databuurt cijfers per buurt
10046 listings 335 gemeenten snapshot

house · resale

Moerasvaren 12

1441SP Purmerend · Gors-Zuid · wijk Wijk 04 Gors · Purmerend

€ 550.000
€ 3.741 / m²
147 5kamers B
Foto 1 van Moerasvaren 12 Foto 2 van Moerasvaren 12 Foto 3 van Moerasvaren 12 Foto 4 van Moerasvaren 12 Foto 5 van Moerasvaren 12 Foto 6 van Moerasvaren 12 Foto 7 van Moerasvaren 12 Foto 8 van Moerasvaren 12 Foto 9 van Moerasvaren 12 Foto 10 van Moerasvaren 12 Foto 11 van Moerasvaren 12 Foto 12 van Moerasvaren 12

Kenmerken

Typehouse (resale)
Woonopp.147 m²
Perceel226 m²
Kamers5 (4 slaap)
EnergielabelB
Statusnone
Op funda sinds
Makelaar Hoekstra en Van Eck Purmerend (NVM)

Prijspositie t.o.v. vergelijkbare woningen

€/m² van deze woning vergeleken met 47 houses in Purmerend met 102–191 m².

Onder de markt. Deze woning zit in het 23e percentiel (-8.3% t.o.v. mediaan van € 4.079/m²). Bekijk peer-segment in zoeken →

Buurt in cijfers — Purmerend

Inwoners3.910
Dichtheid4421 per km²
Gem. huishoudensgrootte2.2
Gemiddelde WOZ (buurt) € 379.000 deze listing +45% t.o.v. gem. WOZ
% huurwoning in buurt34%
Afstand basisschool0.8 km
Afstand supermarkt0.8 km
Afstand huisarts1.3 km
Afstand kinderdagverblijf0.8 km

Bron: CBS Open Data · Kerncijfers Wijken en Buurten 2025 · Buurtcode BU04390401 · Waarom verschilt WOZ van vraagprijs?

Voorzieningen in de buurt

Basis-/middelbare school De Ranonkel — 0.18 km · 18 totaal binnen zoekradius
Kinderdagverblijf BSO De Skaters — 0.32 km · 2 totaal binnen zoekradius
Supermarkt PLUS — 0.12 km · 6 totaal binnen zoekradius
Apotheek Apotheek de Gors — 0.69 km · 4 totaal binnen zoekradius
Huisartsenpraktijk Huisartsenpraktijk De Gors — 0.68 km · 3 totaal binnen zoekradius
Ziekenhuis Dijklander Ziekenhuis — 0.96 km
OV-station Purmerend — 1.17 km · 4 totaal binnen zoekradius

Hypotheek-indicatie

Maandlasten~€ 2.626 / maand
Benodigd bruto-inkomen~€ 118.478 per jaar
Groen-label-aftrek +€ 5.000 extra leenruimte
vanwege energielabel B
NHG-eligibel Nee (boven NHG-grens € 450.000)

Reken voor mijn inkomen

Energierekening & CO2 (schatting)

Indicatie voor een gemiddeld huishouden op basis van energielabel B en 147 m² woonoppervlak. Bron: Milieu Centraal + NIBUD vuistregels 2026.

Geschatte energiekosten ~€ 2.940 per jaar (~€ 245/maand)
Geschatte totaalkosten/maand ~€ 2.871 (hypotheek + energie, exclusief OZB/onderhoud/verzekering)
CO2-uitstoot ~2499 kg per jaar
Gas-verbruik (geschat) ~882 m³ per jaar
Bij upgrade naar label A bespaar je ~€ 588 per jaar en 588 kg CO2. Bekijk verbouwkosten →

Detail-kenmerken (van Funda's volledige advertentie)

