house · resale
Prins Hendrikstraat 9
1501AM Zaandam · Prins Hendrikbuurt · wijk Zaandam Zuid · Zaanstad
Kenmerken
| Type | house (resale) |
|---|---|
| Woonopp. | 80 m² |
| Perceel | 64 m² |
| Kamers | 5 (3 slaap) |
| Energielabel | C |
| Status | none |
| Op funda sinds | |
| Makelaar | Van de Steege Makelaarsgroep Zaanstad (NVM) |
Prijsverloop
Nog maar één snapshot bekend.
Prijspositie t.o.v. vergelijkbare woningen
€/m² van deze woning vergeleken met 42 houses in Zaanstad met 56–104 m².
Iets onder mediaan. Deze woning zit in het 35e percentiel (-2.7% t.o.v. mediaan van € 4.819/m²). Bekijk peer-segment in zoeken →
Buurt in cijfers — Zaanstad
| Inwoners | 2.950 |
|---|---|
| Dichtheid | 9422 per km² |
| Gem. huishoudensgrootte | 1.9 |
| Gemiddelde WOZ (buurt) | € 316.000 deze listing +19% t.o.v. gem. WOZ |
| % huurwoning in buurt | 53% |
| Afstand basisschool | 0.5 km |
| Afstand supermarkt | 0.6 km |
| Afstand huisarts | 0.7 km |
| Afstand kinderdagverblijf | 0.4 km |
Bron: CBS Open Data
· Kerncijfers Wijken en Buurten 2025
· Buurtcode BU04791132
· Waarom verschilt WOZ van vraagprijs?
Voorzieningen in de buurt
| Basis-/middelbare school | OBS Herman Gorter — 0.15 km · 23 totaal binnen zoekradius |
|---|---|
| Kinderdagverblijf | Peuterspelen Willibrord — 0.59 km · 3 totaal binnen zoekradius |
| Supermarkt | DekaMarkt — 0.21 km · 16 totaal binnen zoekradius |
| Apotheek | Boots Apotheek — 0.11 km · 4 totaal binnen zoekradius |
| Huisartsenpraktijk | Huisartsenpraktijk de Roos — 1.1 km · 2 totaal binnen zoekradius |
| Ziekenhuis | Zaans Medisch Centrum — 1.81 km |
| OV-station | Zaandam kade Zaantheater — 0.37 km · 7 totaal binnen zoekradius |
| Restaurant | De Griek — 0.34 km · 39 totaal binnen zoekradius |
Hypotheek-indicatie
| Maandlasten | ~€ 1.790 / maand |
|---|---|
| Benodigd bruto-inkomen | ~€ 81.522 per jaar |
| NHG-eligibel | Ja (onder NHG-grens € 450.000) |
Energierekening & CO2 (schatting)
Indicatie voor een gemiddeld huishouden op basis van energielabel C en 80 m² woonoppervlak. Bron: Milieu Centraal + NIBUD vuistregels 2026.
| Geschatte energiekosten | ~€ 2.000 per jaar (~€ 167/maand) |
|---|---|
| Geschatte totaalkosten/maand | ~€ 1.957 (hypotheek + energie, exclusief OZB/onderhoud/verzekering) |
| CO2-uitstoot | ~1760 kg per jaar |
| Gas-verbruik (geschat) | ~720 m³ per jaar |
| Bij upgrade naar label A | bespaar je ~€ 720 per jaar en 720 kg CO2. Bekijk verbouwkosten → |
Detail-kenmerken (van Funda's volledige advertentie)
| Bouwjaar | 1905 |
|---|---|
| Bouw | Bestaande bouw |
| Soort object | Eengezinswoning, hoekwoning |
| Dak | Mansarde dak bedekt met pannen |
| Isolatie | Muurisolatie en vloerisolatie |
| Verwarming | Cv-ketel |
| Warm water | Cv-ketel |
| CV-ketel | Nefit (gas gestookt uit 2014, eigendom) |
| Energielabel (officieel) | C |
| Inhoud | 309 m³ |
| Tuin | Achtertuin en zijtuin |
| Indeling | 5 kamers (3 slaapkamers) |
| Op funda sinds | 2 weken |
Verbouwings-equivalente woningen in Zaanstad
Vergelijkbare woningen in dezelfde gemeente, met geschatte verbouwingskosten om
op label C te komen. Alleen woningen waar de
totaalprijs (vraagprijs + verbouwing) binnen ±20% van deze woning ligt.
