apartment · resale
Sparrenstraat 30
2023WX Haarlem · Kweektuinbuurt · wijk Ter Kleefkwartier · Haarlem
Kenmerken
| Type | apartment (resale) |
|---|---|
| Woonopp. | 89 m² |
| Kamers | 5 (3 slaap) |
| Energielabel | C |
| Status | none |
| Op funda sinds | |
| Makelaar | Mooijekind Vleut Makelaars Haarlem (NVM) |
Prijsverloop
Nog maar één snapshot bekend.
Prijspositie t.o.v. vergelijkbare woningen
€/m² van deze woning vergeleken met 31 apartments in Haarlem met 62–115 m².
Onder de markt. Deze woning zit in het 16e percentiel (-16.9% t.o.v. mediaan van € 6.085/m²). Bekijk peer-segment in zoeken →
Andere woningen in Sparrenstraat
Sterkste vergelijking — zelfde straat en postcode.
| Adres | m² | Label | Vraagprijs | €/m² |
|---|---|---|---|---|
| Sparrenstraat 32 | 150 | A | € 985.000 | € 6.567 |
Buurt in cijfers — Haarlem
| Inwoners | 1.180 |
|---|---|
| Dichtheid | 5240 per km² |
| Gem. huishoudensgrootte | 2.7 |
| Gemiddelde WOZ (buurt) | € 637.000 deze listing -29% t.o.v. gem. WOZ |
| % huurwoning in buurt | 12% |
| Afstand basisschool | 0.7 km |
| Afstand supermarkt | 0.6 km |
| Afstand huisarts | 0.4 km |
| Afstand kinderdagverblijf | 0.5 km |
Bron: CBS Open Data
· Kerncijfers Wijken en Buurten 2025
· Buurtcode BU03921204
· Waarom verschilt WOZ van vraagprijs?
Voorzieningen in de buurt
| Basis-/middelbare school | Obs Ter Cleeff — 0.59 km · 33 totaal binnen zoekradius |
|---|---|
| Kinderdagverblijf | De Wonderberk — 0.57 km · 5 totaal binnen zoekradius |
| Supermarkt | Albert Heijn — 0.5 km · 12 totaal binnen zoekradius |
| Apotheek | Service Apotheek Marnix — 0.16 km · 4 totaal binnen zoekradius |
| Huisartsenpraktijk | Huisartsenpraktijk Schoterpoort — 0.29 km · 9 totaal binnen zoekradius |
| Ziekenhuis | Spaarne Gasthuis Haarlem-Noord — 2.83 km · 2 totaal binnen zoekradius |
| OV-station | Bloemendaal — 0.96 km · 7 totaal binnen zoekradius |
| Restaurant | Café Lief — 0.39 km · 13 totaal binnen zoekradius |
Hypotheek-indicatie
| Maandlasten | ~€ 2.148 / maand |
|---|---|
| Benodigd bruto-inkomen | ~€ 97.826 per jaar |
| NHG-eligibel | Ja (onder NHG-grens € 450.000) |
Energierekening & CO2 (schatting)
Indicatie voor een gemiddeld huishouden op basis van energielabel C en 89 m² woonoppervlak. Bron: Milieu Centraal + NIBUD vuistregels 2026.
| Geschatte energiekosten | ~€ 2.225 per jaar (~€ 185/maand) |
|---|---|
| Geschatte totaalkosten/maand | ~€ 2.333 (hypotheek + energie, exclusief OZB/onderhoud/verzekering) |
| CO2-uitstoot | ~1958 kg per jaar |
| Gas-verbruik (geschat) | ~801 m³ per jaar |
| Bij upgrade naar label A | bespaar je ~€ 801 per jaar en 801 kg CO2. Bekijk verbouwkosten → |
Detail-kenmerken (van Funda's volledige advertentie)
| Bouwjaar | 1927 |
|---|---|
| Bouw | Bestaande bouw |
| Soort object | Bovenwoning (dubbel bovenhuis) |
| Isolatie | Dakisolatie, grotendeels dubbelglas en muurisolatie |
| Verwarming | Cv-ketel |
| Warm water | Cv-ketel |
| CV-ketel | Intergas (gas gestookt combiketel uit 2020, eigendom) |
| Energielabel (officieel) | C |
| Inhoud | 321 m³ |
| Indeling | 5 kamers (3 slaapkamers) |
| Op funda sinds | 2 weken |
Verbouwings-equivalente woningen in Haarlem
Vergelijkbare woningen in dezelfde gemeente, met geschatte verbouwingskosten om
op label C te komen. Alleen woningen waar de
totaalprijs (vraagprijs + verbouwing) binnen ±20% van deze woning ligt.