Bouwjaar1978
BouwBestaande bouw
Soort objectEengezinswoning, geschakelde 2-onder-1-kapwoning
DakSamengesteld dak bedekt met bitumineuze dakbedekking en pannen
IsolatieDubbel glas
VerwarmingCv-ketel
Warm waterCv-ketel
CV-ketelIntergas HRE (gas gestookt uit 2021, eigendom)
Energielabel (officieel)B
Inhoud522 m³
TuinAchtertuin en voortuin
Indeling5 kamers (4 slaapkamers)
Op funda sinds2 weken

Verbouwings-equivalente woningen in Purmerend

Vergelijkbare woningen in dezelfde gemeente, met geschatte verbouwingskosten om op label B te komen. Alleen woningen waar de totaalprijs (vraagprijs + verbouwing) binnen ±20% van deze woning ligt.

Hoe we dit berekenen

AdresLabel Vraagprijs+ verbouwing EffectiefΔ t.o.v. dit
Zambezilaan 236 Afrika 144 A++ € 550.000 +€ 0 € 550.000 € 0
Westerhem 127 Middenbeemster 152 B € 550.000 +€ 0 € 550.000 € 0
Hudsonstraat 40 Amerika 122 A+ € 550.000 +€ 0 € 550.000 € 0
Bromostraat 14 Azië 115 A € 550.000 +€ 0 € 550.000 € 0
Barcelonahaven 29 Europa 127 A € 545.000 +€ 0 € 545.000 € -5.000
Kaftanstraat 41 Azië 115 C € 550.000 +€ 5.175
1 stap(pen)
  • C→B: € 5.175 (+ HR++ glas)
€ 555.175 +€ 5.175
Clara Visserstraat 101 Purmer-Zuid/Zuid 121 C € 545.000 +€ 10.890
1 stap(pen)
  • C→B: € 10.890 (+ HR++ glas)
€ 555.890 +€ 5.890
Zambezilaan 180 Afrika 146 A € 539.500 +€ 0 € 539.500 € -10.500
Boterbloem 60 Gors-Zuid 129 C € 550.000 +€ 11.610
1 stap(pen)
  • C→B: € 11.610 (+ HR++ glas)
€ 561.610 +€ 11.610
Vrijheidsplantsoen 27 Purmer-Zuid/Zuid 136 A € 587.500 +€ 0 € 587.500 +€ 37.500
Ninaberstraat 12 Zuidoostbeemster 136 D € 575.000 +€ 21.760
2 stap(pen)
  • D→C: € 9.520 (spouwmuur- + vloerisolatie)
  • C→B: € 12.240 (+ HR++ glas)
€ 596.760 +€ 46.760
Boterbloem 42 Gors-Zuid 128 A € 500.000 +€ 0 € 500.000 € -50.000

Alle vergelijkbare woningen (12)

Zelfde gemeente, zelfde type, m² binnen ±30%, kamers ±1.

AdresKamersLabelVraagprijs€/m²
Zambezilaan 180 Afrika 146 5 A € 539.500 € 3.695
Zambezilaan 236 Afrika 144 5 A++ € 550.000 € 3.819
Reigerpark 36 Overwhere-Noord 151 5 F € 600.000 € 3.974
Cornwallhof 42 Molenkoog 151 5 A++ € 625.000 € 4.139
Ninaberstraat 12 Zuidoostbeemster 136 5 D € 575.000 € 4.228
Vrijheidsplantsoen 27 Purmer-Zuid/Zuid 136 5 A € 587.500 € 4.320
Westerhem 127 Middenbeemster 152 6 B € 550.000 € 3.618
Boterbloem 60 Gors-Zuid 129 5 C € 550.000 € 4.264
Bossa Novastraat 81 Amerika 160 5 A € 650.000 € 4.062
De Wherelanden 133 Gors-Noord 160 5 A++ € 650.000 € 4.062
Van IJsendijkstraat 134 Overwhere-Zuid 158 5 C € 675.000 € 4.272
Boterbloem 42 Gors-Zuid 128 5 A € 500.000 € 3.906