Schatting o.b.v. €/m² per labelstap (D→C, C→B, …). Per-component data
(al geïsoleerd, warmtepomp aanwezig, zonnepanelen) komt uit detail-pagina
scraping en trekt overbodige stappen eruit.
Hoe we dit berekenen
| Adres | m² | Label | Vraagprijs | + verbouwing | Effectief | Δ t.o.v. dit | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Florijn 5 Westzanerdijk | 80 | B | € 375.000 | +€ 0 | € 375.000 | € 0 | |
| Steijnstraat 3 Prins Hendrikbuurt | 74 | C | € 375.000 | +€ 0 | € 375.000 | € 0 | |
| Riouwstraat 7 Wormerveer Zuid | 91 | C | € 375.000 | +€ 0 | € 375.000 | € 0 | |
| Reigerstraat 83 Oud West | 74 | D | € 375.000 |
+€ 5.180
1 stap(pen)
|
€ 380.180 | +€ 5.180 | |
| Boeroestraat 24 Wormerveer Zuid | 94 | D | € 385.000 |
+€ 6.580
1 stap(pen)
|
€ 391.580 | +€ 16.580 | |
| Pieter Jelles Troelstralaan 109 Bomenbuurt Oost | 69 | D | € 350.000 |
+€ 4.830
1 stap(pen)
|
€ 354.830 | € -20.170 | |
| Klipperstraat 33 Peldersveld West | 84 | C | € 400.000 | +€ 0 | € 400.000 | +€ 25.000 | |
| Kauwerspad 10 Oud West | 77 | G | € 325.000 |
+€ 15.400
4 stap(pen)
|
€ 340.400 | € -34.600 | |
| van Hogendorpstraat 3 Noorderhoofdbuurt | 83 | F | € 400.000 |
+€ 14.110
3 stap(pen)
|
€ 414.110 | +€ 39.110 | |
| Ds. Jacobus Borstiusstraat 9 Rooswijk | 84 | C | € 417.500 | +€ 0 | € 417.500 | +€ 42.500 | |
| Hoendiep 14 Kalf | 97 | A | € 419.000 | +€ 0 | € 419.000 | +€ 44.000 | |
| Boeroestraat 3 Wormerveer Zuid | 82 | A++ | € 425.000 | +€ 0 | € 425.000 | +€ 50.000 |
Alle vergelijkbare woningen (12)
Zelfde gemeente, zelfde type, m² binnen ±30%, kamers ±1.
| Adres | m² | Kamers | Label | Vraagprijs | €/m² |
|---|---|---|---|---|---|
| Klipperstraat 33 Peldersveld West | 84 | 5 | C | € 400.000 | € 4.762 |
| Reigerstraat 83 Oud West | 74 | 5 | D | € 375.000 | € 5.068 |
| Kauwerspad 10 Oud West | 77 | 5 | G | € 325.000 | € 4.221 |
| Florijn 5 Westzanerdijk | 80 | 4 | B | € 375.000 | € 4.688 |
| van Hogendorpstraat 3 Noorderhoofdbuurt | 83 | 4 | F | € 400.000 | € 4.819 |
| Boeroestraat 3 Wormerveer Zuid | 82 | 4 | A++ | € 425.000 | € 5.183 |
| Steijnstraat 3 Prins Hendrikbuurt | 74 | 4 | C | € 375.000 | € 5.068 |
| Ds. Jacobus Borstiusstraat 9 Rooswijk | 84 | 4 | C | € 417.500 | € 4.970 |
| Boschstraat 23 Oud Zaandijk | 85 | 4 | D | € 419.500 | € 4.935 |
| Dromos 25 Parkrijk Noord | 85 | 4 | A | € 425.000 | € 5.000 |
| Boschjesstraat 20 Oud Koog | 75 | 4 | B | € 325.000 | € 4.333 |
| Oud Heinstraat 27 Rooswijk | 83 | 4 | D | € 439.000 | € 5.289 |