house · resale
Faberstraat 22
7531BG Enschede · Ribbelt-Ribbelerbrink · wijk Wijk 05 Ribbelt - Stokhorst · Enschede
Kenmerken
| Type | house (resale) |
|---|---|
| Woonopp. | 110 m² |
| Perceel | 133 m² |
| Kamers | 4 (2 slaap) |
| Energielabel | B |
| Status | none |
| Op funda sinds | |
| Makelaar | Euverman & Nuyts Makelaars Enschede (NVM) |
Prijsverloop
Nog maar één snapshot bekend.
Prijspositie t.o.v. vergelijkbare woningen
€/m² van deze woning vergeleken met 57 houses in Enschede met 77–143 m².
Onder de markt. Deze woning zit in het 21e percentiel (-14.7% t.o.v. mediaan van € 3.400/m²). Bekijk peer-segment in zoeken →
Andere woningen in Faberstraat
Sterkste vergelijking — zelfde straat en postcode.
| Adres | m² | Label | Vraagprijs | €/m² |
|---|---|---|---|---|
| Faberstraat 16 | 134 | F | € 475.000 | € 3.545 |
Buurt in cijfers — Enschede
| Inwoners | 1.865 |
|---|---|
| Dichtheid | 6288 per km² |
| Gem. huishoudensgrootte | 1.8 |
| Gemiddelde WOZ (buurt) | € 250.000 deze listing +28% t.o.v. gem. WOZ |
| % huurwoning in buurt | 57% |
| Afstand basisschool | 0.5 km |
| Afstand supermarkt | 0.6 km |
| Afstand huisarts | 1.0 km |
| Afstand kinderdagverblijf | 0.3 km |
Bron: CBS Open Data
· Kerncijfers Wijken en Buurten 2025
· Buurtcode BU01530501
· Waarom verschilt WOZ van vraagprijs?
Voorzieningen in de buurt
| Basis-/middelbare school | Het Stedelijk Lyceum Tienercollege Florès — 0.25 km · 28 totaal binnen zoekradius |
|---|---|
| Supermarkt | ALDI — 0.4 km · 12 totaal binnen zoekradius |
| Apotheek | Apotheek de Oostburg — 0.48 km · 2 totaal binnen zoekradius |
| Huisartsenpraktijk | Gezondheidscentrum Oosterpoort — 0.85 km |
| Ziekenhuis | Medisch Spectrum Twente — 1.91 km |
| OV-station | Enschede — 1.65 km · 4 totaal binnen zoekradius |
| Restaurant | Brasserie Kachel — 0.63 km · 3 totaal binnen zoekradius |
Hypotheek-indicatie
| Maandlasten | ~€ 1.523 / maand |
|---|---|
| Benodigd bruto-inkomen | ~€ 68.261 per jaar |
| Groen-label-aftrek | +€ 5.000 extra leenruimte vanwege energielabel B |
| NHG-eligibel | Ja (onder NHG-grens € 450.000) |
Energierekening & CO2 (schatting)
Indicatie voor een gemiddeld huishouden op basis van energielabel B en 110 m² woonoppervlak. Bron: Milieu Centraal + NIBUD vuistregels 2026.
| Geschatte energiekosten | ~€ 2.200 per jaar (~€ 183/maand) |
|---|---|
| Geschatte totaalkosten/maand | ~€ 1.706 (hypotheek + energie, exclusief OZB/onderhoud/verzekering) |
| CO2-uitstoot | ~1870 kg per jaar |
| Gas-verbruik (geschat) | ~660 m³ per jaar |
| Bij upgrade naar label A | bespaar je ~€ 440 per jaar en 440 kg CO2. Bekijk verbouwkosten → |
Detail-kenmerken (van Funda's volledige advertentie)
| Bouwjaar | 1933 |
|---|---|
| Bouw | Bestaande bouw |
| Soort object | Eengezinswoning, tussenwoning |
| Dak | Zadeldak bedekt met bitumineuze dakbedekking en pannen |
| Isolatie | Dakisolatie, dubbel glas en muurisolatie |
| Verwarming | Cv-ketel |
| Warm water | Cv-ketel |
| CV-ketel | Bosch (eigendom) |
| Energielabel (officieel) | B |
| Inhoud | 408 m³ |
| Tuin | Achtertuin |
| Indeling | 4 kamers (2 slaapkamers) |
| Op funda sinds | 2 weken |
Verbouwings-equivalente woningen in Enschede
Vergelijkbare woningen in dezelfde gemeente, met geschatte verbouwingskosten om
op label B te komen. Alleen woningen waar de
totaalprijs (vraagprijs + verbouwing) binnen ±20% van deze woning ligt.
