house · resale
Dahliastraat 105
7531DJ Enschede · Ribbelt-Ribbelerbrink · wijk Wijk 05 Ribbelt - Stokhorst · Enschede
Kenmerken
| Type | house (resale) |
|---|---|
| Woonopp. | 108 m² |
| Perceel | 137 m² |
| Kamers | 6 (3 slaap) |
| Energielabel | A |
| Status | none |
| Op funda sinds | |
| Makelaar | Burbach Makelaars (NVM) |
Prijsverloop
Nog maar één snapshot bekend.
Prijspositie t.o.v. vergelijkbare woningen
€/m² van deze woning vergeleken met 56 houses in Enschede met 75–140 m².
Iets boven mediaan. Deze woning zit in het 62e percentiel (+5.9% t.o.v. mediaan van € 3.400/m²). Bekijk peer-segment in zoeken →
Buurt in cijfers — Enschede
| Inwoners | 1.865 |
|---|---|
| Dichtheid | 6288 per km² |
| Gem. huishoudensgrootte | 1.8 |
| Gemiddelde WOZ (buurt) | € 250.000 deze listing +56% t.o.v. gem. WOZ |
| % huurwoning in buurt | 57% |
| Afstand basisschool | 0.5 km |
| Afstand supermarkt | 0.6 km |
| Afstand huisarts | 1.0 km |
| Afstand kinderdagverblijf | 0.3 km |
Bron: CBS Open Data
· Kerncijfers Wijken en Buurten 2025
· Buurtcode BU01530501
· Waarom verschilt WOZ van vraagprijs?
Voorzieningen in de buurt
| Basis-/middelbare school | Het Stedelijk Lyceum Tienercollege Florès — 0.25 km · 28 totaal binnen zoekradius |
|---|---|
| Supermarkt | ALDI — 0.4 km · 12 totaal binnen zoekradius |
| Apotheek | Apotheek de Oostburg — 0.48 km · 2 totaal binnen zoekradius |
| Huisartsenpraktijk | Gezondheidscentrum Oosterpoort — 0.85 km |
| Ziekenhuis | Medisch Spectrum Twente — 1.91 km |
| OV-station | Enschede — 1.65 km · 4 totaal binnen zoekradius |
| Restaurant | Brasserie Kachel — 0.63 km · 3 totaal binnen zoekradius |
Hypotheek-indicatie
| Maandlasten | ~€ 1.857 / maand |
|---|---|
| Benodigd bruto-inkomen | ~€ 82.391 per jaar |
| Groen-label-aftrek | +€ 10.000 extra leenruimte vanwege energielabel A |
| NHG-eligibel | Ja (onder NHG-grens € 450.000) |
Energierekening & CO2 (schatting)
Indicatie voor een gemiddeld huishouden op basis van energielabel A en 108 m² woonoppervlak. Bron: Milieu Centraal + NIBUD vuistregels 2026.
| Geschatte energiekosten | ~€ 1.728 per jaar (~€ 144/maand) |
|---|---|
| Geschatte totaalkosten/maand | ~€ 2.001 (hypotheek + energie, exclusief OZB/onderhoud/verzekering) |
| CO2-uitstoot | ~1404 kg per jaar |
| Gas-verbruik (geschat) | ~432 m³ per jaar |
Detail-kenmerken (van Funda's volledige advertentie)
| Bouwjaar | 1937 |
|---|---|
| Bouw | Bestaande bouw |
| Soort object | Eengezinswoning, 2-onder-1-kapwoning |
| Dak | Schilddak bedekt met bitumineuze dakbedekking en pannen |
| Isolatie | Dakisolatie, dubbel glas, HR-glas, muurisolatie, vloerisolatie en volledig geïsoleerd |
| Verwarming | Cv-ketel |
| Warm water | Cv-ketel |
| CV-ketel | Kombi Kompakt HRE 28/24 A (gas gestookt combiketel uit 2017, huur) |
| Energielabel (officieel) | A |
| Inhoud | 395 m³ |
| Tuin | Achtertuin en voortuin |
| Indeling | 6 kamers (3 slaapkamers) |
| Op funda sinds | 2 weken |
Verbouwings-equivalente woningen in Enschede
Vergelijkbare woningen in dezelfde gemeente, met geschatte verbouwingskosten om
op label A te komen. Alleen woningen waar de
totaalprijs (vraagprijs + verbouwing) binnen ±20% van deze woning ligt.