Schatting o.b.v. €/m² per labelstap (D→C, C→B, …). Per-component data
(al geïsoleerd, warmtepomp aanwezig, zonnepanelen) komt uit detail-pagina
scraping en trekt overbodige stappen eruit.
Hoe we dit berekenen
| Adres | m² | Label | Vraagprijs | + verbouwing | Effectief | Δ t.o.v. dit | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Charta 77-Vaart 57 Zuiderpolder-noord | 89 | A | € 450.000 | +€ 0 | € 450.000 | € 0 | |
| Junoplantsoen 79 Sterrenbuurt | 71 | E | € 450.000 |
+€ 9.230
2 stap(pen)
|
€ 459.230 | +€ 9.230 | |
| Kleine Houtstraat 39 Binnenstad | 95 | E | € 450.000 |
+€ 12.350
2 stap(pen)
|
€ 462.350 | +€ 12.350 | |
| Sandenburg 109 De Burgen | 106 | D | € 425.000 |
+€ 7.420
1 stap(pen)
|
€ 432.420 | € -17.580 | |
| Spaarnwouderstraat 111 Burgwal | 66 | A | € 485.000 | +€ 0 | € 485.000 | +€ 35.000 | |
| Dutrystraat 32 Burgemeesterskwartier | 92 | C | € 495.000 | +€ 0 | € 495.000 | +€ 45.000 | |
| Spijkerboorweg 357 Spijkerboorbuurt | 78 | A+++ | € 500.000 | +€ 0 | € 500.000 | +€ 50.000 | |
| Jan Nieuwenhuijzenstraat 25 Leidsebuurt-oost | 93 | D | € 495.000 |
+€ 6.510
1 stap(pen)
|
€ 501.510 | +€ 51.510 | |
| Teding van Berkhoutstraat 104 Van Zeggelenbuurt | 87 | B | € 525.000 | +€ 0 | € 525.000 | +€ 75.000 |
Alle vergelijkbare woningen (12)
Zelfde gemeente, zelfde type, m² binnen ±30%, kamers ±1.
| Adres | m² | Kamers | Label | Vraagprijs | €/m² |
|---|---|---|---|---|---|
| Teding van Berkhoutstraat 73 Cremerbuurt | 87 | 5 | unknown | € 375.000 | € 4.310 |
| Charta 77-Vaart 57 Zuiderpolder-noord | 89 | 4 | A | € 450.000 | € 5.056 |
| Dutrystraat 32 Burgemeesterskwartier | 92 | 4 | C | € 495.000 | € 5.380 |
| Jan Nieuwenhuijzenstraat 25 Leidsebuurt-oost | 93 | 4 | D | € 495.000 | € 5.323 |
| Kleine Houtstraat 39 Binnenstad | 95 | 4 | E | € 450.000 | € 4.737 |
| Teding van Berkhoutstraat 104 Van Zeggelenbuurt | 87 | 4 | B | € 525.000 | € 6.034 |
| Spijkerboorweg 357 Spijkerboorbuurt | 78 | 4 | A+++ | € 500.000 | € 6.410 |
| Anthony Roodvoetsstraat 57 Geleerdenbuurt | 90 | 4 | A+++ | € 585.000 | € 6.500 |
| Sandenburg 109 De Burgen | 106 | 5 | D | € 425.000 | € 4.009 |
| Lange Bogaardstraat 12 Vijfhoek | 99 | 5 | A | € 600.000 | € 6.061 |
| Junoplantsoen 79 Sterrenbuurt | 71 | 4 | E | € 450.000 | € 6.338 |
| Spaarnwouderstraat 111 Burgwal | 66 | 4 | A | € 485.000 | € 7.348 |