Kenmerken
| Type | house (resale) |
|---|---|
| Woonopp. | 184 m² |
| Perceel | 345 m² |
| Kamers | 6 (4 slaap) |
| Energielabel | A |
| Status | none |
| Op funda sinds | |
| Makelaar | "De Vliegende Makelaar" Wij vliegen graag voor u. (MZV) |
Prijsverloop
Nog maar één snapshot bekend.
Prijspositie t.o.v. vergelijkbare woningen
€/m² van deze woning vergeleken met 19 houses in Alkmaar met 128–239 m².
Iets boven mediaan. Deze woning zit in het 73e percentiel (+16.2% t.o.v. mediaan van € 4.655/m²). Bekijk peer-segment in zoeken →
Buurt in cijfers — Alkmaar
| Inwoners | 230 |
|---|---|
| Dichtheid | 55 per km² |
| Gem. huishoudensgrootte | 2.4 |
| Gemiddelde WOZ (buurt) | € 597.000 deze listing +67% t.o.v. gem. WOZ |
| % huurwoning in buurt | 13% |
| Afstand basisschool | 0.7 km |
| Afstand supermarkt | 5.5 km |
| Afstand huisarts | 5.6 km |
| Afstand kinderdagverblijf | 2.7 km |
Bron: CBS Open Data
· Kerncijfers Wijken en Buurten 2025
· Buurtcode BU03610905
· Waarom verschilt WOZ van vraagprijs?
Voorzieningen in de buurt
| Basis-/middelbare school | De Overhael — 0.11 km |
|---|---|
| Restaurant | De Vriendschap — 0.09 km |
Hypotheek-indicatie
| Maandlasten | ~€ 4.750 / maand |
|---|---|
| Benodigd bruto-inkomen | ~€ 214.130 per jaar |
| Groen-label-aftrek | +€ 10.000 extra leenruimte vanwege energielabel A |
| NHG-eligibel | Nee (boven NHG-grens € 450.000) |
Energierekening & CO2 (schatting)
Indicatie voor een gemiddeld huishouden op basis van energielabel A en 184 m² woonoppervlak. Bron: Milieu Centraal + NIBUD vuistregels 2026.
| Geschatte energiekosten | ~€ 2.944 per jaar (~€ 245/maand) |
|---|---|
| Geschatte totaalkosten/maand | ~€ 4.995 (hypotheek + energie, exclusief OZB/onderhoud/verzekering) |
| CO2-uitstoot | ~2392 kg per jaar |
| Gas-verbruik (geschat) | ~736 m³ per jaar |
Detail-kenmerken (van Funda's volledige advertentie)
| Bouw | Bestaande bouw |
|---|---|
| Soort object | Eengezinswoning, vrijstaande woning (waterwoning) |
| Dak | Zadeldak bedekt met pannen |
| Isolatie | Dakisolatie, dubbel glas en muurisolatie |
| Verwarming | Cv-ketel, houtkachel en gedeeltelijke vloerverwarming |
| Warm water | Cv-ketel |
| CV-ketel | Remeha (gas gestookt combiketel uit 2024, eigendom) |
| Energielabel (officieel) | A |
| Inhoud | 716 m³ |
| Tuin | Achtertuin, voortuin, zijtuin en zonneterras |
| Indeling | 6 kamers (4 slaapkamers) |
| Op funda sinds | 2 weken |
Verbouwings-equivalente woningen in Alkmaar
Vergelijkbare woningen in dezelfde gemeente, met geschatte verbouwingskosten om
op label A te komen. Alleen woningen waar de
totaalprijs (vraagprijs + verbouwing) binnen ±20% van deze woning ligt.
Schatting o.b.v. €/m² per labelstap (D→C, C→B, …). Per-component data
(al geïsoleerd, warmtepomp aanwezig, zonnepanelen) komt uit detail-pagina
scraping en trekt overbodige stappen eruit.
Hoe we dit berekenen
| Adres | m² | Label | Vraagprijs | + verbouwing | Effectief | Δ t.o.v. dit | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Juliana van Stolberglaan 3 Emmakwartier | 166 | D | € 985.000 |
+€ 44.820
3 stap(pen)
|
€ 1.029.820 | +€ 34.820 | |
| De Moor 30 West-Graftdijk | 203 | C | € 875.000 |
+€ 40.600
2 stap(pen)
|
€ 915.600 | € -79.400 | |
| Branding 1 De Nollen | 158 | A | € 845.000 | +€ 0 | € 845.000 | € -150.000 | |
| Potakker 22 Vroonermeer-Noord | 166 | A | € 825.000 | +€ 0 | € 825.000 | € -170.000 | |
| Poel 8 Vroonermeer-Noord | 154 | A+++ | € 825.000 | +€ 0 | € 825.000 | € -170.000 | |
| Lamoraalstraat 4 Nassaukwartier en Hout | 141 | C | € 795.000 |
+€ 28.200
2 stap(pen)
|
€ 823.200 | € -171.800 | |
| Achtergeest 2 De Nollen | 138 | C | € 795.000 |
+€ 27.600
2 stap(pen)
|
€ 822.600 | € -172.400 |
Alle vergelijkbare woningen (12)
Zelfde gemeente, zelfde type, m² binnen ±30%, kamers ±1.
| Adres | m² | Kamers | Label | Vraagprijs | €/m² |
|---|---|---|---|---|---|
| Juliana van Stolberglaan 3 Emmakwartier | 166 | 6 | D | € 985.000 | € 5.934 |
| Potakker 22 Vroonermeer-Noord | 166 | 6 | A | € 825.000 | € 4.970 |
| De Moor 30 West-Graftdijk | 203 | 5 | C | € 875.000 | € 4.310 |
| Branding 1 De Nollen | 158 | 6 | A | € 845.000 | € 5.348 |
| Poel 8 Vroonermeer-Noord | 154 | 5 | A+++ | € 825.000 | € 5.357 |
| Lamoraalstraat 4 Nassaukwartier en Hout | 141 | 5 | C | € 795.000 | € 5.638 |
| Achtergeest 2 De Nollen | 138 | 5 | C | € 795.000 | € 5.761 |
| Morgenstraat 12 De Rijp | 146 | 6 | C | € 575.000 | € 3.938 |
| Oostgraftdijk 22 Oost-Graftdijk | 150 | 5 | F | € 575.000 | € 3.833 |
| Heiligland 43 Schermereiland en Omval | 136 | 5 | F | € 599.000 | € 4.404 |
| Prunuslaan 55 Oudorp-Noord en Oudorp-Oost | 138 | 6 | D | € 525.000 | € 3.804 |
| Kerkbuurt 7 Zuidschermer | 136 | 5 | B | € 595.000 | € 4.375 |