Schatting o.b.v. €/m² per labelstap (D→C, C→B, …). Per-component data
(al geïsoleerd, warmtepomp aanwezig, zonnepanelen) komt uit detail-pagina
scraping en trekt overbodige stappen eruit.
Hoe we dit berekenen
| Adres | m² | Label | Vraagprijs | + verbouwing | Effectief | Δ t.o.v. dit | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Emmastraat 228 Horstlanden-Stadsweide | 105 | B | € 375.000 |
+€ 11.550
1 stap(pen)
|
€ 386.550 | € -2.450 | |
| Walkottelanden 71 Stroinkslanden Noord-Oost | 111 | C | € 375.000 |
+€ 22.200
2 stap(pen)
|
€ 397.200 | +€ 8.200 | |
| Willem Kalfstraat 30 Stadsveld-Noord-Bruggert | 104 | D | € 350.000 |
+€ 28.080
3 stap(pen)
|
€ 378.080 | € -10.920 | |
| Perikplein 107 Getfert | 129 | A++ | € 400.000 | +€ 0 | € 400.000 | +€ 11.000 | |
| Kokkelmanlanden 40 Stroinkslanden Noord-West | 113 | B | € 365.000 |
+€ 12.430
1 stap(pen)
|
€ 377.430 | € -11.570 | |
| Stephensonstraat 11 Velve-Lindenhof | 100 | B | € 365.000 |
+€ 11.000
1 stap(pen)
|
€ 376.000 | € -13.000 | |
| Walkottelanden 13 Stroinkslanden Noord-Oost | 117 | A | € 375.000 | +€ 0 | € 375.000 | € -14.000 | |
| Hunzestraat 22 Deppenbroek | 122 | C | € 350.000 |
+€ 24.400
2 stap(pen)
|
€ 374.400 | € -14.600 | |
| Palembangstraat 35 Varvik-Diekman | 113 | C | € 350.000 |
+€ 22.600
2 stap(pen)
|
€ 372.600 | € -16.400 | |
| Kolmschotlanden 37 Stroinkslanden Noord-West | 135 | B | € 400.000 |
+€ 14.850
1 stap(pen)
|
€ 414.850 | +€ 25.850 | |
| Theo van Doesburgstraat 27 't Zwering | 116 | A | € 419.000 | +€ 0 | € 419.000 | +€ 30.000 | |
| Dollardstraat 20 Deppenbroek | 85 | E | € 325.000 |
+€ 28.050
4 stap(pen)
|
€ 353.050 | € -35.950 |
Alle vergelijkbare woningen (12)
Zelfde gemeente, zelfde type, m² binnen ±30%, kamers ±1.
| Adres | m² | Kamers | Label | Vraagprijs | €/m² |
|---|---|---|---|---|---|
| Emmastraat 228 Horstlanden-Stadsweide | 105 | 6 | B | € 375.000 | € 3.571 |
| Meester De Wolfplein 8 Dorp Boekelo | 112 | 6 | B | € 339.000 | € 3.027 |
| Walkottelanden 71 Stroinkslanden Noord-Oost | 111 | 5 | C | € 375.000 | € 3.378 |
| Bekspringhoek 127 Helmerhoek-Zuid | 109 | 5 | A | € 350.000 | € 3.211 |
| Kokkelmanlanden 40 Stroinkslanden Noord-West | 113 | 5 | B | € 365.000 | € 3.230 |
| Willem Kalfstraat 30 Stadsveld-Noord-Bruggert | 104 | 5 | D | € 350.000 | € 3.365 |
| Palembangstraat 35 Varvik-Diekman | 113 | 5 | C | € 350.000 | € 3.097 |
| Stephensonstraat 11 Velve-Lindenhof | 100 | 5 | B | € 365.000 | € 3.650 |
| Theo van Doesburgstraat 27 't Zwering | 116 | 5 | A | € 419.000 | € 3.612 |
| Walkottelanden 13 Stroinkslanden Noord-Oost | 117 | 5 | A | € 375.000 | € 3.205 |
| Hunzestraat 22 Deppenbroek | 122 | 6 | C | € 350.000 | € 2.869 |
| Boskamphoek 97 Helmerhoek-Zuid | 99 | 5 | A | € 330.000 | € 3.333 |