Schatting o.b.v. €/m² per labelstap (D→C, C→B, …). Per-component data
(al geïsoleerd, warmtepomp aanwezig, zonnepanelen) komt uit detail-pagina
scraping en trekt overbodige stappen eruit.
Hoe we dit berekenen
| Adres | m² | Label | Vraagprijs | + verbouwing | Effectief | Δ t.o.v. dit | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Holtwiklanden 32 Stroinkslanden-Zuid | 129 | B | € 319.000 | +€ 0 | € 319.000 | € 0 | |
| Walhofstraat 121 Walhof-Roessingh | 91 | G | € 295.000 |
+€ 26.390
5 stap(pen)
|
€ 321.390 | +€ 2.390 | |
| G.J. van Heekstraat 167 Tubantia-Toekomst | 102 | D | € 300.000 |
+€ 16.320
2 stap(pen)
|
€ 316.320 | € -2.680 | |
| Dennenweg 189 Stevenfenne | 96 | D | € 300.000 |
+€ 15.360
2 stap(pen)
|
€ 315.360 | € -3.640 | |
| Boskamphoek 97 Helmerhoek-Zuid | 99 | A | € 330.000 | +€ 0 | € 330.000 | +€ 11.000 | |
| Bourdonstraat 16 Wooldrik | 88 | C | € 300.000 |
+€ 7.920
1 stap(pen)
|
€ 307.920 | € -11.080 | |
| Roelof van Schevenstraat 8 Tubantia-Toekomst | 82 | C | € 300.000 |
+€ 7.380
1 stap(pen)
|
€ 307.380 | € -11.620 | |
| Esdoornstraat 28 Stevenfenne | 102 | D | € 285.000 |
+€ 16.320
2 stap(pen)
|
€ 301.320 | € -17.680 | |
| Bruggertstraat 27 Elferink-Heuwkamp | 91 | C | € 330.000 |
+€ 8.190
1 stap(pen)
|
€ 338.190 | +€ 19.190 | |
| Oosterstraat 178 Park Stokhorst | 109 | D | € 325.000 |
+€ 17.440
2 stap(pen)
|
€ 342.440 | +€ 23.440 | |
| Dollardstraat 20 Deppenbroek | 85 | E | € 325.000 |
+€ 18.700
3 stap(pen)
|
€ 343.700 | +€ 24.700 | |
| Volthebrink 33 Wesselerbrink Noord-Oost | 120 | D | € 275.000 |
+€ 19.200
2 stap(pen)
|
€ 294.200 | € -24.800 |
Alle vergelijkbare woningen (12)
Zelfde gemeente, zelfde type, m² binnen ±30%, kamers ±1.
| Adres | m² | Kamers | Label | Vraagprijs | €/m² |
|---|---|---|---|---|---|
| Oosterstraat 178 Park Stokhorst | 109 | 4 | D | € 325.000 | € 2.982 |
| Esdoornstraat 28 Stevenfenne | 102 | 4 | D | € 285.000 | € 2.794 |
| Bekspringhoek 127 Helmerhoek-Zuid | 109 | 5 | A | € 350.000 | € 3.211 |
| Soendastraat 8 Getfert | 101 | 4 | C | € 369.000 | € 3.653 |
| W.C. Schoutenstraat 23 Bentveld-Bultserve | 106 | 4 | C | € 250.000 | € 2.358 |
| Palembangstraat 35 Varvik-Diekman | 113 | 5 | C | € 350.000 | € 3.097 |
| Willem Kalfstraat 30 Stadsveld-Noord-Bruggert | 104 | 5 | D | € 350.000 | € 3.365 |
| Kokkelmanlanden 40 Stroinkslanden Noord-West | 113 | 5 | B | € 365.000 | € 3.230 |
| Oosterhof 15 Ribbelt-Ribbelerbrink | 100 | 4 | A | € 375.000 | € 3.750 |
| G.J. van Heekstraat 167 Tubantia-Toekomst | 102 | 3 | D | € 300.000 | € 2.941 |
| Dennenweg 189 Stevenfenne | 96 | 4 | D | € 300.000 | € 3.125 |
| Walkottelanden 71 Stroinkslanden Noord-Oost | 111 | 5 | C | € 375.000 | € 3.378 |