ 11.050 | |
| Bevrijdingsplein 47 Gasthuiswijk | 72 | E | € 330.000 |
+€ 9.360
2 stap(pen)
|
€ 339.360 | +€ 14.360 | |
| Verdistraat 203 Fortuinwijk-Noord | 64 | D | € 299.000 |
+€ 4.480
1 stap(pen)
|
€ 303.480 | € -21.520 | |
| Breestraat 54 Pieterswijk | 56 | D | € 299.000 |
+€ 3.920
1 stap(pen)
|
€ 302.920 | € -22.080 | |
| Ringkade 23 De Kooi | 72 | B | € 350.000 | +€ 0 | € 350.000 | +€ 25.000 | |
| Peter van Anrooystraat 75 Boshuizen | 64 | C | € 300.000 | +€ 0 | € 300.000 | € -25.000 | |
| Opaalstraat 293 Hoge Mors | 83 | C | € 350.000 | +€ 0 | € 350.000 | +€ 25.000 | |
| Scholtenstraat 3 Professorenwijk-Oost | 76 | E | € 375.000 |
+€ 9.880
2 stap(pen)
|
€ 384.880 | +€ 59.880 |
Alle vergelijkbare woningen (12)
Zelfde gemeente, zelfde type, m² binnen ±30%, kamers ±1.
| Adres | m² | Kamers | Label | Vraagprijs | €/m² |
|---|---|---|---|---|---|
| Bevrijdingsplein 47 Gasthuiswijk | 72 | 3 | E | € 330.000 | € 4.583 |
| Ringkade 23 De Kooi | 72 | 3 | B | € 350.000 | € 4.861 |
| Scholtenstraat 3 Professorenwijk-Oost | 76 | 3 | E | € 375.000 | € 4.934 |
| Morellenweg 23 Cronestein | 76 | 3 | A | € 395.000 | € 5.197 |
| Louis Armstronglaan 95 Boshuizen | 76 | 3 | C | € 405.000 | € 5.329 |
| Peter van Anrooystraat 75 Boshuizen | 64 | 3 | C | € 300.000 | € 4.688 |
| Morssingel 237 Stationskwartier | 69 | 2 | B | € 395.000 | € 5.725 |
| Opaalstraat 293 Hoge Mors | 83 | 4 | C | € 350.000 | € 4.217 |
| Verdistraat 203 Fortuinwijk-Noord | 64 | 4 | D | € 299.000 | € 4.672 |
| Condorhorst 14 Slaaghwijk | 85 | 4 | E | € 325.000 | € 3.824 |
| Condorhorst 164 Slaaghwijk | 85 | 4 | D | € 325.000 | € 3.824 |
| Sigmaplantsoen 719 Cronestein | 67 | 3 | A | € 445.000 | € 6.642 |