apartment · resale
Valeriusstraat 235
1075GA Amsterdam · Valeriusbuurt-West · wijk Willemspark · Amsterdam
Kenmerken
| Type | apartment (resale) |
|---|---|
| Woonopp. | 192 m² |
| Kamers | 6 (5 slaap) |
| Energielabel | C |
| Status | none |
| Op funda sinds | |
| Makelaar | B2 Makelaars & Taxateurs (VN) |
Prijsverloop
Nog maar één snapshot bekend.
Prijspositie t.o.v. vergelijkbare woningen
€/m² van deze woning vergeleken met 38 apartments in Amsterdam met 134–249 m².
Boven de markt. Deze woning zit in het 76e percentiel (+12.1% t.o.v. mediaan van € 9.295/m²). Bekijk peer-segment in zoeken →
Andere woningen in Valeriusstraat
Sterkste vergelijking — zelfde straat en postcode.
| Adres | m² | Label | Vraagprijs | €/m² |
|---|---|---|---|---|
| Valeriusstraat 143 | 118 | D | € 1.150.000 | € 9.746 |
| Valeriusstraat 91 | 61 | A+ | € 1.250.000 | € 20.492 |
| Valeriusstraat 91 | 61 | A+ | € 1.250.000 | € 20.492 |
| Valeriusstraat 91 | 67 | A+ | € 1.375.000 | € 20.522 |
Buurt in cijfers — Amsterdam
| Inwoners | 2.620 |
|---|---|
| Dichtheid | 19302 per km² |
| Gem. huishoudensgrootte | 2.1 |
| Gemiddelde WOZ (buurt) | € 980.000 deze listing +104% t.o.v. gem. WOZ |
| % huurwoning in buurt | 53% |
| Afstand basisschool | 0.3 km |
| Afstand supermarkt | 0.2 km |
| Afstand huisarts | 0.5 km |
| Afstand kinderdagverblijf | 0.4 km |
Bron: CBS Open Data
· Kerncijfers Wijken en Buurten 2025
· Buurtcode BU0363KC03
· Waarom verschilt WOZ van vraagprijs?
Voorzieningen in de buurt
| Basis-/middelbare school | Montessori Lyceum Oostpoort — 0.17 km · 45 totaal binnen zoekradius |
|---|---|
| Kinderdagverblijf | Kindergarden — 0.26 km · 3 totaal binnen zoekradius |
| Supermarkt | Jumbo — 0.03 km · 29 totaal binnen zoekradius |
| Apotheek | Apotheek Dr de Haan — 0.21 km · 7 totaal binnen zoekradius |
| Huisartsenpraktijk | Huisartsen Valeriusplein — 0.24 km · 11 totaal binnen zoekradius |
| Ziekenhuis | Amsterdam UMC - locatie VUMC — 1.89 km · 5 totaal binnen zoekradius |
| OV-station | Amstelveenseweg — 1.47 km · 15 totaal binnen zoekradius |
| Restaurant | Sushi Kings — 0.12 km · 101 totaal binnen zoekradius |
Hypotheek-indicatie
| Maandlasten | ~€ 9.548 / maand |
|---|---|
| Benodigd bruto-inkomen | ~€ 434.783 per jaar |
| NHG-eligibel | Nee (boven NHG-grens € 450.000) |
Energierekening & CO2 (schatting)
Indicatie voor een gemiddeld huishouden op basis van energielabel C en 192 m² woonoppervlak. Bron: Milieu Centraal + NIBUD vuistregels 2026.
| Geschatte energiekosten | ~€ 4.800 per jaar (~€ 400/maand) |
|---|---|
| Geschatte totaalkosten/maand | ~€ 9.948 (hypotheek + energie, exclusief OZB/onderhoud/verzekering) |
| CO2-uitstoot | ~4224 kg per jaar |
| Gas-verbruik (geschat) | ~1728 m³ per jaar |
| Bij upgrade naar label A | bespaar je ~€ 1.728 per jaar en 1728 kg CO2. Bekijk verbouwkosten → |
Detail-kenmerken (van Funda's volledige advertentie)
| Bouwjaar | 1914 |
|---|---|
| Bouw | Bestaande bouw |
| Soort object | Bovenwoning (appartement) |
| Dak | Samengesteld dak bedekt met bitumineuze dakbedekking en pannen |
| Isolatie | Dubbel glas en HR-glas |
| Verwarming | Cv-ketel |
| Warm water | Cv-ketel |
| CV-ketel | Intergas (gas gestookt combiketel uit 2024, eigendom) |
| Energielabel (officieel) | C |
| Inhoud | 734 m³ |
| Indeling | 6 kamers (5 slaapkamers) |
| Op funda sinds | 2 weken |
Verbouwings-equivalente woningen in Amsterdam
Vergelijkbare woningen in dezelfde gemeente, met geschatte verbouwingskosten om
op label C te komen. Alleen woningen waar de
totaalprijs (vraagprijs + verbouwing) binnen ±20% van deze woning ligt.
Schatting o.b.v. €/m² per labelstap (D→C, C→B, …). Per-component data
(al geïsoleerd, warmtepomp aanwezig, zonnepanelen) komt uit detail-pagina
scraping en trekt overbodige stappen eruit.
Hoe we dit berekenen
| Adres | m² | Label | Vraagprijs | + verbouwing | Effectief | Δ t.o.v. dit | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Willemsparkweg 212 Cornelis Schuytbuurt | 194 | E | € 2.150.000 |
+€ 25.220
2 stap(pen)
|
€ 2.175.220 | +€ 175.220 | |
| Koninginneweg 117 Valeriusbuurt-Oost | 163 | B | € 1.800.000 | +€ 0 | € 1.800.000 | € -200.000 | |
| Herenmarkt 16 Haarlemmerbuurt-Oost | 159 | C | € 1.800.000 | +€ 0 | € 1.800.000 | € -200.000 | |
| Leen Jongewaardkade 65 Buiksloterham-Zuid | 231 | A+ | € 2.290.000 | +€ 0 | € 2.290.000 | +€ 290.000 | |
| Minervalaan 23 Minervabuurt-Noord | 168 | C | € 1.650.000 | +€ 0 | € 1.650.000 | € -350.000 |
Alle vergelijkbare woningen (12)
Zelfde gemeente, zelfde type, m² binnen ±30%, kamers ±1.
| Adres | m² | Kamers | Label | Vraagprijs | €/m² |
|---|---|---|---|---|---|
| Willemsparkweg 212 Cornelis Schuytbuurt | 194 | 7 | E | € 2.150.000 | € 11.082 |
| Minervalaan 23 Minervabuurt-Noord | 168 | 5 | C | € 1.650.000 | € 9.821 |
| Koninginneweg 117 Valeriusbuurt-Oost | 163 | 5 | B | € 1.800.000 | € 11.043 |
| Herenmarkt 16 Haarlemmerbuurt-Oost | 159 | 5 | C | € 1.800.000 | € 11.321 |
| Leen Jongewaardkade 65 Buiksloterham-Zuid | 231 | 6 | A+ | € 2.290.000 | € 9.913 |
| Parnassusweg 15 Minervabuurt-Zuid | 174 | 7 | C | € 1.295.000 | € 7.443 |
| Prinsengracht 495 Felix Meritisbuurt | 172 | 5 | G | € 1.250.000 | € 7.267 |
| Honthorststraat 32 Johannes Vermeerbuurt | 232 | 7 | C | € 2.500.000 | € 10.776 |
| Nieuwendammerkade 28 Vliegenbos | 232 | 5 | E | € 1.465.000 | € 6.315 |
| Van Speijkstraat 129 Kortenaerkwartier | 166 | 5 | B | € 1.150.000 | € 6.928 |
| Admiraal De Ruijterweg 243 Erasmusparkbuurt-Oost | 165 | 5 | B | € 1.150.000 | € 6.970 |
| Mensinge 48 Buitenveldert-Oost-Midden | 167 | 5 | B | € 915.000 | € 5.479 |